Logar Açma

Aslında rögar açma belediyenin işidir. Fakat insanlarımızın rögar tıkanıklığı açma derken dışarıdaki foseptik çukurundan bahsetmediğini biliyoruz. Söylemek istedikleri şey tuvalet giderindeki sorundur aslında. Ancak çoğu işle ilgili kullanılan genel bir isim olduğu gibi burada da bir genelleme yapılmıştır. Makine ile rögar açma işine gelince dediğimiz gibi eğer bina içi ise biz açıyoruz ama bina dışındaki ana rögarda bir sorun varsa bu işi belediyeye bağlı ekipler yapıyorlar. Tıkanan rögarlar özellikle yaz aylarında kötü kokulara neden olmaktadır. Mikropların sıcak havada çabucak üreyip yayılabildiğini düşününce sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini zaten anlıyoruz. Bir rögarın tıkanması ile toprak altında da büyük zararlar doğurabilir. Suyun yer altında toprağı oyarak zamanla çökmelere neden olması da muhtemeldir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekir. Rögarlar da çok kullanıma bağlı olarak sıkça tıkanıklıklara rastlanmaktadır. En çok rastlanan arıza tipi ise kolonyalı mendil ve bezlerin tuvalet atılmasıdır. Bu iki cisimde suda erimeyen cisimlerdir. Bunlar gidere atıldığı sürece sürekli tıkanma olacaktır. Hele birde gider borusunda yeterli eğim yoksa çok daha çabuk tıkanır. Firmamız bu tarz sorunlu borularda kamera sistemi ile görüntüleme yaparak arızanın durumuna göre rapor çıkarır ve yapılması gerekenleri liste halinde size sunar, anlatır. Eğer anlaşma sağlanırsa sözleşme yapılarak kısa sürede logar tıkanıklığınız açıp onarımını hemen yaparız.

Rögar tıkandığı zaman en alt kattaki daire veya iş yerinde taşma yapacaktır. Ama bu problem sadece en alt kattaki dairenin değil tüm binanın genel sorunudur. Böyle bir problemle karşılaştığınız zaman bunu tüm bina sakinleriyle görüşmeli ve ortak bir çözüm üretmelisiniz. Tüm atık su boruları en alt katta toplanır ve oradan da rögara bağlanır. Su geri teptiği zaman en yakın olan daire en alt kat olduğu için ilk orayı su basar, önlem alınmazsa üst katlara kadar çıkar bu pislikler. Böyle bir problemle karşılaştığınız anda ilk önce rögara bakmalısınız rögar doluysa belediyeden yardım alıp ücretsiz açtırabilirsiniz. Bir diğer durumda rögarda değilde bina ana borularda oluşan tıkanıklıklar bunları belediye açmaz biz bu tıkanıkları kameralı cihazlarla açmaktayız.
Ayrıca kayıp olan rögarları da dedektörlü sistemlerimizle bulmaktayız.

Yaz aylarında rögarlarda meydana gelen tıkanıklıklar zamanla pis koku salınımına ve ve buda bakterilerin dağılmasına neden olmaktadır. Sağlığı çok ciddi şekilde rahatsız eden bu olay hemen çözülmesi gereken bir problemdir. Bunun için bizi aradığında gelen ekiplerimiz önce kameralı makineyle tıkanıklık tespit edilir. Daha sonra ise robot makine yardımıyla ise rögar açma işlemine geçilmektedir.
Apartmanınızın rögarını açmak için uzman ekiplerimiz yardımıyla kanal açma makinesiyle zahmetsizce açılmaktadır. rögar açma konusundaki uzman kişiler özel görüntüleme cihazlarıyla rögar tıkanıklığınıza hijyenik ve kalıcı çözümler getirmektedir. Her türlü rögar tıkanıklıklarınız zahmetsizce açılmaktadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>