Görüntülü Tıkanıklık Açma

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor
Görüntülü Tıkanıklık Açma

Görüntülü gider açma sayesinde açılan giderin tekrar tıkanıp tıkanmyacağını anlayabilirsiniz. Borularınızın içerisini kamera ile görüntü alınıp hangi sebepten dolayı problem oluştuğunu rapor halinde bilgilerinize sunmaktayız. Görüntülü tıkanıklık açma işlemi sırasında kullanılan malzemeler son teknolojik ürünlerdir ve Avrupa çıkışlıdır. Kullanılan görüntülü tıkanıklık açma makineleri renk ve fotoğraf çekebilir özelliğe sahiptir.
Kullanılan malzemelerden görüntülü tıkanıklık açma makinesinin siyah beyaz olması yerine renkli ve fotoğraf çekebiliyor olmasının yararları renksiz yani siyah beyaz kamerada tespit aşamasında özellikle kullanım alanları olan gider tıkanıklarında tıkanıklığın sebebini tespit için renkli kameralara göre çok daha yetersizdir. Sebep olarak görüntünün renksiz olması tespiti imkânsız derecesinde zorlaştırmasından dolayıdır.
Görüntülü tıkanıklık açma işlemlerinde tıkanıklığa sebep olan maddeniz yapısını bilmek direkt olarak çözümü bize söyler ki her tıkanıklık çeşidinin ayrı tıkanıklık açma metodu vardır.
Kullanılan tıkanıklık açma makinesi ile belirlenen tıkanıklık eğer yağlanma sebepli ise kimyasalların yağlanma sorununu çözmesi gerekir çünkü yağlanma giderilmezse tekrar çok kısa bir süre sonra tıkanıklığa neden olacaktır ki nesnel tıkanmalarda tanzikli su metodu ile tıkanıklık açılmalıdır. Bunların yanında tıkanıklık açma işlemlerinin sadece sorunun sebebi ve çözüm yolunun belirlenmesinde kullanılmasının yanında bir diğer faydası da; kullanıldığı zaman tıkanıklığın yeri noktasal olarak belirlememizi sağladığı için tıkma ve/veya kazma işlemi olmadan arazi ne olursa olsun çözümü sunmamızı sağlar.
Görüntülü tıkanıklık açma ile kazmadan ve kırmadan tıkanıklıkların giderilmesi ile sizlere işlem sonunda tamiratı çok büyük mali kayıplara sebep olacak hasarlardan korumuş oluyoruz ki. Tıkanıklığın pis su giderlerinde olması kazma ve kırma işlemlerinde oluşan kötü koku ve görünümden de sizleri koruyor çünkü kızma, kazma yok kötü koku, görün yok ilkesi.

Neden Anadolu tesisatı seçmelisiniz?

Anadolu tesisatı seçmeniz için birçok neden var ki zaman bunlardan bir kaçını yukarıda saydık, yeniden üzerlerine durmanın anlamı yok. Bunların yanında İstanbul tesisat olarak görüntülü tıkanıklık açmanın yanında iş ahlakı ve profesyonelliği sonucu olarak asla işverenin suiistimal edilmemesini sağlar. Piyasada maalesef her iş ortamında olduğu gibi hazır yoldan, emek göstermeksizin para kazanmayı amaçlayan insanlar var. Bunların bir kısmı anlamadıkları halde işin başına geçerek hem kendilerini hem de sizleri yoruyorlar ki bu yormak zaman, enerji ve para kaybını da kapsıyor. Bilgisizliğin yanında bu bile kabul edilemez bir sebep iken bir de kullanılan malzemelerde sahtecilik söz konusu oluyor. Örneğin kullanılan kimyasalların yapısında temizleyici değil de koruyucu kullanılması ki bu şu anlama geliyor. Zaten kirlenmiş olan tesisatınızı temizlemesi gereken sıvı yerine koruyucu koyuyorlar ki bu hiçbir işe yaramaz.
Bunun yanında kullandıkları sıvının boyalı su olma durumlarına bile rastlanmıştır ki hiçte azımsanamayacak kadar bir sayıda. Yapılan sahtecilikler bu kadarla da kalmıyor ki kimyasalların doğru kullanılması bu işte yeterli değildir kimyasalların doğrusunun doğru yollarla kullanılması gereklidir. Bu ne mi demek? Kimyasal eğer gerçekten de temizleyici ise gelip tesisatınızın içerisine boca edilip o kendini temizler diyip gitmek işverene hiçbir fayda sağlamaz aksine geri dönülmez ağır hasarlara meydan verir bu davranış. Kimyasal ile iyice ufalanan kir nereye gidecek, elbette ışınlanması muhtemel değil tesisat içerisinde radyatörlere doğru gidecek ve o noktada radyatör ve alt kısımlarında radyatör vanalarında tortulaşacak. Kirliliğin kırılması ile kendinizi 15 gün kadar sorundan kurtulmuş hissetseniz de 15 gün sonra sorunun çok daha ilerlemiş haline ile karşılaşacaksınız. Bunların yanında bilginiz olsun  kimyasal eğer tesisat içerisine aktarıldı ile bunun özel makineler ile temizlenmesi lazım ki bu makineler suyun devir hızını bir anlığına çok daha hızlı bir hale getirir bu hız sonucunda hem tesisat borularında kalıplaşmış pas, kurum gibi pislikler temizlenir hem de devir sırasında sudaki pislik dışarı atılır. Anlatılan yöntemler dışında uygulanan her yol aslında uygulanmaması gereken bir metottur. Kendinize sorun eğer tesisatınızı temizletmiş ve bu işlemleri sırası ile uygulanmış olarak görmedi iseniz. Gerçekten tesisatınızı temizletmiş sayılır mısınız?

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (3 oy, ortalama puan: 4,67. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru veya görüş bildirin

Soru ve görüşler

Ara