Kalorifer Borusunda Su Kaçağı Bulma

Şebeke suyu yani temiz su tesisatlarında su kaçağı bulma mevcut tesisata basınç yaparak kaçak yerinden çıkan suyun sesini dinleyerek mümkün olur. Bu yöntemde tesisata uygulanan basınç çok iyi ayarlanmalıdır. Eğer fazla basınç uygulanırsa tesisata zarar verebilir. Az basınçla da kaçak açığa çıkmayabilir. Bu nedenlerden dolayı işi ustasına yaptırmak lazım. Kaçağı bulacak kadar ayarında basıp bulmak doğru olanıdır. Kalorifer kaçaklarına uygulanan kaçak giderici kimyasalı uygulamak daha doğru olur. Bu sıvı sayesinde boru patlakları kendiliğinden kapanır. Kaçağın olduğu yeri açmadan, kırmadan tamir edilmiş olur. Plastik boruda, demir, bakır her türlü malzemede kullanılabilen kaçak onarım sıvısı size kaçak cihazını da ustasını da aratmaz.

Kalorifer tesisatın da kaçak olduğu zaman kombinin basıncı sürekli olarak düşecektir. Bu da kombiye sürekli su basmanıza neden olacaktır hem kombinin arıza vermemesi için hemde tesisattaki kaçağın daha çok büyümemesi için bir an önce tamir yaptırmak gereklidir. Kalorifer kaçağı 2 şekilde tamir edilebilir. İlk seçenek kaçağı cihazla bulup su kaçıran yerin tamirini yapmak. Diğer seçenekte ise kaçak çok küçüktür ve cihazın bunu bulması imkansızdır. Bu durumlarda kalorifer kaçağını ilaçla kapatma yöntemini kullanırız. Hangi yöntemin sizin tesisatınıza daha uygun olduğunu müşteri hizmetleri personelimizle yapacağınız görüşme esnasında öğrenebileceksiniz.

     

Kalorifer borusunda su kaçağı bulma işini size detaylı bir şekilde anlatacağız. Kombi ve kalorifer hattını
zda ki su kaçağından dolayı kombinizde su kaybı olduğu için kombiniz arızaya geçmektedir.Kalorifer borusunda su kaçağı bulma, makineyle kalorifer borusunda su kaçağı tespiti. Her türlü kaçakları kırmadan zahmetsizce tespit eden Anadolu Tesisat kalorifer borusunda su kaçağı tespitini de zahmetsizce tespitini kameralı cihazlarla yapmaktadırlar.
Kalorifer borusundaki kaçakların nedeni tesisat döşeme hatalarından veya yanlış kullanılan malzemelerden dolayı olabilmektedir. Siz farkında olmadan bunlardan dolayı da kalorifer borusunda bir takım kaçaklar meydana gelmektedir. Kendi alanlarında profesyonel usta olan ekiplerimiz yardımıyla evinize geldikleri andan itibaren sizin probleminizi kendi problemleri gibi benimseyerek kalorifer borusunda su kaçağı bulmayı kameralı cihazlarla tespitini yapmaktadırlar. Bu işlemler esnasında tesisatınıza her hangi bir zarar verilmemektedir.Kalorifer borusunda su kaçağı meydana geldiği zaman zamanla evinizin duvarlarında kabarmalar meydana gelebilmektedir.
Evinizin kalorifer tesisatında meydana gelmiş olan kaçakların tespiti için Anadolu Tesisat Kalorifer Borusunda Su Kaçağı Bulma Servisimizi arayarak gönül rahatlığıyla tespitini yaptırabilirsiniz.

4 Comments

 1. Reply

  merhaba; kombiye yerden giden boruda sızıntı olduğunu düşünüyoruz, acaba kaloriferleri temizlemeye yarayan kimyasal bordaki sızıntıyı da tamir eder mi

  • Reply

   İyi günler Yasemin Hanım. Kaloriferlere giden hatta kaçak olduğu için döktüğünüz koruyucu kimyasalın bu kaçağı kapatmada hiçbir etkisi olmaz. Hatta döktüğünüz kimyasal kaçak olan bölgeden zamanla boşalacaktır. Bu tarz sorunlar için kalorifer kaçak kimyasalları var efendim. Bu ilacı sisteminize uyguladığımızda kaçak olan bölge ilaç sayesinde kristalleşip sorunu çözüyor ve kombinizin barında bir eksilme yaşamıyorsunuz. Yapacağımız bu uygulama ile size 1 yılda garanti veriyoruz. Sorun yaşadığınızda ücretsiz olarak tekrar servis alabiliyorsunuz. Detaylı bilgi almak için 0554 499 36 18 numaralı hattan bize ulaşırsanız yardımcı olabilir efendim.

 2. Reply

  Dairemiz 80 m2 ve bina 3 yıllık. Kombi Vaillant Eco plus ve o da 3 yıllık. Sisteme 2 bar basınç uygulandığında 1 saat içinde 0.1 bar kayıp olmakya ve basınç 1.9’a düşmektedir. Vaillant servis hatanın kombide değil sistemde olduğunu söyledi. Bu su kaçağının tesbit fiyatı nedir?
  Kimyasal yöntemle kaçak tamirinde garanti süresi nedir? uygulamanın parasal karşılığı nedir?

  • Reply

   merhabalar kalorifer tesisatınızdaki kaçak için lütfen internet sitemizde yer alan çağrı merkezimizi arayanız

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>