Robotla Pimaş Açan Tesisatçı

Pimaşlara Genel Bir Bakış

Boruların içi tıkandığında akla ilk gelen şey, pimaş açma firmaları oluyor haliyle. Tuvalet ya da lavaboların alt yapıları oluşturulurken kullanılan malzemenin adı, halk dilinde pimaş olarak ifade edilmiş ve bugüne kadar değişmeden pimaş olarak kalmıştır. Genel olarak tıkalı pimaşları açmada kullanılan makineler, borunun yapısına göre tasarlanmış ve kesinlikle zarar vermeden çalışan cihazlardır. Dayanıklı malzemelerden üretilmiş gider borularının içi; her ne kadar kaygan bir yapıya sahip olsa da tesisatçı ustalarının yanlış montaj gibi hatalı işçilik yapması sonucunda çok çabuk tıkanabilmektedir. Kamerayla yaptığımız tesisat incelemelerinde, pimaş tıkanıklığı yoğun dirsek kullanımı sonucunda ortaya çıkan bir durum olduğunu söyleyebiliriz.Bazen bu sebepler arasında eğimsiz gider borularının da olduğu belirtmekte fayda var. Gelişen teknoloji sayesinde su tesisatı sistemlerinde kullandığımız cihazlar da epey geliştirilmiştir. Bu nedenle; eski yöntemlere son veren cihazlarımız farklı sistemlerde döşenmiş pimaşları kırmadan açabilme özelliğine sahiptir.

Pimaş aç kelimesi eminim geçmişte sık duyulan bir kavram olsa da genellikle minibüslerde koltuk başlıklarında yazan pimaş açıcı ibaresi, aslında bir çoğumuzun da anlamaya çalıştığı ve tam olarak anlamını bilmediği bir ibare. Hepimizin dolmuşların üstünde gördüğü pimaş açılır yazısı, başımıza geldiğinde ne kadar önemliymiş, keşke numarasını alsaydım diyebileceğimiz ilanlardır aslında. Pis su borusu, aslında teknik terim kullanıldığında PVC denilen atık su borusu tesisatında kullanılan borulara denir. Ancak halk arasında her zaman olduğu gibi sektörde ilk çıkan plastik tesisat boru markası pimaş olduğu için; PVC borusunun adı da pimaş olarak kalmıştır. Yani aslında tıkalı borularda pimaş açma derken, anlatılmak istenen şey tıkanmış olan PVC atık su gider borularının açılmasıdır.

Özellikle son 10 yıl içinde yaptığımız araştırmaların neticesinde, gider borularındaki tıkanmaların makinelerle kırılmadan açılması için sektörde var olan yöntemlerin ve cihazların ne denli başarılı olduklarını görmüş olduk. Tıkalı gider borularının açılmasından sonra da borunun içinin kamerayla görüntülenmesi ile de yenileyecek arızanın öngörülmesi ve insanların verdiğimiz hizmetten memnun kalmasını sağladık. Cihaz kullanımının bu denli faydalarını öngörebilen ve kendi bünyesinde bu cihazları kullanmaya başlayan firmamızın hem müşteri memnuniyeti artmış hem de tesisattaki arızayı bulma ve tamir etme süreci oldukça kısalmıştır. Bilinçlenen tüketici artık, tesisatında bir problem olduğunda kırmadan tespit yapacak firmalara rağbet gösteriyor. Bunun aslında tek nedeni; tüm tesisatın kırılmaması ve  hem tespitinin hem de tadilat masrafının yüksek olmamasıdır. Örneğin; tuvaletin tıkanması durumunda, eski yöntemle kırarak problemi düzeltmeye kalkınca hem evinde tadilat işi çıkacak, hem de maliyet olarak epeyce külfetli olacağını bilen tüketiciler artık; cihazlı tesisatçılardan bu hizmetleri almayı tercih ediyor. Cihazsız tesisatçıların dahi hem vaktini hem de kazancını olumlu yönde etkileyecek olan bu yöntem; hem kırma dökme işi çıkmasını engelleyecek, hem de vakit almayacaktır. Pimaş tıkanıklığını makine ve kamera yardımıyla açma yaparak, hem müşteri memnuniyetini  sağlamış oluruz hem de yeni müşterilerimizin acil çağrısına gidecek vaktimiz kalır.

Atık su gider tıkanıklığı olayı artık gözde büyütülmemesi gereken bir iş. Gider açıcı makine ile tesisattaki tıkanmaları açma ve temizleme çok kolay bir işlem. Ustalarımız boru içlerinde birikmiş yağ ve diğer kalıntılarını robot makine kullanarak kalıcı olarak arındırırlar. Tıkalı pis su boru hatlarında yapacağımız işlem ile, boruların sürekli tıkalı olması şikayetinden kurtulacaksınız. Çünkü; tıkanıklık problemini kendi yöntemlerinizle açmak, her zaman geçerli bir yöntem olmayacağı gibi sadece geçici yöntemdir. Bu nedenle, tıkanıklığı robotla açan tesisatçı firması olan Anadolu Tesisata arıza kaydı oluşturarak bu sorundan kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Kırmadan Tıkalı Giderleri Cihazla Açan Tesisatçılar

Tıkalı gider borularında tuvaletin ya da banyonun herhangi bir yerini kırmadan tıkanıklık açma hizmetini İstanbul genelinde 12 servis aracımız sayesinde sağlıyoruz.Tuvaletin giderine atılan bez, tuvalet kağıdı gibi yabancı cisimler, tıkanıklığın asıl sebeplerindendir. Kameralı cihazlarımız sayesinde gördüğümüz bu katı cisimler, makine ile dışarı çıkarılır ve tıkanıklık bu şekilde açılmış olur. Tıkanıklığın tuvalet giderinde olması halinde, tıkanıklığı açan robotu tuvaletin giderinden gönderiyoruz ve tıkalı olan bölgeye kadar ulaşmasını sağlıyoruz. Robot zaten tıkanmış bölgeye geldiğinde, makine zorlanmaya başlayacağı için, o noktadaki tıkanıklığı görüntülü cihazımızda kontrol ederiz. Ekrana yansıyan görüntü sayesinde, makinenin sarma ucu giderin tıkanmasına sebep olan maddeyi ya parçalar ya da sarılıp giderden yukarı çekilmesini sağlar. Bu işlem tıkanıklık derecesine ve cisimlere bağlı olarak, ortalama yarım saat ile iki saat arasında değişir. Ana gider borularında tıkanıklığı açan tesisat firması olarak belirtmek gerekir ki; ana pis su borularındaki tıkanıklığı gidermek, daire içine göre çok daha zordur. Ana gider borularda tıkanma, genelde tesisatın yanlış çekilmesinden ortaya çıkar. Bu nedenle yeniden tesisatınızı değiştirirken ya da inşaat zamanında tesisat döşetirken, tesisat borularını olabildiği kadar geniş çapta çektirin ki tıkanmasın. Tıkanıklık olduğu zamanlar da ise, tıkanıklığa sebep olan cismi ya da problemi çözdükten sonra ve atık su borusunun suyu çekildikten sonra; tıkanıklık açma işlemini bitirmeyiz. Peki, sonrasında ne yapıyoruz? İşte firmamızın hizmet kalitesinin farkı burada belli oluyor. Atık su borusuna yeniden kamera gönderiyoruz ve tıkanık tam anlamıyla çözülmüş mü, çözülmemiş mi kontrol ediyoruz. Ya hala orada kalıntılar varsa ve bir daha tıkanma ihtimali varsa? İşte bu noktada, tekrar gidere gönderdiğimiz kamerayla sıkıntılı yerin resmini çekiyoruz. Kamera problemli yere geldiği zaman sinyal göndermesi için komut veriyor ve giderin neden tamamen temizlenmediğinin kontrollerini sağlıyoruz. Nedene göre yeniden pimaş açma veya tıkanıklık temizleyecek işlemleri gerçekleştirip, tesisatı size kontrol edilmiş bir şekilde teslim ediyoruz.

Tıkalı Gider Açma Teknolojileri

Tuvalet tıkanıklığı açma kendi yöntemlerinizle zorlu, yorucu, sağlıksız ve hatta çoğu zaman başarısız olabilir. Tıkalı tuvaleti açamadığınız gibi tesisata kalıcı hasarlarda verebilirsiniz. Bu nedenle, kalıcı tıkanıklıklarda uzman bir tesisat firmasından yardım almalısınız. Tıkanmış tuvalet açma konusunda size tüm teknolojik imkanları sunan nadir firmalardan biriyiz. İşinin ehli olan ustalarımız, tuvalet atık su gideri borularında tıkanmaya sebebiyet veren maddeleri keşfedip, tuvalet tıkanıklığı açma robotuyla olaya müdahale ederler.. Bulaşıkları yıkarken su ile birlikte giden yağlar, gider borularının tıkanmasına sebep olabileceği için gider borusu tıkandığında lavabo tıkanıklığı açma servisinden yararlanmalısınız. Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda teknolojik gelişmeleri sürekli ve yakından takip eden bir firma olarak, tıkalı giderleri tıkanıklık açma makinesiyle, tıkalı klozet giderlerini açmaktayız.Tıkalı tuvalet gideri açma servisimiz, kamera ile tıkanıklık olan gideri görüntüleyerek; cihaz yardımıyla tıkanıklığı tespit ettiği noktaya makineyi salarak, tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirirler.

Nasıl ki bir vücudunuzla ilgili bir problem yaşadığınızda doktorunuz sizden ultrason, film, röntgen gibi hastalığınızın teşhisini koymak için aşmalardan geçmenizi istiyorsa, ustalarımız da aynı şekilde tesisatı kontrol eden doktorlar olarak, kamera ile görüntülemeyle tespiti ve makineyle de tıkanmış klozet giderlerini açarlar.

Pimaş Tıkanıklığı Neden Olur?

 • Tadilat sırasında gidere atılan harç gibi inşaat atıklarının temizlenmemesi ve sifonun çekilmesi
 • Tesisatın döşenmesi sırasında boruya yeterli eğimin verilmemesi
 • Pimaş borusunda zamanla meydana gelen çökmeler 
 • Pimaş borularına kaçırılan, düşürülen ya da yabancı cisimlerin atılması
 • Kalitesiz tuvalet kağıtları, ıslak mendillerin erimemesi
 • Mutfak lavabosuna yemek kalıntılarının ve yağlarının dökülmesi pimaşlardaki tıkanıklıkların başlıca nedenleridir.

  Firmamızın Gider Tıkanmaları ile Alakalı Vermiş Olduğu Hizmetler

 • Gider borusunun içini görüntüleme
 • Tuvalet gideri açma
 • Lavabo tıkanıklığı açma
 • Bina atık su ana giderlerini görüntüleme ve açma hizmeti
 • Atık su borusu yıkama işlemleri
 • Rögar yeri bulma gibi tıkanıklıkla ilgili şikayetlerinizi gidermek için profesyonel olarak cihazlarımızla bu hizmetleri sağlıyoruz.
 • Robotla Pimaş Açan Firmalar

  Robot makinesiyle pimaş açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Tıkalı pimaş borusunu robotla açma hizmeti veren firmamız, açılmayan pimaş tıkanması için para almıyor! Pimaş açma fiyatları, tıkanan borunun yerine ve niteliğine göre farklılık göstermektedir. Firmamızı arayıp, pimaş açma servisi talep ettiğinizde size en yakın ekibimizi yönlendiriyoruz. Garantili ve kırmadan pimaş açan firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, yapılan tüm işlemlerde servis formuyla sizi garanti altına almaktadır. Pimaş açan usta ekibimiz, evinize geldiği andan itibaren sizin için en az masrafla sorununuzu çözmeyi hedeflemektedir. Pimaş açma servisi fiyatları ile ilgili bilgi almak için firmamızı dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

17 Comments

 1. Reply

  Lavabo giderinde tıkanıklık var yalnız hattımızda çek valf bar hattın diğer tarafı çalışıyor çek valf dayansın altında burası işyeri giriş kat kırmadan yapıla bilir mi fiyat ne kadar olur

  • Reply

   merhabalar tıkalı gider açma işlemleri için lütfen web sitemizde bulunan iletişim telefonlarından bizimle irtibata geciniz

 2. Reply

  Selamlar tuvalet gideri açma fiyatı ne kadar acaba öğrenebilir miyim?

 3. Reply

  Mutfakta 5 metre arası tıkalı Fiyat ne olur ve kamera ile bakılıyor mu?

  • Reply

   Konuyu biraz detaylı anlatırsanız çözüm üretebiliriz. Lütfen bize telefonla ulaşın.

 4. Reply

  interntten okudugum robotlo pimaş acma işlemini gecen basımıza gelen pimaş tıknaıklığı yüzünden bende dairemderobotla pimaş acma yaptırdım ve yapılan işçilkten menun kaldım

 5. Reply

  öncelikle iyi günler
  25 yıllık olan dairemin pimaşları uzun süredir tıkanıp acılmakta idi gecen gün tıkandıgında robotla pimaş acma yardımı gerektiğini anladım ve anadolu tesisattan robotla pimas acma işlemi için servis talebinde bulundum
  gün içinde bana işini iyi bilen titiz temiz ustalar gönderip tıkalı olan piması actılar robotla açıp beni sıkıntıdan kurtardılar tesekkür ederim

 6. Reply

  merhaba apartmanımızın mutfak pis su gider borularında tahminimize göre yağ atıklarının neden olduğu tıkanmalar var. Açılmasını istiyoruz

  • Reply

   Tabiki efendim, tıkanıklık makineleri ile gider açılır ve içeride oluşan yağlanma çok ileri boyutta ise yüksek basınçlı yıkamada yapılabilir.

 7. Reply

  tıkalı pimaşları kaça açıyorsunuz?
  Pimaş tıkandığında kırmadan açabiliyor musunuz?
  Pimaş açma makinesi çok gürültü çıkarıyormu?
  Bu sorulara cevap alabilirsem sizi çağırmayı düşünüyorum ümraniye de bir site içerisinde oturuyorum akşam 7 den sonra gürültü yapmak yasak fakat ben işden 7 de geliyorum cevabınızı bekliyorum

  • Reply

   Tıkanan pimaşlar kırmadan açılabiliyor. Bu iş için kullanılan makine çok gürültü çıkarmadığından akşamda çalışma olabilir. Firmamızı arayıp fiyat alabilirsiniz.

 8. Reply

  Öncelikle evime gelen fatih ustaya çok teşekkür ediyorum titiz çalışmasından dolayı. Firmanızın ekipmanları ve elemanı her şeyiyle işe hakim bu çok belli. Problemimi çözdünüz ve bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum her şey için teşekkür ederim.

 9. Reply

  banyonun pimaşı tıkandı evlere kaça geliyorsunuz? İki gündür bu halde acil cevap yazabilirmisiniz

 10. Reply

  içine beton kaçmış beton boruları açabiliyor musunuz? Yeni inşaatı bitmiş bir inşaatımız var sürekli tıkanma şikayetiyle bizi arıyorlar. En son bir firmadan kamerayla pimaşın içine baktırdık çatalda beton gösterdiler makineyle açabilirmisiniz

  • Reply

   Şuan firmamızın kullandığı araç gereç içerisinde betonu açan herhangi bir makine yok. Fakat dedektörlü kameralarla betonun tam olarak pimaşın neresinde olduğunu nokta atışı yaparak tespit edebiliriz. Biliyorsunuz radye temel üzerinde bir metre fazla yer kırmak zemin açısından hem tehlikeli hem de maliyeti yüksek oluyor. Her yeri kırmak yerine yukarıdan betonun tıkadığı pimaşın tam yerini bulup kırmak daha karlı olacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>