Lavabo Borusu Yıkama – Lavabo Gideri Temizleme

Su tesisatçılığı son yıllarda gelişerek bir hayli yol kat etmiş durumda. Teknolojinin her alanda hayatımıza girmesi ile beraber her sektörde bu hareketlenme hissedilir derecede artmıştır.

Eskiden lavabo borusu yıkama kimsenin aklına gelmediğinden, temizlenemeyen giderler kırılarak açılıyordu. Halbuki lavabo gider borusu temizleme ve yıkama sistemi Avrupa’da yıllardır bulunmaktaydı. Hatta artık bina yapıları o kadar iyi hazırlanıyor ki insanların sorun yaşayacağı hiç bir işçiliğe izin verilmiyor. Ülkemiz de geliştikçe hem yapılan kötü işçilik, hem de arızalar gittikçe azalacaktır. Yeni neslin eğitim seviyesi yükseldiği için, artık bir çok meslekte ister istemez daha kaliteli işçilik aranıyor. Çünkü insanlar soruyor, sorguluyor ve İnternet gibi inanılmaz bir sistem sayesinde her şeyi öğreniyorlar. Hatta bazen kafaya takıp, sizin işinizi teorik olarak sizden daha iyi anlatabiliyorlar. İşler bu haldeyken, tesisat sektörü ve su tesisat ustaları da mecburen gelişmek değişmek zorundalar. Bir giderin tıkanması ve nasıl açılacağı konusunda emin olun bir çok insanın mahalle tesisatçılarından daha çok bilgisi var. Çünkü mahalle tesisatçıları diye adlandırılan ustalar, genellikle bir yere bağlı kalmak istemeyen ve çok zor işlere girmeyen insanlardan oluşuyor. Dolayısıyla yeni bir teknoloji araştırmak yaptığı işi bir üst seviyeye çıkarmak gibi bir gayesi de yok. Araştırma yapmaması da o tesisatçıyı evine gittiği insandan daha az bilgili hale getiriyor. Bu nedenle de artık sadece musluk arızası ve ufak tefek işler için çağrılıyorlar. Kendini geliştirmiş firmalar, su tesisat işi için yeni teknolojileri araştırıyor ve bunları kullanıyorlar. İnsanların evinde kırılma dökülme olmasın diyerek, talep ettikleri bu hizmetin maliyeti de buna göre oluşuyor. Tüm bu teknoloji ürünü cihazlar ve kameralar maliyeti karşılanması için düzenlenen servis fiyatları da aslında normal bir tesisatçıya yakın fiyatlardır.

Gider boruları tıkandığı zaman robotla kırmadan açan bir tesisatçı firma çağırmanızı tavsiye ederiz.Lavabo tıkanıklığı açıldıktan sonra kamera ile görüntüleme yapıldığında hattın neden tıkandığı da anlaşılmaktadır. Bu durumda boru içinin temizlenmesi gereklimidir değil midir bunu tesisatçı firma size çok net bir şekilde ifade edebilmektedir. Robotla açım esnasında yağlar bir nebze açılıp rögara gidecektir. Ama yapışmış kalıplaşmış yağlar kesinlikle robotla temizlenmez. Bazı firmalar robotlu tıkanıklık açma işlemini müşteriye yıkama olarak anlatmaktadır. Şöyle açıklayalım bir firma size robotla açma fiyatını söylüyor ama başka firma aynı fiyata yıkama yaparak açtığını söylüyor. Aslında her iki firmanında yaptığı iş aynıdır biri gerçeği net bir şekilde izah ederken diğer firma para kazanmak adına sizi kandırabilir. Asıl olan hattın açılıp kamera ile görüntülemesini yapılıp yıkama yapılıp yapılmayacağıdır. Çünkü gider borularında eğimsizlik gibi problemler var ise yıkama yaptırsanızda durum düzelmeyecektir. Bu tip problemlerde hattın değişimi gerekmektedir. Anadolu tesisat firması size problemi en doğru ve net bir şekilde anlatmaktadır. Aradığınız aynı gün içinde size hizmet vermekteyiz.

Örneğin mutfak giderinden su gitmiyorsa, gideri kırmak yerine kırmadan açmak daha kolay olur. Gider açma makinesi pimaş içine salınarak  helezonları tıkanıklık oluşturan atıkları parçalar ve gider borusunun açılmasını sağlar. Fakat bazı gider boruları sürekli tıkanır, bunun nedeni ise tesisatın hatalı yapılmasıdır. Pimaş borunun küçük çapta döşenmesi ve eğim verilmeden döşenmesi, çabuk tıkanmaya sebep olur. Bu sorunları kırmadan boruyu değiştirmeden ortadan kaldırmak için teknolojiyi kullanıyoruz. Tıkanıklık makinesi ile açılan gidere kamera sokarak hat inceleniyor. Eğer eğim problemi ve boru çapında sorun varsa, içeride kalan atıklar tam anlamı ile dışarı atılamaz. Gider borusunu yıkama işlemi bu noktada devreye girer. Yıkanan gider borusu ilk günkü gibi tertemiz olur. Çünkü 140 bar su basıncı ile çalışan makine, boru içine yağların söküleceği şekilde su çarptırır. Tıpkı oto yıkama tabancaları gibi. Su boruya içeriden çarpma sağlayarak yağların, yapışmış kireç ve atıkların sökülmesini sağlar. Yani anlayacağınız ne olursa olsun, borunun bahçe kısmında çökmesi dışında her türlü boru temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Lavabo Borusu Yıkayan Firmalar

Anadolu Tesisat, yağlanan lavabo borularını açtıktan sonra basınçlı makineyle lavabo borusu yıkama yapmaktadır. Sık sık tıkanan lavabo borularını yıkama yapmak, yağ birikintilerini temizlediğinden tıkanmanın önüne geçer. Özellikle mutfaklarda yemek artıklarının ve yağ kalıntılarının gidere gönderilmesi sonucunda tekrarlayan lavabo tıkanması sorunu ortaya çıkar. Böyle bir boruda ne yapılırsa yapılsın tıkanma yeniden oluşacaktır. Ancak tıkanıklık açma işleminin ardından gider borusunda temizlik yapılırsa tıkanmanın önüne geçilir. Restoran, otel, cafe gibi işletmelerde mutfak lavabo gideri yıkaması işlemlerini de yapan firmamız, kullandığı teknolojik cihazlar ve ustalarımızın on yılları aşan deneyimleriyle lavabo giderindeki yağlanmayı yıkamada garanti de vermektedir. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>