Kameralı Tıkanıklık Açma

Kameralı tıkanıklık açma çalışmasında kesinlikle titiz davranış hakim olmalıdır. Tıkanıklık açıldıktan sonra kamera ile borularınızın içerisini görüntüleyip probleminizin sebebini rapor tutarak sizin bilgilerinize sunmaktayız. Kameralı tıkanıklık açma işleminde gerekli tüm cihazların eşliğinde ustalık gerekmektedir. Kameralı tıkanıklık açma işlemi sırasında ekipmanların farklı kullanım şekilleri ve miktarları vardır. Konut ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede bulunan dedektörlü kameralarımız Avrupa`dan ithal ürünlerdir. Alt yapısına gereken yatırımı yapan firmamız tıkanan gider borularında kanal açma hizmeti vermektedir.

Gider boruları neden tıkanır

    • Gider tıkanıklığı kimi zaman kullanımla alakalı olabildiği gibi tesisat kurulumunda yapılan hatalardan dolayı da tıkanma gerçekleşmiş olabiliyor. Taşındığımız yeni konut  olsa bile tesisattaki hatalar dan dolayı bu problemle karşılaşmamız mümkündür. Problemin ana kaynağını öğrenebilmek için mutlaka kameralı sistemlerle görüntü alınıp sorunların tespit edilmesi gerekmektedir. Tesisat kurulumundan kaynaklı bir hata var ise ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın yinede pimaş boruları tıkanacaktır. Bu problemlerde boruların değişimi şarttır. Firmamız tespit işlemlerinin ardından onarım yapılması gereken daire veya iş yerlerinde tadilat çalışması da yapmaktadır.
    • Bazı durumlarda ise hatta hiç bir problem olmayabilir sadece bir cisim kaçmasıyla da tıkanıklık oluşmuş olabilir. Bu durumda boru içerisine kaçan cisim çıkartılarak tıkanıklık problemi ortadan kalkmış olacaktır.
    • Gider tıkanmalarında en çok mutfak ve tuvaletlerde tıkanıklıklar oluşmaktadır. Bunun nedeni bu alanlarda daha yoğun kullanım olduğundan kaynaklanmaktadır. Mutfak giderlerine dökülen yemek artığı ve yağlar boru içerisinde kalıntıya sebep olarak suyun gidişini yavaşlatır. Daha da ilerleyen zamanlarda ise bir yerde biriken bu tortular tamamen suyun önünü kesip geri taşma yapmaya başlayacaktır.
    • Tuvaletlerde ise durum biraz daha farklıdır. Yoğun şekilde gidere atılan tuvalet kağıtları zamanla boruların eğim yerlerinde birikme yaparak tıkanma yapabilmektedir. Ayrıca ıslak mendil ve pedler kesinlikle tuvalete atılmamalıdır, çünkü bu bezler suda erimez oldukları için kalıntı olarak giderlerde kalabilir.
    • Tüm bu problemlerin yanında tesisat kurulumunda kullanılan dar çaplı borularda tıkanıklığa sebep olabilmektedir.

Gider tıkanıklıklarını makine ile açan firma Anadolu tesisat tüm bu problemleri aynı gün içerisinde verilen saat aralığı diliminde gerçekleştirmektedir.

Tıkanan giderleriniz için artık korkmanıza gerek yok makine ile gider borusunu açan ustalarımız sayesinde sadece 10-30 dakika arasında bu problemden kurtulmanız mümkündür. Robotla pimaş açan firma olarak kırmadan dökmeden bu sorunu çözüme kavuşturmaktayız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>