Kırmadan Klozet Tıkanıklığı Açma

Anadolu tesisat olarak klozet tıkanıklığınız tıkanık açma makinesiyle zahmetsizce açılmaktadır. Evinize gelen ekiplerimiz tıkalı olan klozetinize önce kamerayı salarak neden tıkandığı hakkında size bilgi vermektedir. Daha sonra ise tıkalı olan klozete makineyi salarak kırmadan klozet tıkanıklığı açma işlemine geçilmektedir. Kırmadan gider açan makine ile açılan klozet açılmayacağını düşündüğünüz bu tıkanıklığı ne kadar kolay olduğunu size gösterecek. Klozet tıkanıklığı açma işleminde kırılma ve dökme yapılmamaktadır. Klozet tıkanmaları tuvalet kağıtlarından, suyla beraber temizlik kovalarının içerisinde unutulan bez, tüy, yün, saç kılı vb. maddelerden tıkanmaktadır.

Tıkanan klozetleri robotla açan şirketler kırmadan bu işlemi gerçekleştirmektedir. Makine ile klozet açan ustalarımız açma işleminin ardında kamera ile hattın içerisini kontrol ederek mekandan ayrılmaktadır. Sadece 1 telefonla aynı gün içerisinde servis alabilirsiniz.

Tıkanan tuvalet nasıl açılır

Tıkanma meydana gelmiş olan klozetinizin önlemi alınmadığı süre boyunca klozette zamanla taşma ve koku oluşmaya başlamakla beraber alt komşunuza su damlamalarına kadar gidilmektedir. Bu hoş olmayan durum karşısında ise hem komşunuzun hemde sizin huzurunuz kaçmaktadır. Alt kat işin içine girdiğinde olayın boyutu tamamıyla değişir, çünkü su akan komşunuzun sinirleri bozulur. Sizde fazla yer kırılmadan bu işi çözmek istersiniz ancak bu her zaman mümkün olmaz. Tuvaletlerden aşağı sızan sular tıkanmadan kaynaklı ise buna eminsek çözümü robottur ancak ya tıkanıklıkla alakalı değilse? İşte o zaman su kaçağı ihtimali doğar. Eğer alt kata su akıntısı varsa üst kattaki tuvalet tıkalı değilse yani su geri tepmiyorsa aşağı akan suyun tıkanmayla hiç bir ilgisi yoktur.


Klozet tıkanmaları genellikle taşın içindeki kokuyu engelleyecek olan es kısmında olur. O kısım “U” şeklinde olduğu için çok kağıt atıldığında veya yoğun kullanımda tıkanır. Bol su dökülmezse bu tıkanma daha çabuk olur. Bu gibi işlerden anlayan klozeti söküp takabilirim diyorsanız klozet söküldükten sonra arka tarafından içerideki pisliği elinizle boşaltabilirsiniz. Ancak anlamam diyorsanız ya da o pisliğe giremem diyorsanız. Robotla kanal açma ekibi bulup onları çağıracaksınız. Çağırdığınız ekip gelip kırmadan tıkanıklığı açar. Tıkanıklık boruda da olsa klozetin kendinde de olsa fark etmiyor. Ekibimiz size verdiği saatte gelerek size hiç bir rahatsızlık vermeden sıkıntınızı bitirecek klozet gideri açma işlemini titiz bir şekilde yapar.

Klozet tiplerine göre tıkanıklık açma işlemlerinde de farklılıklar olabilir. Bazı klozetler sökülebilir durumdayken bazıları fayansa gömülmüştür sökülemezler. Tıkanmış olan klozet sökülme imkanı varsa sökülür ve esten tıkanmış ise elle klozetin içi boşaltılır. Eğer gider borusu tıkanmış ise gider açma makinemiz ile kırmadan açarız ve kamera ile kontrol ederiz. Ancak bazı eski evlerde yeni fayans yapılırken klozeti sökmeden yanlarına yapıştırma yapılır. Herhangi bir tıkanma olduğunda klozeti sökmek için fayansı da sökmek gerekir. Bu gibi durumlarda klozetin içerisinden makine salınır ve sorun bu şekilde halledilir. Belki klozette ufak çizikler oluşabilir fakat klozet fayansa gömüldüğü için kırmadan açmanın başka yolu yoktur.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>