Kanal Açma ve Boru Açma

Kanal açma ve boru temizliği işleri teknolojik ekipman ve bilgi birikimi gerektirirler. Anadolu Tesisat olarak Kanal açmayı makine yardımıyla yaptıktan sonra boru temizliği gerekiyorsa ona da bakıyoruz. Evinizde meydana gelmiş olan her türlü tıkanıklıklarda kırma dökme yapmadan açmaktayız. Ancak her gider de hemen açılmaz. Bazen boru içerisinde biriken pislikler defalarca kanal açma makinesi çalıştırılsa da gider yıkanmadan kendine gelemez. Nedeni ise bir giderin içine çöken pisliğin kanal açma makinesi ile sökülememesidir. Poşet, kıl vb. bir cisim dönen uçlara takılır ve geri çekilebilir. Ancak yağ, yemek artığı kireç bunlar geri çekilemez. Tıkanıklık robotu ile tamamen sökülemezler de, çare yüksek basınçlı su ile yıkama yapan makineyi denemektir. Özellikle yağları temizlemek boruya yapışan, kuruyan bu atıklar üzerinde basınçlı suyun çok etkisi vardır.
Evinizin banyosunda meydana gelen tıkanıklıkları ekiplerimizin yardımıyla kameralı kanal açma makinesiyle zahmetsizce açılmaktadır. Bu açma sırasında tıkalı olan borularınızda açılmaktadır. Bu tür kanal açma ve boru temizliği sırasında herhangi bir kırma dökme yapılmadan zahmetsizce açılmaktadır.

Tıkalı olan kanalları en kısa sürede gelip açıyoruz. Açım işlemini yaptıktan sonra boruların içerisini kamera ile görüntülüyoruz. Gider borularının içerisinde pislikten dolayımı tıkanma oluyor veya hattaki problemlerdenmi kaynaklanıyor bunu öğrenmiş oluyoruz. Asıl amacımız ileride tekrar sorun yaşanıp yaşanmayacağını anlayabilmek çünkü ileride tekrar tıkanmaması için önlem almak amacıyla size bilgilerin eksiksiz verilmesi gerekmektedir.

     

İş yerinizde meydana gelen kanal tıkanıklıklarını kanal açma makina yardımıyla kırma dökme yapılmadan açılmaktadır. İş merkezleri otoparklardaki giderin tıkanması ile sık karşılaşıyoruz. Zamanında ustaca meyilli döşenemeyen giderler sürekli tıkanıyorlar. Birde boru hattı uzun olunca toz toprak ne varsa zaten otoparkta gidere kaçıyor akıntı olmadığında boruda bir noktada birikmeye neden oluyor. Kanal açma robotu ile bu kısım geçilse de yeterli değildir. Çünkü delinen bu birikinti tamamen temizlenmelidir ki tekrar tıkanmasın. Bunu sağlamanın yolu tozu toprağı önüne katarak dışarı atacak bir güçtür. Bu gücü sağlayan ise bahsettiğimiz su jetidir. Boruya sokulduğunda üçgen şekilde boru çeperine çarpacak basınçlı su oluşturan sistem yağları o basıncın şiddetiyle borudan kazır. Kazınan yağları da belirli açıdan su püskürdüğü için hortumu çektikçe önüne katarak dışarı doğru çeker. Yıkama makinesi ana hatları yıkarken dış rögardan içeri doğru verilebiliyorsa daha iyi olur. Ama imkan yoksa içeriden dışarı doğru da çalışır.
Ev ve iş yerinizde meydana gelen kanal açma ve boru temizliği işlerinizde Anadolu Tesisat Kanal Açma ve Boru Temizliği servisimizi arayarak servis formu yazdırabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>