Yatak Odasının Banyosundan Alt Kata Su Sızıyor

Yatak odasının banyosundan alt kata su sızıyor ve bu nedenle komşunuzdan şikayet mi alıyorsunuz? Bir kaç kez tesisatçı çağırdınız, banyoyu kırdırıp yeniden tesisatı monte ettirdiniz ama hala sorun çözülmedi mi? Alt kata yatak odasının banyosundan su damlaması problemini nasıl çözeceğinizi şaşırdınız mı?

Korkmayın! Anadolu Tesisat yanınızda! Firmamızın en yetkin su kaçağı tespiti yapan teknik ekibini arayın, su kaçakları canınızı sıkmasın. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan cihazlı tesisatçı firması olarak, yatak odasının banyosundan alt kata su sızıyor ise sızıntının kaynağını cihazla bulan usta ve teknik personellerimiz ile her zaman yanınızdayız.

İşte, “yatak odası banyosundan aşağı kata su sızması sorunu” başlıklı sorununuza en yetkin cevaplar;

Su sızıntıları ve suyun yarattığı tahribatın derecesi; hem sizin hem de alt katın mutlaka çözüme kavuşturması gereken bir konudur. Sizden kaynaklanan her türlü su kaçağını tespit ettirmek elbette sizin sorumluluğunuz altındadır. Eviniz sigortalı ise, bir eksper çağırarak, kolay bir şekilde alt kata damlayan su problemini çözüme kavuşturabilirsiniz. Yatak odası banyosundan aşağı kata su sızması sorunu; sık görülen bir su tesisat arızası olmakla birlikte birden çok nedeni olabilmektedir. Bilgi vermesi açısından, yatak odası banyosundan aşağı kata su sızması sorunu, nedenleri ve belirtileri kısmına değinmekte fayda var.

Ama önce belirtmeliyiz ki, Anadolu Tesisat firması su kaçağı tespit işlemlerinde %100 başarı sağlamakla birlikte tamir işlerinde de kesin çözümler sunabilmektedir.

Üst Kattan Su Sızması Sorununun Nedenleri

  • Üst kat, yeni bir tesisat değiştirmiş olabilir. Tesisat döşenirken yapılan en küçük hata bile su sızdırması veya damlaması problemine neden olabilir. Bu su sızmaları, tesisat döşendikten 1 ay sonra da 2 yıl sonra da ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple; detaylı inceleme yapılarak anlaşılabilir.
  • Soğuk su boruları genelde 7-8 basınç seviyesine uygun olarak tasarlanmaktadır, ancak zaman içerisinde boruya giren basınçlı su borularda delinme yapabilir, ya da contalardan akıtma problemine neden olabilir. Haliyle bu durumda; üst kattan alt kata su sızması şikayeti yaygın görülen bir durumdur.
  • Fayans aralarından su sızması da yine, üst kattaki su kaçaklarının alt kata inmesiyle ilgili bir problemdir. Fayans boşluklarından kendine çıkış yolu bulan kaçak sular, üst kattan kaynaklanabilmektedir. Bu doğrultuda, kaçağın hangi daireden geldiğini bulmak için, mutlaka cihazla kaçak tespiti yaptırmak gerekmektedir.
  • Tesisat döşenirken yapılan hatalar sonucunda ya da usta hatalarında da su sızması problemi zamanla meydana gelir. Bu nedenle; sorunun temel kaynağını bulmak için, cihazla su sızdıran boruyu tespit eden tesisatçı veya firmalar ile görüşmekte fayda var.

Üst Kattan Damlayan Suyun Belirtileri

Burada ilk olarak kararlaştırılması gereken konu; tavandan damlayan suyun, üst katın tesisatından mı yoksa sizin tesisattan mı olduğunun tespit edilmesidir. Zira, üst katta su kaçağı var diye çağırdığınız tesisatçı, su kaçağının kaynağını sizin dairenizden çıkarabilir. Bilgilendirmesi açısından, olası belirtileri paylaşmakta fayda var. Ancak; hangi dairenin su kaçağına neden olduğunu mutlaka cihazla buldurmak gerekmektedir.

  • Yatak odası banyosundan aşağı kata su sızması sorunu; dairede tavanda ya da tavana yakın duvarlardan çıkabileceği gibi, sadece rutubete de neden olabilir.
  • Banyo tavanına yakın fayans boşluklarından çıkabileceği gibi, koridor tavanında da çıkabilir. Bu sebeple, su kaçağının belirtilerini takip etmek sizi yanıltabilir. En doğru tespiti cihazlı tesisatçı firmaları yapacaktır.
  • Kameralı cihazla patlak su borusunu kontrol eden tesisat ustası ve teknik personeller yardımı ile banyo veya dairenizde bir karo bile delinmeden kırılmadan su kaçağı tespiti yaptırabilir, üst katın banyosundan su damlaması sorununu en kısa sürede çözebilirsiniz.

Kamerayla Su Kaçaklarını Kırmadan Bulan Tesisatçı Servis – Su Sızıntılarının Kaynağı Hangi Tesisatta Nasıl Anlıyoruz?

Kamerayla Su Kaçaklarını Kırmadan Bulan Tesisatçı Servis yani Anadolu Tesisat olarak; bugüne kadar binlerce su kaçağı tespit hizmeti vermiş bulunmaktayız. Kırmadan sadece cihazla kontrol ettiğimiz su tesisatlarında kaçak bulma oranımız %100 diyebiliriz. Müşterilerimize gerek bu sitemiz üzerinden gerekse de yüz yüze bilgilendirici konuları anlatmaktan son derece mutluyuz. Peki biz, “Su sızıntılarının kaynağı hangi tesisatta nasıl anlıyoruz?” Kısacası, biz su kaçağını nasıl tespit ediyoruz? İşte, cevabı;

  • Pis su tesisatındaki kaçaklar; genel olarak kullanımla ortaya çıktığı için, ilk olarak su damlaması şikayetinin sıklığı ile ilgileniriz.  Üst kattaki komşunun giderleri kullandığı zaman damlamayan su; bize pis su tesisatındaki kaçakları gösterir. Kameralı cihazla pis su borusundaki kaçağı tespit eden tesisatçı ustalarımız sayesinde, borulardaki delikleri ve hasarları gözlemleyebiliyoruz.
  • Soğuk su tesisatındaki kaçaklar; sürekli damlama ve sızdırma yapar. Ve tahribat alanı pis su veya soğuk su borularına göre daha büyüktür. Soğuk sudaki kaçakları ise; görüntülü sistemle temiz su borularındaki kaçağı tespit eden usta ve personellerimiz sayesinde kırmadan bulabiliyoruz.
  • Sıcak su tesisatından kaynaklanan su kaçakları; sararma ile kendini belli edebildiği gibi başka belirtiler de verebilir. En doğru tespit için vanalar kapatılabileceği gibi ayrıca manometre cihazı ile de tespit edilebilir. Sıcak su borularındaki su kaçağını termal kamerayla bulan usta ile kısa sürede kaçak yapan sıcak su borusundaki delikleri tespit edebiliriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>