Boru Tıkanıklığı Yer Tespiti

Boru tıkanıklığı yer tespiti makine ile açılamayan giderlerde gerekir. Boru tıkanıklığını bulma sayesinde fazla yer kırmadan sorunu çözebiliriz. Kamerayla boru tıkanıklığı yeri görüntülenir daha sonra görülen bu yerin nereye denk geldiğini görmek için dedektörle tarama yapılır. Ev ve işyerinizde meydana gelmiş olan Boru Tıkanıklığı Yer Tespiti için işinin ehli olan profesyonel ustalarla çalışmayı prensip haline getirmiş olan Anadolu tesisat; boru tıkanıklığı yer tespitini yapmak için teknolojinin her türlü imkanlarından faydalanır. Kırmadan kameralı dedektörlerle noktasal olarak tespiti yapılmaktadır.

Dedektörlü sistem açılmayan tıkanıklıklarda mecburen kullanılan bir yöntemdir. Borunun nerede tıkandığını veya nerede çöktüğünü bulmak için kullandığımız çok özel bir cihazdır. Bina ana hattında olan bu problem doğal olarak sadece en alt kattaki daireyi değil tüm bina sakinlerinin ortak sorunudur. Dedektör dediğimiz sistem boru içerisinden cihaz salınıp üstten sinyal alıcı ile kameranın en son gittiği yeri bulup problemin tam olarak nerede olduğunu bulmamızı sağlayan bir yöntemdir. Üstelik günlerce kazı yapılarak tadilatlara girmenin önüne geçmektedir.

Tıkanıklık açmanın farklı yolları vardır. Öncelik gideri neyin tıkadığına bakılmalıdır. Çünkü açmak için kullanılacak malzeme buna göre belirlenir. Pimaşta moloz inşaat kalıntısı gibi atıklar varsa kırma aparatı kullanılarak parçalar kırılır. Hat yatayda ise mutlaka yıkama yapılarak parçaların tamamen temizlenmesi sağlanır. Eğer tıkalı hat mutfak hattı ise yemek artığından ve yağdan tıkanır. Buna da önce topuz dediğimiz geniş kafa salınır ve yağ tabakasında ilerlemek için bir yol açılır. Ardında zincir kafa denilen döndükçe kenarlara sürterek yağları parçalayan uç takılır ve bahsettiğimiz gibi yağlar sökülür. Bu işlemin sonrasında da yine yıkama yapılması uygun olur. Yıkama ufak tefek parçaları da tamamen borunun dışına atar. Yani gider borunuz ilk günkü gibi ter temiz olur.
Düşünsenize evinizin banyo veya mutfağında bir boru tıkalı ve bu tıkanıklıktan dolayı  evinize zamanla su taşmakta ve zaman geçtikçe alt komşunuza su sızmaya başlamaktadır. Bundan dolayı da aklınıza bir sürü sorun ( ya evim tıkalı boruyu bulmak için gelen ustalar evi inşaat haline getirirse gibi ) gelmektedir. Biz İstanbul Tesisat ve işinin ehli olan profesyonel ustalarla çalıştığımız için evinizin banyo veya mutfağında meydana gelmiş olan boru tıkanıklığı yer tespiti için sadece kameralı cihazlarla noktasal olarak tespiti yapılmaktadır. Bu aşamaların hiçbir evresinde kırma dökme yapılmamaktadır. Sadece kameralı dedektörlerle tespiti yapılmaktadır.
Evlerde, işyeri, villalarda, otel ve okul fark etmeksizin meydana gelmiş olan bütün Boru Tıkanıklığı Yer Tespitini kameralı dedektörlerle yapan firma olarak hizmet vermekteyiz. Gider borusundaki tıkanıklığın yerinin tespiti için Anadolu tesisat olarak sizlere servis hizmeti sağlıyoruz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>