Su Kaçağını Termal Kamerayla Görüntüleyen Tesisatçı

Su teknolojileri alanında temelden yetişme bir tesisat firması olan Anadolu Tesisat, su kaçaklarından tüm su tesisatı arızalarına kadar geniş bir alanda hizmet vermektedir. İstanbul’un her noktasına hızlı servis özelliğiyle ulaşan Anadolu Tesisat, yaptığı her tamirat işlemlerini 1 yıl garantili yaparak, sektörde öncü firmalar arasına girmeyi başarmıştır. Müşteri memnuniyeti odaklı verilen su tesisatı hizmetinde daima müşteri faydası gözetildiği için, başarılarımızın buna borçlu olduğumuzu biliyoruz. Son teknolojiyle en uygun fiyatlara yaptığımız tespit ve tamirat işlemlerimiz ile, herkesin gönlünde “güvenilir tesisatçı” olmayı başardığımız için mutluyuz.

Su sızıntısını bulmada kullanılan birden çok cihaz bulunmaktadır. Bu cihazların kullanım alanları da elbette birbirinden farklıdır. Tek bir cihazla tüm kaçakları bulmak  imkansızdır. Kullandığımız termal kamera, akustik dinleme cihazları ve kameralı sistemlerin yanında profesyonel ekiplerimizin sektör deneyimleri ile size en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Su kaçağı tespiti yapılırken yeni nesil cihazların tümünü kullanmaktayız. Su kaçağı tespiti işi şansa bırakabileceğiniz bir durum değildir. Gereksiz hasar ve masraflardan kurtulmanız mümkünken evinizi kırıp döktürmeye gerek kalmayacak teknolojilere sahibiz. Konut ve iş yerlerindeki su kaçağını bulmak için bizleri arayarak, arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Kaçak tespit işleminden sonra onarım işlemlerinizi de aynı titizlikle gerçekleştirmekten gurur duyarız.

Su Kaçağı Varsa, Biz Çözeriz!

Su kaçağı bulma birçok tesisatçının girmek istemediği, başıma bela olur diye korktuğu, çetin bir iştir. Aslında korkulmayacak gibi de değildir. Bazen öyle su kaçakları olur ki tesisatçı her yeri kırar tüm tesisatı açığa çıkarır yinede kaçağı bulamaz. Çoğu tesisatçının da iş hayatında böyle bir anı vardır. Bu tecrübeyi edinen bir usta kaçağı bulamama ihtimalini gözeterek yüksek fiyatlar çıkararak üstüne her yeri de kırıp döker. Buna benzer senaryoları geçmişte bırakmayı başaran Anadolu Tesisat, konutunuzun ya da iş yerinizin kırılmasını ve yüksek tadilat masrafları ödemenizi engeller. Su kaçağını bulan cihazlarla su borularını kontrol eden usta ve teknik personellerimiz, gerekli eğitimleri okulda almış ve deneyim sahibi kişilerden oluşur. Kırmadan cihazla su kaçağı bulan firmalar arasında en iyisi olarak bilinen Anadolu Tesisatın bu başarısını kullandığı cihazlara ve söz verdiği gibi işlerini tamamlamasına borçluyuz. Son yıllarda gelişen sektörde cihazlarla son teknoloji kameralı su kaçak arama firmaları kurulmuş ve yaygınlaşmıştır. Tabi ki bütün sektörlerde olduğu gibi bu sektörde de atağın olduğunu gören girişimci Türk insanımız tesisatçı olsun ya da olmasın bu işe girmeye kalkışmıştır. Bunun sonucunda da bir şekilde tecrübe edinmesi gereken, iş öğrenmesi gereken bu girişimci kitle sizin evinizin üzerinde kendini dener. Usta olmak baya uzun bir zaman alsa da önemli değildir. İşte böyle çalışan birine denk gelmek istemiyorsanız evinize çağıracağınız ekip kesinlikle kurumsal bir firmanın elemanı ya da tanıdığınız güvendiğiniz bir usta olsun. Aksi takdirde kaçak bulunamaz sonuca gidilemez ve mağdur olan siz olursunuz. Daha da kötüsü de her yer kırılmış olması ve tadilat masraflarının da bir hayli kabarık olmasıdır. Bunları nereden bildiğimizi merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Bizden hizmet alan bir çok müşterimizin başına gelenlerden biliyoruz. Ancak bir işin yapım bedeli bellidir. Piyasa da ortalama bir fiyat vardır ve bu fiyat bu işin kurtarır biraz da kar eden maliyetidir. Eğer başka bir kişi bu fiyatın çok altına inebiliyorsa burada bir şüphe etmeniz gerekmelidir. Su kaçağı bulma deyip geçerseniz haftalarca tadilat içinde kalabilir ve sorununuza çözüm bulamayabilirsiniz. Bu nedenle, su tesisatı işinin çok önemli ve uzmanlık isteyen bir iş olduğunu bu duruma geldiğinizde anlamanızı istemeyiz.. Anadolu tesisat olarak size kırmadan su kaçağı bulma ihtiyaçlarınız da uzman kadromuz ve en son teknoloji ürünlerden olan kaçak bulma cihazları ile 1 yıl boyunca garantili hizmet vermekteyiz.

Su Kaçağı Arızasında Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Konular

Su kaçağının her zaman kırık ya da çatlak borulardan olmadığını bilmekte fayda var. İnşaat halinde iken daha su kaçaklarının öne geçebileceğini sürekli ifade eden firmamız, çoğu su kaçağına sebep olan tesisat döşeme hatalarını, inşaat esnasında usta ilgisizliği olarak değerlendirmektedir. Yanlış döşenen borular, kalitesiz malzeme seçimi ve şebeke suyundan gelecek basınçlı suyu kaldıramayacak tesisatın döşenmesinden elbette ilerde su kaçakları meydana gelecektir. Örnek vermek gerekirse, bir müşterimizin evinde su borusu patladığının arıza kaydını aldık. Eve gittiğimizde ise, patlayan su borusunun neden patladığını incelediğimizde su tesisatına giren basınçlı suyu; boruların kaldıramadığını gördük. Eğer müşterimiz, evi satın almadan önce dairenin 10 Bar basıncına dayanıklı olup olmadığını kontrol ettirseydi, su kaçağına neden olacak su tesisatı borusunun patlayacağını çok önceden görebilirdi. Su tesisatı borularını değiştirdiğimiz müşterimizin su kaçağı problemini termal kameralar ve akustik cihazlarımız ile 1-2 saat içinde çözdük. Bugün ise, çoğu evin basınç düşürücü vanayı aktif olarak kullanmadığının farkında olan ustalarımız, basıncı yüksek gelen tesisata sahip olan müşterilerini uyarmaktadır. Sizler de basınç düşürücü vananın ayarını 4 ile 5 bar arasında tutmaya özen göstererek, basınç sebebiyle boruların patlamasını sizler de engellemiş olursunuz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>