Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı lavabo nasıl açılır diye merak ediyorsanız şu anda bunu size en iyi anlatacak yerdesiniz. Tıkalı gider borusu bir kaç farklı yöntemle açılabilmekte. Sizlere gerekli tüm bilgileri vermek adına bu haberi hazırladık. Lavabo tıkandı ne yapmalıyım veya tıkalı lavabo nasıl açılır sorularınızın cevabı birde nasıl çözüleceği burada.
Öncelikle sıkça vurguladığımız gider borusu tıkanma sebebi çok önemlidir. Sorunun kaynağını bilemezsek işin sonucuna gidemeyiz. Bu şekilde yapacağımız iş olmuş gibi görünse de ileride tekrar gider tıkanması yaşanabilir. Tıkanıklık açma işlerinde kamera bu yüzden çok önemlidir. Görerek yapacağımız bir iş görmeden yapacağımız işe nazaran çok daha başarılı olur.

Tıkalı lavaboyu cihazla açan usta personellerimizle borularınıza hiç bir zarar verilmeden açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Gider borusunun içerisine kameralı cihazla bakan ustalarımız problemin ana kaynağını bu görüntüleme esnasında çözebileceklerdir. Restoranlar veya dairelerde çok fazla kullanılan mutfak giderlerindeki kalıplaşmış yağlar için özel yıkama makinesi ile yıkama hizmeti de verilmektedir. Ayrıca tesisatlardaki her türlü onarım ve tamir işleri de kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Üstelik normal bir tesisatçıdan çok daha uygun fiyatlarda profesyonel hizmet alabilmek için hemen bizi arayabilirsiniz.

Her gider tıkanabilir ancak yağdan tıkanan gider ile inşaat atığından tıkanan gider açılması da aynı değildir, yaşatacağı sorunda. Yağ olduğunu gördüğümüz bir gider için yağı parçalayacak bir uç takılır ve yapılan işte başarı sağlanır. Kullanacağımız bu uç zincir şeklindedir, döndükçe oluşan merkezkaç kuvvet ile zincir açılarak boru çeperindeki yağları parçalar. Eğer uygun makine ucunu kullanmazsak bu yağları parçalamak mümkün değildir. Boru içerisinde inşaat atığı ve moloz kalması halinde ise kırıcı uç dediğimiz ok şeklinde dört köşesi olan molozu dağıtmaya yarayan bir başlıktır. Yalnız bu başlık her yerde kullanılmaz çünkü ince pimaşları çabucak kırabilir. Buda yine ustanın karar vermesi gereken bir konudur. Tıkalı gider borusu açmanın bir başka yolu da pimaş açıcı sıvı kullanılmasıdır. Genellikle büyük marketlerden ve nalburlardan temin edilen bu sıvılar özellikle mutfak gideri açma konusunda işe yarayabiliyorlar. Katılaşmış olan yağları yumuşatıp eriterek giderin açılmasını sağlayan kimyasal etkili bir lavabo açma ürünü olarak göze çarpar. Ancak tüm bu yöntemlere rağmen tıkanan lavabo açılmadığı da olur. Örneğin zemin katlarda bahçeye çıkan ya da direk rögara bağlanan lavabo pimaşları bazı noktalardan çökme yapmış olabiliyor. Bir boru da çökme varsa tıkalı pimaş açma makinesi orada işe yaramaz, kesinlikle değişmesi gereklidir. Çöken kısmı bulmakta bazen işi çözmeye yardımcı olur. Ana rögara giden yatay hatlarda kullanılan dedektörler ile arızalı kısım tespit edilir. Ana hatların değişimi zor olduğundan sadece arıza olan kısım bulunur ve tadilatı yapılır. Tıkalı lavabo gideri ile karşılaştığınızda artık ne yapacağınızı biliyorsunuz. Bizden hizmet almak istiyorsanız web sitemizde bulunan herhangi bir numaradan bize sürekli ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>