Esenler Su Kaçağı Tespiti – Cihazlı Tesisatçı

Su kaçağı sorunu sıklıkla meydana gelebilen, oldukça zahmetli süreçleri beraberinde getiren bir sıkıntıdır. Sizde ev veya iş yerinizde yaşamış olduğunuz su sızıntılarından sıkıldınız mı? Su kaçağını tespit edecek doğru firma arayışınız sonuçsuz mu kaldı? Su sızıntıları karşısında ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Kesinlikle doğru adrestesiniz! Bu yazımızda vereceğimiz bilgiler sayesinde artık tesisat sorunlarından kurtulacaksınız. Esenler su tesisatı firması olarak bizler, sizlere bir telefon kadar uzağınızda bulunmaktayız!

Teknolojinin getirilerini su tesisat sektörüne uygulayan ustalar sayesinde cihazlı tesisatçı ustalar ortaya çıkmıştır. Özellikle su kaçağı tespitinde kullanılmaya başlayan bu cihazlar kırmadan su kaçağını bulma açısından oldukça büyük önem teşkil etmektedir. Eskiden su tesisatçıları, su kaçağını bulmak için kırma yöntemine tercih etmekteydiler. Artık su kaçağını gösteren kamera kullanan tesisatçı firmalar, bu sayede kolayca sızıntı yapan yeri bulup onarımını yapmaktadır.

Su kaçak problemleri ta ki kendi başımıza gelene kadar hiç de bilmediğimiz bir konudur. Böyle bir sorun gerçekten de çok sıkıntılıdır. Sadece bizi değil en çok da alt komşumuza zarar verdiği için tartışmalara neden olabilir. Aslında göründüğü kadar korkutucu bir durum değildir. İşinde uzman bir tesisatçı ve yeterli ekipmanlara sahip ise çok kısa sürede çözüme kavuşabilir. Anadolu tesisat firması bu konuda sizi en az maliyetle en erken zamanda çözüme kavuşturabilecek uzman bir tesisatçı firmasıdır. Firmamız pis su ve temiz su olmak üzere tüm tesisat sorunlarınıza bakabilecek cihazlara sahiptir.

Esenler Cihazla Su Kaçağı Bulan Firmalar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eskiden su kaçağı arama yapılırken evin her yeri kırılır dökülür, ev adeta bir inşaat sahasına dönerdi. Ancak artık Esenler su kaçak arama işlemlerinde akustik dinleme cihazları, termal kameralar ve kanal görüntüleme kameraları kullanılmaktadır. Bu aletler sayesinde arızanın yeri kolayca tespit edilerek tamiri sadece o bölge üzerinde yapılmaktadır. Esenler Su kaçağı bulma işlemi yapılırken ilk olarak evin sıcak su ve soğuk su tesisatı kontrol edilir, ardından eğer bu kısımlarda sorun yoksa atık su kanal borularında su kaçağı aranır. Esenler gider borularında su kaçak bulma hizmeti alabileceğiniz çok firma yok aslında. Çünkü su kaçak bulmaya yarayan cihazlar çoğu su tesisat firmasında bulunmuyor. Gerçekten de pahalı olan bu makineleri kullanamayan bir firmadan hizmet almak size bir fayda sağlamayacaktır. Bu sebeple, Esenler su kaçak servisi alacağınız firmadan ne gibi aletler kullandıklarına ve işlemleri nasıl yürüttüklerine dair bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 Esenler Robotlu Su Tesisatçı

Esenler robotla su tesisatına bakan usta kadromuz, garantili hizmet anlayışıyla kanal borularında, gider borularında oluşan su kaçaklarını tamir ediyor. Banyonun tavanından akan su her zaman temiz su olmayabilir. Böyle bir durumda su sızıntısını bulmak için temiz su tesisatında kaçak arama işlemleri boş yere yapılmış olur. Ancak kanal görüntüleme kameralarımız sayesinde Esenler gider borularında su kaçağı bulan servis hizmeti vermekteyiz. Siz de komşunuzla daha fazla sorun yaşamadan bizi arayın. Unutmayın, atık su tesisatında oluşan kaçaklar insan sağlığına oldukça zarar vermektedir.

Esenler Bilgisayarlı Sıhhi Tesisatçı Usta

Alt katın tavanında oluşan rutubet su sızıntısının habercisidir. Ancak bir su sızıntısı her zaman alt kattaki daireye yansımaz. Örnek vermek gerekirse, salonun tavanında su damlaları oluşuyor. Tabi doğal olarak siz hemen üzerinizdeki daireden şüphelenirsiniz. Ancak biraz düşünürseniz sizin üstünüzde de salon var. Oradan herhangi bir su borusu geçmiyordur. O halde bu su nereden geliyor olabilir? Su her zaman kendine akacak yol bulur. İnşaat aşamasında dökülen betonda çatlaklar oluşur, su da bu çatlaklardan ilerleyerek kendine yol bulur ve duvar ya da tavanın en zayıf noktasından kendini dışarı verir. Bazen lambadan su geliyor ya da prizlerden su akıyor gibi şikayetler alırız. Bu durumun ana nedeni su kaçağının lambadan ya da prizden dışarı çıkmasıdır. Esenler bilgisayarlı su kaçak arama çalışmalarımız suyun hangi daireden geldiğini rahatlıkla bulabilmektedir.

Esenler Makineye Su Kaçağı Bulan Firmalar

Cihazlı tesisatçılar genellikle su kaçak firması olarak da tabir edilir. Su kaçağı bulma işinin bir kısmı makineler tarafından sağlansa da hiçbir tecrübe sahibi olmayan biri su kaçağını bulmada başarılı olamayabilir. Firmamızda çalışan tüm tesisatçıların en az on yıllık tecrübesi olmasına bu yüzden önem veriyoruz. Çünkü öyle arızalar ortaya çıkabiliyor ki kendine usta diyen kişi yerini bulmakta zorlanıyor. Hem de makine kullanmasına rağmen! Siz siz olun, su tesisatı işi yaptıracağınız firmayı özenle seçin.
Esenler görüntülü su tesisat kaçaklarına bakan yer arayışınıza son verebilirsiniz. Anadolu Tesisat, garantili su kaçak bulan servis hizmetiyle, sorunlarınıza çözüm getiriyor. Firmamızın bünyesinde kullanılan su kaçak bulan cihazlar aşağıda listelenmiştir.

  • Akustik dinleme cihazı su kaçaklarını dinleyerek bulmak için kullanılır.
  • Termal kamera, su kaçağı aramada yardımcı aletler arasında yer almaktadır. Sıcak su tesisatındaki kaçakları tespit etmekte kullanılır.
  • Kanal görüntüleme kamerası atık su giderlerinde su kaçağını görüntüleme yöntemiyle bulmaya yaramaktadır.

Cihazlarımız Avrupa teknolojisi su kaçak arama makineleridir. Esenler acil su tesisatçı hizmetimizle su patlağı durumlarında 7/24 bizi arayarak hizmet alabilirsiniz. Esenler su kaçaklarına bakan servis hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>