Lavabonun Suyu Çok Az Gidiyor (Suyu Çekmiyor)

Anadolu Tesisat olarak en çok aldığımız arıza kayıtlarından biri “lavabo suyu çok az gidiyor”, “lavabo suyu çekmiyor”, “lavabodan su geri taşıyor” olarak sıralanabilir. Mutfak lavabosundan su tam gitmiyor ve lavabodan giden su geri geliyorsa hiç düşünmeden Anadolu Tesisat’ı arayarak, kırmadan tıkanıklık açan firmamızdan destek alabilirsiniz.

Mutfak lavabosunun tıkanması genellikle aşırı yağlanmadan kaynaklanmaktadır. Giderlerin içerisine kaçan yemek artıkları ve yağlar boru içerisinde kalıplaşma yaparak suyun geçişini engelleyip geri tepme yapacaktır. Anadolu Tesisat firması olarak gider borularındaki tıkanıklıkları robotla kırmadan açıyoruz. Aşırı yağlanmış borular içinse yıkama önerisini sunup kabul etmeniz durumunda hattı yeni gibi tertemiz yıkıyoruz.

Tıkalı Gideri Robotla Açan Tesisat Ustası – Mutfak Lavabosundan Su Tam Gitmiyor

Mutfaklar, hem iş hayatının hem de ev hanımlarının vazgeçilmezidir. Bir kafenin ya da restoranın müşterilerine sorunsuz ve temiz bir şekilde hizmet verebilmesi için, muhakkak giderlerinin iyi çalışması ve tıkanıklık problemi yaşanmaması gerekir. Zira, tıkanıklık sonucu bulaşıkların yıkanamaması ve pis suyun giderden geri gelmesi, oldukça sinir edici bir durum oluşturabilir. Bu sebeple, her firmanın ya da restoranın düzenli periyotlarda giderlerinde temizleme işlemi yaptırması gerekmektedir. Mutfak lavabosundaki tıkalı gideri robotla açan tesisat ustası olarak bizler, mutfak lavabolarındaki var olan kalıntıları ve tıkanıklığa sebep olan faktörleri kırmadan sadece cihazlar yardımı ile buluyoruz.

Mutfak lavabosundan su tam gitmiyor şikayetinin sebeplerine bakacak olursak;

  •  Lavabonun suyu az çekmesi eğim ile ilgili olabilir. Bir borunun eğimsiz oluşu, tıkanıklıklara sebep olurken, diğer yandan da giderlerden geçen atıkların yavaş ilerlemesine neden olur. Tam anlamıyla tıkanmayan bu lavabolar, geç gitme veya su birikmesi gibi şikayetler ile karşılaşmamıza sebep olmaktadırlar.
  • Sürekli yağ dökülmesi
  • Küçük yemek kalıntılarının kaçması (Tavuk parçaları, bezelye taneleri, mısır parçacıkları.)
  • Saç, kıl, tüy, sabun artıkları da zaman içerisinde tortulanma yaparak, tıkanıklığı başlatır.
  • Sık sık kimyasal açıcı kullanımı nedeniyle şekli bozulan gider boruları da tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Mutfak lavabosundaki tıkalı gideri robotla açan tesisat ustası olarak bizler, gittiğimiz her tıkanıklık şikayetinin %90 kadarının kalıntılar nedeniyle olduğunu biliyoruz…

Tıkalı Lavabo Giderini Açan Robotlu Tesisatçı – Lavabodan Su Geri Geliyor, Ne Yapmalıyım?

Bizlere en çok yöneltilen sorulardan biri olan, “Lavabodan su geri geliyor, ne yapmalım?” sorusuna verdiğimiz cevapları da sizlerle paylaşarak makalemizi bitirmek istiyoruz.

Lavaboların tıkanması ayrı bir işlem gerektirirken, suyun geri gelmesi bize bir çok faktörü düşündürür. Bina genelinde bir tıkanma olup olmadığı bu noktada değerlendirilir. Örneklendirmek gerekirse; lavabo, klozet gibi her türlü pis su giderleri; kanalizasyon giderlerine gönderilir. Tıkanıklığın aksine ise, lavabodan giden suyun geri giderlerden çıkması bizlere mutlaka ana kanalizasyon borularında bir tıkanmayı ve rögar tıkanıklıklarını düşündürür. Bu sebeple; her tıkanıklık işlemine farklı yaklaşmak ve farklı çözüm yolları denemek gerekir. İyi bir tesisatçı; sorunun ana kaynağını bulmadan işlem yapmaz. Cihazlar ile mutlaka test eder ve inceler. Tesisatınızı uzun ömürlü olarak kullanmak ve gereksiz tadilatlara girmek istemiyorsanız, tıkanıklık probleminde mutlaka cihazlı tesisatçılara başvurmalısınız. Giden suyun lavabodan geri gelmesi gibi durumlarda acil tesisatçı ihtiyaçlarınız için İstanbul genelinde 12 servis aracımız ile bizler hizmet vermekteyiz. Tek yapmanız gereken ise; arıza kaydı oluşturmak ve bizi beklemek. Söz verdiğimiz saatte gelir ve probleminizi hiçbir yeri delmeden kırmadan temiz bir şekilde çözeriz. Tıkalı lavabo giderini açan robotlu tesisatçı ihtiyaçlarınız için Anadolu Tesisat’ı dilediğiniz her zaman arayabilir, servis ekibi talep edebilirsiniz.

İstanbul’un genelinde servis ağı olan ve her ekibinde teknik cihaz bulunan Anadolu Tesisat firması olarak, en köklü ve en deneyimli tesisatçı firmalardan biriyiz. Bugüne kadar hep müşteri memnuniyeti odaklı çalıştık ve başarılarımız ile karşılığını da aldık. Bu sebeple, lavabo tıkanıklığı veya tüm gider tıkanıklıkları konusunda problem yaşıyorsanız, gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir firma olduğumuzu söylemek isteriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>