Su Tesisat Borularında Arıza Tespiti

Su tesisat borusu arıza tespit işlemini ustalarımız gelişmiş teknoloji ürünü görüntülü cihazlar yardımı ile yapmaktadırlar. Su sızıntısı ile ilgili herhangi bir durum varsa kullandığımız akıllı tesisat teknolojileri sayesinde tüm detayları görebiliriz. Bir gün eve geldiğinizde banyonuzda veya evinizin herhangi bir köşesinde nem veya damlama yapan bir duvarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi sorunlar artık başınızı ağrıtmayacak. Su sızdırmasını, su kaçaklarını evinize zarar vermeden su kaçak arama makinesiyle net olarak tespit edebiliyoruz. Sizin sadece bize ulaşıp su kaçak giderme ekibimizden uzman yardımı almanız yeterli olacaktır.

 Su tesisatındaki kaçakların nereden kaynaklandığı ile ilgilenen tesisat firmamız, su tesisat borularında arıza tespiti konusunda başarısını kanıtlamış bir  firmadır. Kalitesiz boruların kullanılmasına bağlı olarak gelişen ani su basınçları ve eski demir boruların çürümesiyle dahi oluşabilen su kaçaklarının tespitini ve tamiratını yapan firmamız, özel tesisat teknolojileri ile hizmet vermektedir. Su kaçaklarının nereden kaynaklandığını, büyüklüğünü ve hatta sayısını cihazla söyleyebilen cihazlı ustalarımız ile daima kaliteli hizmet veren firma olmayı kendimize ilke edindik. Termal kameralarla su tesisat borularında kaçak tespiti yapan tesisatçı firmamız, tüm tesisattaki kaçakları bulabilecek ve tamiratını yapabilecek cihazlara ve teknik personellere sahip bir tesisat firmasıdır.

Su Tesisat Borularındaki Kaçaklar İçin Alternatif Tamir Yöntemlerimiz

Sızıntı yapan tavanları duvarları işi bilmeyen su kaçağının yerini tespit edemeyen tesisatçılara kırdırmadan önce bir kez daha düşünün. Kırılan yerin yapılması çıkan inşaat bir dert, aynı seramikten bulmak ise ayrı bir derttir. Kırılan yerler sonrası bulunamayan su kaçakları ve yıkık bir ev sizi son derece yıpratabilir. Ustalarımız su kaçak tespit cihazı ile son derece dikkatli ve titiz çalışarak su sızdıran yerin tespitini noktasal olarak tespit edip isterseniz onarımını gerçekleştirirler. Su tesisat borularında arıza tespit sürecinde ise hiçbir alanda kırma ya da delme işlemi yapılmaz. Sadece su arıza tespitinin bulunduğu bölgede ufak bir kırma yapılarak tadilat işlemini uygularlar. Anadolu Tesisat olarak, kırmadan su kaçağı tamiri hizmetimiz ile, hiçbir alanı kırmadan da küçük tesisat problemlerini çözebiliyoruz. Kalorifer tesisatlarında sık sık kullanılan bu yöntem ile su sızdıran yeri bile bulmadan kaçağı onarmış oluruz. Su kaçağını kırmadan tamir eden firma olarak, 1 litrelik şişeler halinde kimyasal ilaçlar kullanıyoruz. Tek katlı bir yapıya 1 litre  kaçak tamir sıvısı yeterli olacaktır.Temiz su tesisatlarında da kaçak kimyasal ilacı kullanılabilir. Ancak firmamız şebeke suyundaki kaçağı zaten su kaçak cihazı ile bulduğundan sadece kalorifer kaçaklarında bu ilacı kullanmaktadır. Kapalı devre olan kalorifer tesisatlarında DR REPP tesisata bir yerden dökülür ve filtreler sökülür Daha sonra kombi gerekli ısı derecesine getirildikten sonra yaklaşıl olarak 1 hafta kapatılmadan çalıştırılır. Borunun patlak olduğu kısımlardan dışarı kaçan su ilaçlı olduğundan çıkarken geçtiği boşlukları doldurarak çıkar. Belirli bir süre sonra tamamen sızıntı kesilmiş olur ve artık kombideki su basıncı düşmez. Böylece su sızıntısı şikayetinizden hiçbir alanı kırdırmadan ve tadilat için yüksek meblağlar ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Tesisattaki Kaçakları Bulmak İçin Firmamızın Kullandığı Cihazlar ve Faydaları

Tesisattaki olası kaçakların bulunması, sorunun çözümü için atılması gereken ilk adımdır. Kaçak yapan tesisatın bulunması için Anadolu Tesisat firmamız, manometre cihazını kullanır.

 • *Manometre deki suyun basıncından aldığımız değerler ile su kaçağının hangi tesisatta olduğunu tespit ederiz.
 • Akustik dinleme cihazımızla duvarlardan ve zeminlerden geçen tesisat borularını inceleriz. Örneğin kaçağımız sıcak su borusunda ise, sıcak su borularının geçtiği alanları taramak ile işlemlerimize başlarız. Ofis veya konutun tüm sıcak su borularının geçtiği noktaları teste tabi tutan ekibimiz, cihazdan gelen yüksek sesler ile bir bölgede işaretleme yapar. Akustik dinleme cihazı, suyun sesini bize duyurmaya yarayan bir cihaz olduğu için, su kaçağı tespitinde oldukça önemli cihazlardan birisidir.
 • Termal kameralar ise, su tesisatı teknolojilerinde pahalı cihazlar olarak bilinir ve her tesisatçı da ya da firmada bulunmayabilir. Tesisat firmalarının sıklıkla yaptığı hata ise, termal kameraları kullanmamaktır. Zira, parkelerin altında strafor, köpük gibi malzemelerin kullanması bize parke altındaki patlak boruların sesini iletmemektedir. Bu nedenle, akustik cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar su kaçağını bulma konusunda başarısız olacaktır. Ancak Anadolu Tesisat firması, en son güncel termal kameralı sistemlerini 12 servis ağında da bulunduran bir firmadır. Akustik cihazların yetersiz kaldığı anlarda bile, en başarılı sonuçları bize veren termal kameralar, su kaçağı tespitinde kilit cihazlardan birisidir. Su tesisat borularında arıza tespiti yaparken, termal kameralarımızı muhakkak kullanırız.
 • Nem ölçer cihazımız ile, sıcak su borularında aktif olarak görev alır. Borulardaki terlemeleri bile nem ölçer cihazımız ile test ederek görebilmekteyiz.

6 Comments

 1. Reply

  Sorun kaç gün içinde belli olur

  • Reply

   merhabalar kameralı cihaz ile aynı gün tespit ve tamiratı yapılmaktadır efendim

 2. Reply

  Soguk su borusunda kacak var ve ust kattan su damlatiyor bizim banyoya kacak tespit cihazyla tespitini kac paraya yapiyorsunz

  • Reply

   merhabalar kameralı cihazlarla su kacak tespit işlem fiyatlarını cagrı merkezimizi arayarak ögrenebilirsiniz

 3. Reply

  İyi günler, evimde su tesisatıyla alakalı sıkıntım bina ana girişinde su var daireme bağlı olan sayaç sonrasındaki vanayı açınca şiddetli bir su akış sesi ve sayaçta harekette var ama dairem de su yok. Sayaç sonrasındaki vanayı açınca diğer dairelerdeki suyun basıncında oldukça fazla su azalması da oluyor. Bunun sebebi ne olabilir, çözümleri nelerdir?

  • Reply

   Öncelikle binaya gelen su basıncı normalmi buna bakmak lazım. Su basıncı normal ise ana vanadan kaynaklı bir daralma da olabilir buda kontrol edilmelidir. Her şeye rağmen şebekeden gelen basınç normal ise ve ana vanada da bir problem yok ise dairelere çıkan su borusu yani ana kolon ince olabilir. Yeterli çapta değil ise daireler suyu aynı anda kullandığında üst katlara su basıncı az gider. Tüm bunları kontrol ettikten sonra sorun çözülecektir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>