Üst Kattan Evime Su Damlıyor | Su Akan Yeri Bulan Firma

Üst kattan evime su damlıyor diyorsanız doğru adrestesiniz. Su sorunu bir binada ortalığı karıştırabilecek en büyük problemlerden birisidir. Genelde nereden geldiği bilinmeyen sular komşuların birbirlerine mal ettikleri kaçaklardan dolayı sorunlar yaşanır. Kimse gözüyle suyun nereden geldiğini görmediği için herkes birbirini suçlar.

  • Gelişen teknoloji sayesinde kırmadan su kaçağını bulma işi artık mümkündür!  Üstelik evlerinizde veya iş yerlerinizde günlerce tadilata girip bu problemden kurtulmanız için beklemenize gerek de kalmamıştır. Uzman bir tesisatçı suyun hangi borulardan geldiğini tahmin edebilmektedir. İş tecrübesi sayesinde patlak borunun noktasını çok kısa sürede tespit edip onarımını da en az kırımla gerçekleştirmektedir. Kullandığımız özel robot makineler yardımı ile etrafa hiç bir zarar verilmeden kaçağın noktasını tespit edebilmekteyiz. Geniş servis ağımızla İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz.

Kırmadan su kaçağı nasıl tespit edilir?

  Günümüzde su kaçaklarını tespit etmek için çok çeşitli makineler üretilmiş olup patlak boruyu noktasal olarak tespit edilebilir olmuştur. Peki bu tespitler nasıl oluyor yazımızın devamında bunu anlatacağız.

 • Temiz su kaçağını bulabilmek için öncelikle bir alt kattan suyun nereden çıktığını pis su veya temiz su olup olmadığını anlamak için ön gözlem yapılmaktadır. Akabinde problemin olduğu daireye basınç testi uygulanıp manometredeki sayaç takip edilir. Tesisatta kaçak var ise manometre de düşüş meydana gelecektir. Bu durumda akustik dinleme cihazı ile patlak borunun noktası tespit eden ustalarımız dilerseniz sadece o bölgeyi kırılıp tamiri gerçekleştireceklerdir.
 • Atık su tesisatındaki kaçakları kamera ile bulan tesisatçı ustalarımız gider borularının içerisine kamera göndererek borularda ezilme, kırılma, vb durumların tespitini yapacaktır. Kaçak tespit işleminde sonra sizin isteğinizle 1 kaç gün içerisinde onarım ekiplerimiz adresinize gelip tamiratı tamamlayacaklardır.

Anadolu tesisat firması olarak bizler teknolojiyi sürekli olarak yakından takip ederek kendimizi sürekli olarak geliştirmekteyiz. Takım çalışmasına önem verdiğimiz için birbirinde kopuk olarak çalışan diğer firmalardan farkımız oldukça fazladır. Yaptığımız tüm işler bilgisayarlarımızda kayıt edilmektedir. 10 sene sonrasında bile aradığınızda yapılan işlemlerin ayrıntılarını sistemden görebilmekteyiz. Tüm servislerimizde sizlere makbuz kesilerek işimizi garanti altına almaktayız. Profesyonel hizmet almak için haftanın 7 günü bizi arayabilir servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Tavandan akan su alta kattaki apartman sakinlerini rahatsız etmenin yanında mali kayıplara da ve en önemlisi elektrik hattına su girmesi sonucu oluşabilecek herhangi bir patlamada yangına sebep olabilir. Bu denli tehlike arz eden bir durumda tartışmayı bırakıp en hızlı şekilde harekete geçilmelidir. Sigortalı dairelerde sizin dairenizden aşağı akan suyu da yukarıdan size gelen suyu da sigorta çözer ve birinden zararın tahsilatını yapmak gerekiyorsa da sigorta şirketi yapar. Söylenecek herhangi bir mazereti kabul etmeyecek olan sigorta şirketi tavandan damlayan su için gereken hiçbir masraftan kaçınmaz ve zararın tamamının faturasını kaçağa neden olan daireden tahsil eder. Bu şekilde bir su kaçağı işi ile çok daha fazla para harcanmış olunur. Bizleri arayıp bu konularla ilgili işlerinizi yaptırabilirsiniz.

11 Comments

 1. Reply

  Mrb evim dubleks terasdan aşağıda bulunan daireye su kaçıyorıyor ne yaptıysak bir türlü bulamadık çözüm bize yardımcı olabılırmısınız sigorta karşılar mı nasıl yapmamız gerekıyor nereye muracat etmemiz gerekir

  • Reply

   Önce sigorta şirketini arayıp bildirin eğer sorunu biz çözemeyiz derlerse bizi arayıp fiyat alırsınız kaçakla ilgilide net bilgi verirsiniz ne kadar tutacağını da söyler arkadaşlarımız.

 2. Reply

  Alt kattan şu damlama sesi geliyor ve asma tavanın altında kalıyor göremiyorum.benim alt katta suyu kullanıp sifon u çekmemden sonra üstten 5 10 damla sesi geliyor asma tavandan görmek mümkün değil.bunun sebebi ne olabilir?

  • Reply

   Eğer bir yere sızıntı olmuyorsa önemsenecek bir durum yoktur merak etmeyin. bazen giderlerde su yüksekten döküldüğü için bu gibi sesler olabilir.

 3. Reply

  Merhabalar. Salonun üst katında çatı terası bulunmaktadır. Üst katin tavanında bir şey yok. Üst katta banyo v.s bulunmamaktadır. Sadece ufak 1 adet oda yer almaktadır. Sorun olan kısım salondan üst kata çıkan merdivene yakin tavanda nemlilik mevcuttur. Günden güne havalardan ötürü yuvarlak nemli kısım artmaktadır tavanda
  ücretsiz tespit yapılıyor mu?

  • Reply

   Su kaçağı tespitlerimiz ücretlidir. Ve su tesisatı olmayan bölgede malesef kaçak tespiti yapılamıyor. Cihazlarımız su tesisatlarını test etmek içindir.

 4. Reply

  Selamlar, üst kattaki tuvalet gideri bölümünün tam altında olan alt kattaki tavanda sarımsı lekeler var. Sanırım kaçak var. Buradaki usta fayanslar kırılacak diyor, gider tam duvar dibinde. aslında size yaptırmak istiyorum. En erken ne zaman gelebilirsiniz ?

  • Reply

   Genellikle servis kaydını bir gün sonraya alıyoruz. Ancak sabah erken ararsanız aynı günede servis gönderebiliriz.

 5. Reply

  İstanbul dışındayım ama üst katım dan banyoma yağmur gibi su akmakta ,fakat geçen hafta üst komşum su tesisatını,çeşmelerini falan değiştirdi 2 gün açık durduğu halde su sızıntısı olmadı.Bir hafta su sızıntısı yokken tekrar başladı,bu konuda bana yardımcı olabilirsiniz.?

  • Reply

   Anlattığınız duruma göre pis su gider borularında kaçak var. Kamera sistemlerimizle sorunu tespit edebiliriz. Firmamızdan randevu alabilirsiniz.

 6. Reply

  sigorta şirketi tavandan damlayan su için gereken hiçbir masraftan kaçınmaz ve zararın tamamının faturasını kaçağa neden olan daireden tahsil eder. Bu şekilde bir su kaçağı işi ile çok daha fazla para harcanmış olunur. Bizleri arayıp bu konularla ilgili işlerinizi yaptırabilirsiniz. BU yazınızı çok güzel yazmışsınız fakat bu gün 30/07/2015 tarihi itibariyle exper geldi üst kattan damlayan suya biz karışmayız dedi sadece tavan boyasına karışıyoruz diyor benim evim andolu sigotadan sigortalattım bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz bilgi veririmisiniz rica ettsem 0544 281 56 93 ismim çetin

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>