Kanal Açma ve Boru Açma

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor
Kanal Açma ve Boru Açma

Kanal açma ve boru temizliği işleri teknolojik ekipman ve bilgi birikimi gerektirirler. İstanbul Tesisat olarak Kanal açmayı makine yardımıyla yaptıktan sonra boru temizliği gerekiyorsa ona da bakıyoruz. Evinizde meydana gelmiş olan her türlü tıkanıklıklarda kırma dökme yapmadan açmaktayız. Ancak her gider de hemen açılmaz. Bazen boru içerisinde biriken pislikler defalarca kanal açma makinesi çalıştırılsa da gider yıkanmadan kendine gelemez. Nedeni ise bir giderin içine çöken pisliğin kanal açma makinesi ile sökülememesidir. Poşet, kıl vb. bir cisim dönen uçlara takılır ve geri çekilebilir. Ancak yağ, yemek artığı kireç bunlar geri çekilemez. Tıkanıklık robotu ile tamamen sökülemezler de, çare yüksek basınçlı su ile yıkama yapan makineyi denemektir. Özellikle yağları temizlemek boruya yapışan, kuruyan bu atıklar üzerinde basınçlı suyun çok etkisi vardır.

Evinizin banyosunda meydana gelen tıkanıklıkları ekiplerimizin yardımıyla kameralı kanal açma makinasıyla zahmetsizce açılmaktadır. Bu açma sırasında tıkalı olan borularınızda açılmaktadır. Bu tür kanal açma ve boru temizliği sırasında herhangi bir kırma dökme yapılmadan zahmetsizce açılmaktadır.

İşyerinizde meydana gelen kanal tıkanıklıklarını kanal açma makina yardımıyla kırma dökme yapılmadan açılmaktadır. İş merkezleri otoparklardaki giderin tıkanması ile sık karşılaşıyoruz. Zamanında ustaca meyilli döşenemeyen giderler sürekli tıkanıyorlar. Birde boru hattı uzun olunca toz toprak ne varsa zaten otoparkta gidere kaçıyor akıntı olmadığında boruda bir noktada birikmeye neden oluyor. Kanal açma robotu ile bu kısım geçilse de yeterli değildir. Çünkü delinen bu birikinti tamamen temizlenmelidir ki tekrar tıkanmasın. Bunu sağlamanın yolu tozu toprağı önüne katarak dışarı atacak bir güçtür. Bu gücü sağlayan ise bahsettiğimiz su jetidir. Boruya sokulduğunda üçgen şekilde boru çeperine çarpacak basınçlı su oluşturan sistem yağları o basıncın şiddetiyle borudan kazır. Kazınan yağları da belirli açıdan su püskürdüğü için hortumu çektikçe önüne katarak dışarı doğru çeker. Yıkama makinesi ana hatları yıkarken dış rögardan içeri doğru verilebiliyorsa daha iyi olur. Ama imkan yoksa içerden dışarı doğru da çalışır.

Ev ve işyerinizde meydana gelen kanal açma ve boru temizliği işlerinizde İstanbul Tesisat Kanal Açma ve Boru Temizliği servisimizi arayarak servis formu yazdırabilirsiniz.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (1 oy, ortalama puan: 3,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru veya görüş bildirin

Soru ve görüşler

Ara