Yanmayan Peteklerin Nedenleri

Anadolu Tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Aslında elinizle kontrol ettiğinizde peteklerin üstünün ısınıp altının ısınmadığını fark edebilirsiniz. Isıtma sisteminin yanlış bir şekilde montaj yapılması sonucu peteğin üstü sıcak altı soğuk bir şekilde çalıştığını anlayabilirsiniz. Eğer bu durumun tam tersi yani peteklerin altı soğuk üstü sıcak ise temizlikten kaynaklanan bir problem olmuş olabilir. Bize telefonla ulaşan müşterilerimizin bir çoğu peteklerin yarıdan aşağısı neden ısınmıyor gibi şikayetlerle başvuru yapıyorlar. Tesisat boruları her ne kadar yeni döşenmiş olsa da bilinçli ve boru çap hesabı yapılmadan rastgele yapılan ısıtma sistemlerinde peteklerin alt kısımları ısınmaz.

Kalorifer petekleri ısınmıyor ne yapmalıyım?

Kullandığımız her sistem yada makinelerin periyodik bakımları olduğu gibi kalorifer sisteminin de bir bakımı vardır. Aklınıza ilk gelen ben her yıl kombiye bakım yaptırıyorum zaten? Firmamız 2009 yılında piyasaya petek temizliği sektörü ortaya çıkana kadar bütün herkes arızaların kombiden kaynaklandığını düşünüyordu. Eskiden beri var olan problemin yani peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor şikayetini yeni yeni farkına varmaya başladık. Alt tarafları soğuk peteklerin makineyle temizliği yapıldıktan sonra kombinin içerisine atılan kimyasal ilaçla bu problemin %90 ortadan kalkıyor. Daha detaylı bilgi almak için petek temizliği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kalorifer tesisat bakımını konusunda tecrübeli ustalarımızla birlikte yapmaktayız. Tesisat temizliği yaptığımız tüm daire ve iş yerlerinde gerekli kontrolleri yapıyoruz. Çoğu tesisatçının anlamadığı sorunları temizlik esnasında anlıyoruz. Profesyonel ekiplerimizle tüm tesisat problemlerinize çözüm buluyoruz. Anadolu tesisat firması yerden ısıtma,petek temizliği ve merkezi sistem gibi büyük yerlerinde bakım ve temizliklerini yapmaktadır. Pislikten dolayı su gitmeyen kalorifer borularındaki tıkanıklıklar temizlik esnasında açılıyor. Temizlikle alakalı olan bu ısınmama problemleri düzeliyor. 2 yılda bir yapılması gereken kalorifer temizliklerini aksatmadan yaptırmanızı öneriyoruz.

Hemen Arayın! 0212 645 33 33 Hemen Arayın! 0216 383 36 33

Kalorifer tesisatlarındaki sorunları inceleyeceğimiz bu yazıda sizlere yıllardır çözemediğiniz yanmayan peteklerin nedenlerini anlatacağız. Öncelikle kalorifer sistemi ile ısınmanın sürekliliğini sağlamak amacıyla belirli aralıklarla sisteme yapılması gereken bazı bakımlar vardır. Sürekli petek temizleme ve kombi bakımı yaptırılan bir sistemde herhangi bir sorun olmaz. Oluşabilecek tüm sorunlar yapılan bakımlar esnasında görülerek önceden tedbir alınır. Bunun gibi durumlarda zaten işler yolunda olduğundan müdahaleye gerek kalmaz. Fakat bir eve yeni taşınılmış ve petekler iyi yanmıyorsa öncesini de bilmek gerekir. Çünkü kalorifer sistemi sonradan veriminin düşmesi ile ilk günden beri verimsiz olmasının nedenleri başkadır. Tesisat yapıldıktan sonra ilk çalıştıran sizseniz yanmayan peteklerin bir derdi vardır. Genellikle bağlantılarının ters olması peteklerde yanmamaya sebep olurlar. Kombinin takılırken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir noktası vardır. Bu konu gidiş ve dönüş hatlarının doğru bağlanmasıdır. Tesisatı döşeyen usta kombiye göre döşemez ise  veya kombiyi takan kişi hatları kontrol etmezse yanlış bağlanma ihtimali yüksek olur. Ters bağlantı yapıldığı zaman peteklerin üstü ısınır fakat altları soğuk kalır. Bunun sebebi ise sıcak suyun kalorifer peteğine ters girdiğinde petek içinde dolaşmamasıdır. Hal böyle olunca sıcak su direk yukarıda kalır sizde petek neden ısınmıyor diyerek kombiden şüphelenirsiniz, acaba içimi kirli dersiniz ve daha birçok neden ararsınız. İşin ilginç tarafı birçok kombi servisi ve tesisatçı da bu durumu çözemez. Bu yüzden firmamız birçok konuda rakiplerinden bir adım öndedir. Yıllardır yaptığımız petek yıkama işlemleri sırasında birebir görerek kazandığımız tecrübeyle yanmayan peteklere çözüm buluyoruz. Örneğin kombinizi yada peteklerinizi ters bağlamışlar evi de ilk kez siz kullanacaksınız. Dairenize taşındınız, kombiyi açtınız birde baktınız ki petekler evi ısıtmıyor. Peteklerin üstü sıcak altı soğuk demek ki böyle çalışıyor deyip yıllar boyunca 2 kat fazla doğalgaz faturası ödemek zorunda kalırsınız. Böyle şey olur mu kim boşuna o kadar gaz harcar, illaki ters bağlantı fark edilir demeyin çünkü biz bu durumu defalarca yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Hatta kombi çalışmıyor diyerek kombiyi sıfırlayan, petekleri komple değiştiren o kadar masraf ettikten sonra bir tek tesisat kaldı onu da değiştirelim deyip binlerce lira para harcadıktan sonra sorunun çözümünü öğrenen müşterilerimizde var. Siz sakın bizi arayıp servis almadan böyle bir şey yaptırmayın. Bize yaptırmış olacağınız petek temizliğinin sonucunda tesisatınız da ters bağlantı varsa ortaya çıkar, ne değişmesi gerekiyorsa onu da rapor halinde size sunarız. Doğru hizmet almak istiyorsanız param cebimde kalsın diyorsanız bizi arayın. Tesisat borularının bakımlarını düzenli olarak yaptırın kalorifer peteği altı ısınmıyor şikayetiyle karşı karşıya kalmayın.
iletişim bilgilerimiz;
Ankara 0312 448 11 11

İstanbul Anadolu 0216 340 55 55

İstanbul Avrupa 0212 645 33 33

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (52 oy, ortalama puan: 4,15. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru ve görüşler (101)

Yanmayan Peteklerin Nedenleri hakkında yorumlar
 • 3 ay önce

  KOLAY GELSİN
  BENİM SORUM PETEK SU GİRİŞ ÇIKIŞLARI TERS YAPILDIĞINDA NE KADAR ZARARIMIZ OLUR KARŞI KOMŞUM İLE ARAMDA ŞARTLAR VE EVİN YAPISI AÇISINDAN HİÇBİR FARK YOK PETEK SAYIMIZ BİLE AYNI MAKİNA MARKASI AYNI FAKAT ONLARINKİ YOĞUŞMALI BİZİMKİ YOĞUŞMASIZ AKTİF KULLANILAN PETEK SAYISI 6 ARAMIZDA FATURA KIYALAMASINDA %40 FARK VAR BULABİLDİĞİM FARKLAR BENİM PETEK GİRİŞLERİ AŞAĞIDAN YAPILMIŞ ÇIKIŞLARI DA YUKARIDAN YAPILMIŞ KOMBİ SERVİSİ GELDİ KOMBİMDE BİR ANORMALLİK BULAMADI
  YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  Yanıtla -
  1. iyi günler anlatmış oldugunuz problem kombinin daha cok calısıp sistemi ısıtmak için gönderilen sıcak suyun aşşağıdan yukarıya dogru cıkmasından kaynaklı olarak daha cok calışmasını ve daha cok gaz harcamasına neden olmaktadır.

   Yanıtla -
 • 4 ay önce

  Petekler çok ışınımıyo ön peteklerden kombiye yakın olan yanıyor arka odanın petegini açtığımızda ön odadaki kombine uzak olan yanmıyo yani ön odadaninki 2,petek arka odadaki peteği açınca ısınmıyo önceden böyle degildı

  Yanıtla -
  1. Merhaba, eğer önceden böyle değilken sonradan bu sorun oluştuysa iki sebebi olabilir. Birincisi sistem kirlenmiştir ve dönüş yavaşlamıştır, ikincisi kombide bir arıza oluşmuş olabilir. Ama genellikle temizlikle çözülür bu sorunlar temizlikten sonra sorun devam ediyorsa kombi yaptırılır sorun çözülür.

   Yanıtla -
 • 5 ay önce

  Merhaba. DemirDöküm marka doğalgaz kombisi var. Petekler bir buz gibi oluyor, bir ateş gibi oluyor. bunun nedeni nedir. Kombiyi 40 dereceye getirdim mesela, peteklerden 7/24 40 derece sıcaklıkta su geçmesi lazım değil mi. Neden sadece kombi çalıştığında, yani ateşleme yaptığında, petekler ısınıyor da onun dışında buz gibiler. Bakımları yeni yaptırdım bu arada. Kombi bakımı ve petek temizliği.

  Yanıtla -
  1. iyi günler mert bey anlatmış oldugunuz problem genel olarak kombi arızasını işaret etmekle beraber kombi sürekli olarak radyatörlere aynı sıcaklıktasu göndermemektedir ayarlamış oldugunuz ısı derecesi bütün peteklere ulaştıktan sonra kombi kendini beklemeye alıp gönderilen su sogumaya başladıgında kombi yeniden devreye girmektedir.
   kombinizin yetkili servis tarafından incelenmesi gerekmektedir

   Yanıtla -
 • 5 ay önce

  Merhaba,
  Yıllardır aynı petekleri, tesisatı ve kombiyi kullanıyorum. genel bir ısınma şikayetim yoktu. ama bu sene odalardan birinin peteğinin yanmadığını, ısıtmadığını fark ettim.
  diğerleri ısınıyor.
  yanmayan peteğin havasını kontrol ettim hava yok. kombinin altında bulunan vanalardan o peteğe ait vanaları kontrol ettim hepsi diğerleri gibi aynı konumda.
  peteğin kendi vanası da max seviyede açık.
  neden olabilir? kendiliğinde oldu ne olduysa.
  bu arada peteğin sağ üst köşesindeki ve sağ alt köşesindeki vanalar ve onlara bağlı borular da soğuk. yani sıcak su peteğe kadar gelmiyor.

  Yanıtla -
  1. Merhaba, normal çalışırken birden bire bu hale geldiyse vanalar açık ve havasına da baktıysanız muhtemel kirlendiği için tıkanmış olabilir. Bir temizlik yapılıp bakılmalı, temizlik esnasında gerekli basınç testleri de yapılmalıdır.

   Yanıtla -
 • 5 ay önce

  merhaba ;
  2,5yıl önce kombi ve petekler döşendi petekleri ilk açtığımda güzelce ısınıyor fakat belli bir süre geçtiğinde soğuyor bu evdeki her petekte oluyor sıkıntı ne olablir kombinin yakmasıyla ilgili bir durum olduğunu düşünmüyorum şimdiden teşekkürler..

  Yanıtla -
  1. İyi günler anlatmış oldugunuz problem radyatörlerin giriş ve çıkış borularında yapım aşamasında yapılan ters bağlantı problemine benzemektedir.
   ters bağlantı yapılan sistemleri kolaylıkla anlayabilmek kolaydır soğuk olan radyatörü ilk açtığınız sıcak su girişi her zaman üst vanadan olmalıdır eğer sıcak su girişi alt vanadan oluyosa tesisatınızda ters bağlantı oldugu anlamına gelmektedir

   Yanıtla -
 • 5 ay önce

  Apartmanda kalıyorum (merkezi sistem ıısitmali)petekler hiç yanmıyor havasında aldım ve yine yanmadi sebebi nedir

  Yanıtla -
  1. Merhaba, bahsettiğiniz problem ustanın yerinde görüp çözebileceği bir problem olduğundan buradan bir fikir vermemiz mümkün değil maalesef. Çünkü birçok sorun olabiliyor bu sistemlerde.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Dogalgaz yaptiriyorum evime kimisi kucuk petek daha cok isitiyor diyo kimisi buyuk acaba hangisi 20 m2 odaya 180 petek takilacak

  Yanıtla -
  1. Bazen büyük petek taktırmanız faydalı olmayacaktır. Kombiniz yetersiz kaldığında petek ısınmayacak ve bu sefer daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Kombinizin gücüne göre o odaya uygun bir petek taktırabilirsiniz efendim. Ama 20 m2 oda için 180 cm petek uygun efendim.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Bu arada üst kat peteklere su ve hava gelmediği halde su basıncı 1.4 ‘ü gösteriyor.

  Yanıtla -
  1. İyi günler Mesut Bey. Peteklerin yanmama sebepleri arasında en önemli etken peteklerin dibine dolan pislikler ve tortular. Bunların temizliğinden sonra çoğu petek düzelir ve ısınmaya başlar. Kombinin pompasında sorun yaşıyor olabilirsiniz. Peteğinizde ters bir bağlantı olabilir. Ya da peteklerin içinde hava olabilir. Bunlar yanmamasında en önemli etkenler. Kombinin basınç problemi ile ilgili yetkili servisinizle görüşürseniz daha sağlıklı ve nitelikli bir bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  mrb dairemizde tüm peteklerin temizligi yapıldı kombi temizlendi. kombiyi sürekli 45 derecede çalıştırmaktayız. tüm petekler güzel yanıyor fakat salondaki ikinci petek bir türlü ısınmamakta. petekte havada yok su devirdaim de oluyor içndeki su da gayet temz. herkes son pektir ondan yanmaz diyor böyle bir durum söz konusu olabilrmi. fakat kombinin dercesini 50 yaptıgımızda ısınma yapıyor buseferde ev aşırı sıcak oluyor sorun neden kaynaklanıyor bunu ögrenmek istiytorum. şimdiden teşekkürler

  Yanıtla -
  1. İyi günler Mustafa Bey. 50 dereceye aldığınızda petek ısındığına göre tesisatta ve kombide bir sorun yok demektir efendim. Söylendiği gibi salondaki o petek en son petektir ve ısınırken kombi sıcak suyu en son oraya göndereceği için yetişemiyordur. Bunun için en kolay ve en pratik çözüm reglaj ayarı yapmak olacaktır. Kombiye yakın olan ve ilk petekleri kısarsanız eğer salondaki peteğe ısı daha hızlı ve daha kolay geçecektir. İnternet sitemizden reglaj ayarının nasıl yapıldığı hakkında bilgi alın ve uygulayın. Hem yakıttan tasarruf edeceksiniz hem de ısı konusunda rahatlayacaksınız.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  alt kattaki komsumuzun kombisi ile ayni 1 aliyo petekler sicak bizde 1 aliyoruz onun petenleri kadar isinmiyo sebebi nedir

  Yanıtla -
  1. İyi günler İsmail Bey. Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor tamam sistemler tamamen aynı her şey aynı gözüküyor. Ama tesisatın yapılışı geçiş güzergahı bunlar farklılık gösterir. Tesisatta bir iki dirsek bile fazla olması ısınmada ve faturada etki gösterir. Bunun için komşunuzla kendi dairenizi aynı tutmayın efendim. Ayrıca dairenizde reglaj ayarı muhakkak yapın. Bununla ilgili makalemizde bilgi verdik okuyup onuda yapıp hem yakıttan tasarruf hem de daha fazla ısı kazanabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Merhaba apatmanızda merkezi dogalgaz kazanla isitma var. iki hafta önce giriş katının kalorifer sıcak su giris borusu kırılmış. Kazan tamamen bosaltip yeni radyatör takıldı. Tekrar isitma saglaninca giris katinin ust dairesinin iki kaloriferi yanmadi. Her yol denendi ama çözüm bulunamadi. Simdi cift pompa çalışınca calısıyor. Sıkıntı radyatörün yerinin degistirilmesinden olabilir mi?

  Yanıtla -
  1. İyi günler Meral Hanım. Öncelikle o iki peteğin ısınmama sebebi sistemdeki kirlilikle paralel olabilir. Sistemdeki suyu boşalttığınızda pislikler iyice oynadı ve peteğin sıcak suyu devir daim yapmasına izin vermiyor olabilir efendim. Çift pompa ile çalışmasının sebebide bu olabilir. Çünkü pompa kendini zorluyor ve ancak çift pompa ile ısıtabiliyor. Tüm merkezi sistemi bir kerede ilaçla yıkatırsanız bu sorundan kurtulma ihtimaliniz yüksek. Bunun dışında bir problem olduğunu sanmıyorum. Çünkü petekleriniz önceden sorunsuz yanıyordu. Tek ihtimal bu gibi gözüküyor efendim.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  slm arkadaşlar ben yaklaşık 1.5 senedir doğalgaz kulaniyorum her hangi bir sıkıntı yoktu dün akşam benim mutfaktaki petek hiç yanmamış geri kalan hepsi yaniyor havasınıda aldım kombinin derecesinide kaldırdım ama hala yanmiyor sebebi ne olabilir veya ne yapmalıyım

  Yanıtla -
  1. İyi günler Mahmut bey dairenizde ki radyatör peteklerin ısınma problemi 2 nedenden dolayı meydana gelmektedir.
   ilk neden tesisat içinde zaman ile olusa bilecek kirlenme tortu ve kireclenmeden kaynaklı problem
   diğer bir neden ise kombinizin pompa sında olusabilecek bir arızadan dolayı

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  iyi günler, yeni baymak eco kombi aldım, petekler 50 derecede hiç ısıtmıyor, ancak 80de ısıtıyor ,80de zaten maximum derece, petek temizliğide yaptırdım fakat peteklerim hala ısınmıyor, en uzak petek 80derece olsa bile buz gibi kombiye yakın petek ise çok ılık ve peteğin altı çok soğuk üstü ılık sadece,50 derecede ılık olmaması gerekiyor,problemim ne olabilir?

  Yanıtla -
  1. İyi günler Berat Bey. Öncelikle bahsettiğiniz problem sizinde söylediğiniz gibi normal bir durum değil. 80 derecede tüm peteklere elinizin değmemesi gerekiyor çünkü en yüksek sıcaklık. 50 derecede normal koşullarda peteklerinizin ısınması için yeterli bir ısı. Hiç yoktan en yakındaki peteğinizin düzgün bir şekilde yanması gerekiyor. Sistem yeni temizlenmiş kombi yeni alınmış sorununuz çok yüksek ihtimalle tesisattaki hatalı bir bağlantıdan kaynaklanıyor. Yapmanız gereken tesisattaki bağlantıları ters bağlantı olup olmadığını kontrol ettirmek. Bunun dışında yapılan kaynaklardan birinde daralma olmuş olabilir. Bunun sonucunda sıcaklık iyi bir şekilde gitmediği için dönüşte yapamıyor maalesef.

   Yanıtla -
   1. 1 sene önce

    Aynı sorunu yaşıyorum bazı odalarda ters bağlantı olduğunu tesisatçı bir arkadaş saptadı fakat tesisatı çeken diğer şahıs ters bağlantı olmadığını iddaa etti,biz kime inanacağız bu en kolay nasıl anlaşılır

    Yanıtla -
    1. İyi günler Erhan Bey. Size çok kolay bir durum anlatıp olayı açıklığa kavuşturayım. Ters bağlantı demek sıcak suyun alttan giriş yapıp üstten çıkış yapma olayıdır. Bu durumda petek ısınmaz. Çünkü doğrusu sıcak üstten giriş yapıp devir daimini sağlayıp alttan çıkar. Bunu anlamanın en basit yolu peteklerin vanalarındaki demir kısıma elinizi değdirin eğer alt vana daha sıcaksa ters bağlantı vardır. Üst vana daha sıcak ise ters bağlantı yoktur her şey yolunda demektir efendim.

     Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Merhaba, kolay gelsin. 3 katlı ofisimizin 2. ve 3. katı çok güzel bir şekilde ısınıyor ama zemin katın petekleri hiç ısınıyor. Geçen yıl diğer katlarla aynı şekilde ısınıyordu. Kombinin basıncını, peteklerin vanalarını tek tek kontrol ettim; herhangi bir problem göremedim. Tıkalı olduğunu düşünerek su kontrolü yaptım, gayet basınçlı bir şekilde çıkıyor. Ayrıca hava da yok peteklerde. Bir tıkanıklık olduğunu da düşünmüyorum bunlardan dolayı. Ofisimizin her katı aynı genişlikte ve 50 şer M2. Bu problemin kaynağı nedir ve nasıl çözebiliriz?

  Yanıtla -
  1. İyi günler Tahsin Bey. Havalarını kontrol ettiyseniz ve bu petekler önceden ısınıyorsa bunun iki sebebi olabilir. Birincisi kombi ile alakalı bir sorun olabilir. İkincisi ise peteklerinizin dibine oturan pislikten tortudan dolayı olabilir. Peteklerdeki pisliklerden dolayı düzgün bir devir daim işlemi olmaz ve bu da peteklerin ısınmamasına sebep olur efendim. 3 katında güzelce temizliğinin yapılması gerekiyor. Bu temizlik sonucunda eski ısıyı sağlıklı bir şekilde alırsınız efendim. Bunun dışında başka bir problem yaşamış olmanız pek mümkün değil. Kazanın filtrelerininde kontrolünün yapılması sizin için iyi olur. Profesyonel bir yardım almanız sizin için sağlıklı olacaktır efendim.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  MERHABALAR
  BENİM KOMBİ AÇIK İKEN GECE PETEKLER BUZ GİBİ OLUYOR.
  ECA MARKA SIFIR ÜRÜN SERVİS ÇAĞIRDIM ARIZA YOK DEDİLER AMA HALEN GÜN İÇERİSİNDE YADA GECE
  KOMBİ AÇIKEN PETEKLER SOĞUK. SICAK SUYU AÇARSAM KOMBİ TEKRAR DEVREYE GİRİYOR VE ISINMAYA
  BAŞLIYOR. SİZCE SIKINTI NEDİR ?
  ECA YI TÜKETİCİ HAKLARINA ŞİKAYET EDECEĞİM

  Yanıtla -
  1. İyi günler Sinan Bey. Konuyla alakalı pek fazla bilgim yok inanın. Kombi ile alakalı arızalarda pek bir çözümümüz yok maalesef. Konu ile alakalı en sağlıklı bilgiyi kombi servislerinizden alabilirsiniz. Şu durumda sizi yanlış yönlendiririm çünkü hakim olduğumuz bir alan değil efendim.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  3.yıldır kalorifer kazanı kullanıyordum 10gün önce doğal gaza geçtim 50- 55 çalışıyor peteklerde ısınma olmuyor üstten 5 parmaklık yer ısınıyor altı soğuk üstlerde yeteri kadar sıcaklık yok petek temizliğide yapıldı sorunu çözemedik kombi yeni takıldı servisi aradık geldi kombide sorun olmadığını tesisatta sorun olabileceğini söyledi sorun nerede,

  Yanıtla -
  1. Kombi yeni takılmış zaten kombide problem olması çok zor ihtimal. Peteklerin ısınmaması temizliğe rağmen olmuyorsa tesisat kaynaklıdır efendim. Sorunun çözümü için öncelikle bazı kontrollerin yapılması gerekiyor. Tesisatta ters bağlantı yapılmış olma ihtimali yüksek. Ters bağlantı demek sıcak girişinin soğuğa bağlanması soğuğunda sıcağa bağlanma durumu. Kısacası giriş dönüşe dönüşte girişe bağlanmıştır. Kombinin yetmeme gibi bir durumuda yok tüm peteklerde durum aynı çünkü. Ya da kaynaklardan birinde hata yapıldı ve dar bir kaynak yapılmış. Sıcak suyun geçişi iyi olmadığı için peteklerin üstü ısınmaz.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  merhaba .
  evi 2 yıl önce altım 75-80 m2lik bir yer kombiyi daha yeni bağlattım bu yüzden peteklerin ilk kullanıcısıyım proterhm 20,000 lik bir kombi aldım evde salon 2 çocuk odası 1 yatak odası 1 ve banyo 1 tane olmak üzere 5 tane petek var .çocuk odası yatak odası ve banyo daki peteklerde ısınmada sorun yok ama salon yani mutfaktaki kombinin hemen yanında olan petek ler hiç ısınmıyor.hava vardır diye evin tüm peteklerindeki hava siboplarından su gelene kadar havayı çıkardım evet hava vardı ama çıkardım ancak salondaki 2 petek hala çalışmıyor sorun nedir acaba nasıl çözebilirim.20 binlik kombi kaldırmıyor olabilirmi .kombinin altındaki peteklere giden su bağlantı borularının 2 tanesi hariç diğerleri sıcak ama o 2 si soğuk kalıyor tahminin o iki boru salondakilere ait kombiden sıcaksu o iki boruya gitmiyor.petekler tıkalı olsa kombiye su bastığımda o beteklere dolmaması gerekmezmi böyle düşündüğümde peteklerin su girişlerinde proplem olmadığını düşünüyorum acaba sorun kombidenmi

  Yanıtla -
  1. Kullandığınız kombinin hiç zorlanmadan salondaki petekleri ısıtması gerekiyor. Muhtemelen başka bir sorun vardır. Tek tek karşılaşacağınız sorunları yazayım bir tesisatçı çağırıp inceletin.
   Eğer ısıtma boruları kollektör sistemiyle bağlı ise kollektörün vanaları kapalı olabilir veya vanalar arızalıdır boşa dönüyordur siz açık olduğunu zannedersiniz.
   Salonun peteklerine gelen borular tıkalı olabilir, petek söküldükten sonra radyatör vanalarından kontrol edilmelidir.
   Peteklerin bağlantı şekillerini çapraz bağlantı ile değiştirebilirsiniz. (Sıcak su sağ üstten girip, sol attan çıkar)

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  merhaba,
  Viessmann teknik servisin yönlendirmesiyle petek temizliği için bir usta çağırdık. Petek temziliğini kimyasal su ile yaptıktan sonra, daha önce ısıtan petekler daha az ısıtmaya başladı. Kombi 2 derecedeyken peteklerde nerdeyse hiç ısınma yoktu,tekrar ustayı sorunu ileterek çagırdık, bu sefer bize dedi ki peteğin yanındaki ayar yapılan termostatlar bozuk bütün termostatları cıkardı, birine tıpa takdı, biraz fark etii yani Petek temizliğinden önce kombiyi 1 ,5 derecede açtığımızdaki ısı şimdi 2 derecede açılınca bile peteklerde olmuyor, şu anda petekler temizlikten önceki durumdan daha kötü halde, bu sorun neden kaynaklanıyordur? daha iyi ısınalım ekonomik olsun dedik daha önce 2 derecede ısınabilirken simdi kombiyi 4 te yakmamız gerekiyor, öneriniz nedir acaba?

  Yanıtla -
  1. İyi günler efendim kalorifer sisteminizdeki ısıtma problemi için yaptırdıgınız kimyasal temizlik ilaçları sistem içinde mevcut olan tortu kirec ve yoğunlaşmıs camurları tam sökemediği için ısınma problemi yaşamaktasınız.
   ayrıca temizlik işlemi sırasında kullanılan ilacların içinde bulunan asit özelliği yüzünden peteklerde ve kombide zaman içerisinde kullanılan kimyasal nötr hale getirilmesse peteklerde paslanma ve akıtma kombi de plastik parcalarda erime yüzünden arıza gelebilir.
   konutunuzda yapılması gereken işlem özel petek temizlik makinaları kullanılarak hava su ve titreşimle detaylı temizlik yapılması ve sisteme önceki temizlik kimyasalının vermiş olabileceği zararları engellemek için koruyucu asit özelliği olmayan koruyucu ilac koyulması gerekmektedir.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Merhaba, yeni taşındığımız ev merkezi ısıtmalı ve peteklerimiz eski tip döküm peteklerden ancak peteklerin sağ tarafı ısınıyorken sol tarafı ısınmıyor. Hava kalmış olma ihtimaline karşın havasını almak istedik ancak sol tarafa kör tıpa takılmış, sağ taraftaki vanayı açtığımız zaman ise su gelmekte. Peteklerde hava mı kalmıştır yoksa başka bir sorun mu vardır? Bu sorunu çözmek için ne yapabiliriz? Petekleri hava alınabilecek duruma getirmek için petek başına ne kadar ücret almaktasınız? Teşekkürler

  Yanıtla -
  1. İyi günler Seda Hanım. Probleminizi çözmek için uzaman ekip ve ekipmanlarımızla ana kaynağını bulabiliriz. Bazı çözümler uygulamışsınız ama çözülmemiş. Konunu çözümü için gerekli tüm işlemleri ekiplerimiz uzman deneyimleriyle yapacaklardır. Isınmayan petekleriniz için kesin çözüm için doğru yerdesiniz. Muhtemelen hattınızın bazı yerlerinde tıkanma ya da daralmalar meydana gelmiş.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  20 yıldır evimde mazotlu kalorifer kullanıyordum, peteklerimde de ısınma problemi yoktu. Doğalgaz bağlanınca kombiyi değiştirdim fakat tesisatın sonundaki 1 petek üstten iki parmak hariç hiç ısınmıyor. Petekleri temizlettim, havalarıda yok neden ısınmıyor olabilir.

  Yanıtla -
  1. İyi günler Serhat bey evinizdeki peteklerin ısınmama problemi kullanmış oldugunuz eski ısıtma sısteminin olusturdugu kirlenme ve dokülmeden kaynaklanabilir.
   ayrıca peteklerinizin kalori değeri zaman içinde azalmış olabilir
   ısıtma probleminin çözülebilmesi için ilk önce detaylı sekilde kimyasal kullanılmadan özel makinalarla hava su titresim özelliği bulunan makinalar ile temizlik yapılması gerekli miktarda kalorifer koruyucu kımyasal takviyesinde bulunulması gerekmektedir.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  merhabalar.ben bir hafta önce petekleri yeterli verim almıyorum diye temizlettim.ilk iki gün çok iyi verim aldım gündüz çalıştığım için işe giderken kombiyi kapattım çıktım akşam kombiyi açtığımda peteklerin temizlettirmeden önce olduğu gibi verimli çalışmadığını gördüm.ısıyı ne kadar arttırısam artırayım peteklerin alt tarafları soğuk üst tarafları çok sıcak.bunun nedeni ne olabilir ve çözüm için ne yapmam gerekiyor.bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  Yanıtla -
  1. İyi günler Semra hanım konutunuzda bulunan peteklerin aniden ısınmama problemi daire içinde bulunan peteklerin detaylı temizlik yapılmamasından ve kombide bulunan pislik tutucu özelliği bulunan filtrenin temizlenmemiş olması durumlarında meydana gelmektedir.
   bu durumlarda yapılması gereken işlem peteklerinizin detaylı sekilde temizlenip sistem içerisine gerekli miktarda sisteminizi koruyacak ve verimli calışmasını sağlayacak koruyucu ilac takviyesi yapılması gerekmektedir

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Iyi günler kombiyi yakmaya iki hafta önce başladık ilk hafta 70 derecede ev hamam gibi oluyordu ama son bir haftada 70 derecede çalışmasına rağmen ısınamıyoruz ilk hafta ki performans yok bunun nedeni nedir

  Yanıtla -
  1. İyi akşamlar İsmail Bey. Efendim kombi ve kalorifer tesisatınız yeni değilse eğer tüm pislikler bir yere birikmiş ve hattı tıkamış olabilir. Ya da kombinin dönüş filtresini pislikler kapamış olabilir. Bu yüzden sisteminizi temizletip ve tüm peteklerinizin havasını almanızda fayda var. Söylediğim bu iki şey dışında kombinizde sorun yoksa eğer probleminiz çözülecektir.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Merhaba benimde peteklerim sorunlu nerdeyse hic idinmiyo peteklerim az yukari kismi ilik oluyo gerisi buz iki tarafinda muslugu ayni tarafta ters baglanti olabilirmi yoksa temizlemeyle gecermi

  Yanıtla -
  1. İyi günler Züleyha Hanım. Ters bağlantı olması demek vanaların aynı taraftan bağlanması demek değildir. Soğuğun sıcağa sıcağında soğuğa bağlanması ters bağlantıdır. Her ikiside alttan bağlıysa eğer petek kısmında ters bağlantı olamaz efendim. Kombi altında hatalı bir bağlantı olabilir. Ya da önceden ısınıyorda şimdi ısınmıyorsa sebebi kesinlikle temizlikle alakalıdır efendim. Firmamızı arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Merabalar peteklerim isinmiyordu bende suyunu aldim pis suyunu fakat simdi hic isiiyor sorun ne olabilir

  Yanıtla -
  1. Tuğçe hanım peteklerin içerisinde ki kirli suyu boşaltırken suyu çok boşaltmış olabilirsiniz. Tekrar suyu yeterli basınçta doldurmanız gerekiyor. Eğer yeterli su basıncını ayarlayamadıysanız kombiniz çalışmaz, yani petekler ısınmaz. Eğer su basıncı yeterli düzeyde ise pis suyu boşaltayım derken pislik bir yeri tıkamış olabilir bu nedenle de sistem çalışmayabilir. Su basıncını doğru ayarladığınızdan emin olun yinede sonuç alamazsanız bizi arayabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Merhaba bizim kombi yeni takıldı sistem yeni yapıldı. Ilk kullanımda petekde su sesleri geliyordu bunun nedeni ilk kullandıgımız icinmi birde su basıncı haftada bir dusuyor nedeni nedir acaba sıcak su fazla kullandıgımız icin mi simdiden tesekkurler

  Yanıtla -
  1. İyi günler Handan Hanım. Öncelikle probleminizin ana kaynağı basınç düşüşünün sebebi kaçak gibi gözüküyor olabilir ama durum göründüğü gibi değil çok büyük ihtimalle. İlk kullanımda peteklerden gelen sesin sebebi içindeki havadandır. Peteklerin havası büyük ihtimalle alınmadığı için su peteklerde dolaşırken havadan dolayı ses yapıyor. Peteklerdeki bu hava basınç düşüşüne de sebep olur. Siz en iyisi öncelikle peteklerin havasını alıp kombinizi bir servise gösterirseniz daha sağlıklı olur.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  ben evdeki petekleri temizlettim.fakat salonun peteğine çok az ısı geliyordu. yapan usta salona gelen borunun bazı yerlerinde tıkanıklık olduğu söylendi.kombiyle salon peteği arası çok yakın.sadece bir duvar var.buradan bir plastik boru çektir daha iyi ısınır dedi..onu araştırıyordum.ama ben ankaradayım.

  Yanıtla -
  1. İyi günler Sedat Bey. Öncelikle peteğe ısı gelmemesinin birçok nedeni olabilir. Bağlantınız da bir hata olabilir. Peteğe yapılmış bağlantıda soğuğu sıcağa sıcak su bağlantısınıda soğuğa bağlamış olabilirler. Temizlik yapılmasına rağmen hala ısınmıyorsa tesisatla alakalı ciddi bir probleminiz olabilir. Ama tesisatçının size önerdiği yöntem yapılabilecek bir yöntem mantıklı. Genelde zaten bu tip sorunlar bu şekilde çözülür. Başka bir hat üzerinden oraya bağlantı yapmayın kesinlikle. En sağlıklısı yeniden kombideki çıkışlardan ağız alıp salonun peteğine götürüp yeniden bağlamanız. Bu şekilde peteğiniz verimli bir şekilde daha iyi ısınacaktır. Ankara şubemizi arayıp profesyonel bir destek alabilirsiniz efendim.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Evimde 14 adet farklı büyüklükte kaloriferler var.Tesisatın suyunu komple boşaltılıp kaloriferlerin temizlenmesini istiyorum.Ne kadar ücrete bunu yapabilirsiniz?
  Teşekkürler iyi çalışmalar

  Yanıtla -
  1. İyi günler Kerem Bey. Öncelikle bu işlem için arkadaşlarımız geldiğinde hava ve su yardımı ile basınçla tüm peteklerinizi sökmeden tek bir yerden ayrı ayrı yıkıyor. Bu işlemler tüm peteklere uygulandıktan sonra kombinizin filtresini söküp filtrenizi temizliyoruz. Sonraki işlem sisteminize 2 litre koruyucu kimyasal döküyoruz. Bu kimyasal döküldükten sonra sisteme su basıp tüm peteklerin hepsinden hava alınıyor. Sistemi yakıp tekrar kontrol ediyoruz. Bu işlem için 450 TL bir ücret alınıyor. Firmamızı arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  merhaba sonradan ek yapılarak hol e petek taktırdım ama o günden beri peteklerin üstü ısınıyor altı ısınmıyor ve taktırdıgım petek hic ısıtmıyo sorun yanlıs baglantıdan mı sonradan takılan petegin baglantısını ikisinide altan baglantı yaptı

  Yanıtla -
  1. İyi günler Ferdi Bey. Koridora taktırdığınız petek ısınmaması hatta buz gibi olmasının sebebi bağlantının yanlış yapılmasından kaynaklı. Sorun tam olarak bu. Normal koşullar altında yeni bir peteğin takılması diğer tüm peteklerin ısısının gitmesine sebep olmaz. Oluyorsa eğer o yeni peteğe çekilen tesisatın direk kombiden gelmesi gerekiyor. Yani başka bir petekten ağız alıp o boruyu getirip bağlarsanız sorun olur bu şekilde ve ısınmaz.Sorunun çözümü için muhakkak olarak o yeni çekilen bağlantıları iptal edin ve kombiden yeniden boru çekip koridordaki peteğe bağlamanız. Bu şekilde sorununuzu çözebilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Bizim petekler alt kisimlari yariya kadar isiniyor ust kisimlar soguk kaliyor sebebi nedir acaba

  Yanıtla -
  1. Petek altlarının soğuk kalması 3 sebepten kaynaklanır. Kombinin yeterli güçte çalışmaması. Tesisatın suyunun kirlenerek çamur haline gelmesi ve teisat yapılırken yapılan hatalardır. Ancak genelde temizlik sorunundan kaynaklı ısınma problemleri oluşur. Bu sebeple önce temizlik yaptırılmalı ve bu şüphe ortadan kaldırılmalı. Zaten temizlik yapılmadan diğer sorunlarda anlaşılamaz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba iki odalı evde toplam dört petek var. İlk ikisi mutfak ve salon yanıyor fakat koridor cok az yanmakla birlikte yatak odasındaki peyek buz gibi. Sizce sorun nedir?

  Yanıtla -
  1. merhabalar kalorifer tesisatlarında zamanla meydana gelen dökülme kir ve tortulardan dolayı peteklerinizin iç kısmında bulunan ince kanallarda tıkanma mevcut efendim
   bu şikayetiniz ve fiyatlandırma için lütfen web sitemizdeki iletişim adreslerinde bize ulaşın

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Bizim peteklerimiz ust tarafi ısınıyor ama alt tarafı buz gibi ne yapmalıyım

  Yanıtla -
  1. Genellikle böyle problemler sistemdeki kirlenmeden kaynaklanır. Petek ve tesisat temizleme yapıldıktan sonra sorun devam ediyorsa farklı bir sorun varsa oda tespit edilir ve çözüm ne ise sizlere bilgi verilir.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba yatak odamizdaki petek buz gibi hic isinmiyor diger butun peteklerin vanasini kapattim yatak odasini actim simdi biraz isinmaya basladi sebebi ne olabilir?

  Yanıtla -
  1. sistem kirlenmiş olabilir yada kombi yetersiz geliyor olabilir. Fakat diğer sorunları anlamak için önce petek temizliği gerekiyor. Fiyat için ofisimizi arayabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Selamun aleykum biz peteklerin ısınmamasından şikayetçiyiz sıcak şu havada kalıyor bize yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla -
  1. merhabalar kalorifer tesisatlarında zamanla meydana gelen dökülme kir ve tortulardan dolayı peteklerinizin iç kısmında bulunan ince kanallarda tıkanma mevcut efendim
   bu şikayetiniz ve fiyatlandırma için lütfen web sitemizdeki iletişim adreslerinde bize ulaşın

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Benim tesisatım 2 senedir aynı sorunu veriyor daha önce ısınan petekler şimdi üstten 4 parmak kadar ısınıyor sonrası buz gibi ne yapmalıyım.Peteklerdeki havayı al diyorlar. Havayı aldım ama içinde yinede hava kalmış olabilirmi.Bir arkadaşım epey bir su akıt petekten tesisatta hava dolaşıyordur hava komple çıkınca ısınr dedi denesemmi bilmiyorum.NE YAPMALIYIM

  Yanıtla -
  1. Sıcak su gelene kadar hava almak yeterli bir işlem olacaktır. Bunu yaptığınız halde hala petek soğuk kalıyor ise petek temizliği yaptırmanız en doğru işlem olacaktır.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  evdeki tüm petekler yanıyor fakat tek bir petek var. Tesisattan peteğe girişinde sıcak su var elle hissediliyor fakat peteğin ilk 3 cm den sonrası çok çok az ısınıyor sonlara doğru hiç ısınmıyor.Peteklerin havası alındı reglaj da denedim fakat başaramadım

  Yanıtla -
  1. Daha önceden bu petek yanıyor ise şimdi yanmaması imkansız. Peteğin içinde sıkışan hava olduğunu düşüyorum başkada sizin evde kendi başınıza çözebileceğiniz sorun yok. Peteklerden sıcak su gelene kadar hava almayı deneyin.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba biz kombi bakımı için bakımı çağırdık ve sorun vardı mutfağa sıcak su geliyor banyoya gelmiyor onunla da ilgilenir misiniz dedik tamam dedi adam yapamadı üstüne üstelik şuan petek lerde ısınmıyor adam müdahale ettikten sonra sorun ikiye çıktı sizce sorun ne olabilir ?

  Yanıtla -
  1. Bakım için gelen kişi demek ki hiçbir şeyden anlamıyormuş. Mutlaka firmalarla çalışın.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhabalar peteklerin ilk iki sirasi isiniyo diger taraflari soguk neden kaynaklaniyo olabilir

  Yanıtla -
  1. Peteğin içerisinde hava kalmış olabilir petek havası nasıl alınır sayfamızı inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.

   Yanıtla -
   1. 2 sene önce

    Merhaba benim bütün petekler ısınıyor ama ilk odadaki hep buz gibi vanaları açık sıcak su gelmiyor neden olabilir ne yapmam lazım teşekkürler

    Yanıtla -
    1. Petek temizliği yaptırmanızı öneririm. Petekleri temizleyen ustaya özellikle o radyatöre bakmasını söyleyin neden yanmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

     Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Bizim evin tüm petekleri yanmiyor vanalar açık kazan yanıyor ama ısı gelmiyor petekleri havası alındı suyunu biraz bosaltmamiz söylendi onu da yaptık ama isinmiyor

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Meraba abi ben eve yeni taşındım yanı yeni bina benim peteklerin bazıları ısınıyor bazılarına sadece altları ısınıyor neden olabilir

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhaba kombiden sonraki yani sicakligin gittigi ilk petek yanmalimi

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhaba benim terasımın peteklerinin hiç biri yanmıyor. Üst kata ayrı kombi mi gerekiyor acaba?

  Yanıtla -
  1. Kombinin gücü yeterli değilse bir kombi daha lazım. Ancak tesisat kirlendiği için sorun yaşanırsa yapacağımız yıkama ile sorunu çözeriz.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhaba. 4 tane petegim var. Kombinin calismasinda bahsettiginiz gaz su giris yada bar ayarlari normal. Petek vanalari acik ve icinde hava yok. 1.5 yil once petek yikamasi yapildi. Gecen kis 50 derece evi yeterince isitirken bu kis isinamadik. Son 15 gundur alt kisimlarin ciliz sekilde yandığını farkettim. Kombi bakimida yeni yapildi. Sebep ne olabilir sizce isinmamaktaki?

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Evim dubleks 40metre Demirdöküm 20.000lik kombi 7petekvar evde ust kattaki yatak odası en son petek altı isinmiyo çok tabanları kistim otomatik burijor hava atıcı taktim altı bir turlu isinmiyor sorunum çok büyük sizce

  Yanıtla -
  1. Levent bey bunun sebebi sıcak su en son peteğe gidene kadar su hızının yavaşlaması ilavae bir pompa daha taktırın hemen düzelir

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhaba Evimde bulunan peteklerde 40-45 derece arasında yakmama rağmen kombiyi alt taraflar ılık üst daha sıcak oluyo ve bu sebepten ısınmakta zorlanıyoruz.. Nasıl yardımcı olabilirsiniz bu konuda

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Devir daim pompası çalışıyor görünüyor kapatıp denesek olur mu? Sisitemi petekten boşlatım doldurdum temizlenmedi galiba sistemi nasıl iyice temizlerim

  Yanıtla -
  1. 3 sene önce

   Kendi çabalarınızla ancak su boşlatma ve doldurma işlemi yapabilirsiniz. Gerçek temizlik bir makine olmadan yapılamaz.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhabalar Çalıştığım kurumda doğalgazı yakmakla ilgileniyorum yaklaşık 30 petek var hepsi yanıyor ama 5 petek yanmıyor havasını alıyoruz. hatta petek don yapmıştır dediler petekleri ufo ile ısıttık çok az anlaşılabilir bşir ısı geliyor ama hemen soğuyor sebep nedir.

  Yanıtla -
  1. 3 sene önce

   sistem kirlenmiş olabilir veya devir daim pompası arızalı olabilir.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhaba,

  Evimde kaloriferlerim yeteri kadar ısınmıyo. Üst taraflar ısınıyor biraz ama alt taraflar soğuk kalıyor. Bina 0 evime de ilk giren benim. İlk defa ben kullanıyorum tesisatı. 3 ay oldu taşınalı ama bahsetmiş olduğum sıkıntı var. İnternetten araştırdım 2 sebep çıktı.

  Kombi iticisi
  Kalorifer temizleme (ilk defa kullanılmaya başlandı kirli olmayabilir)
  Ters Bağlantı.

  Sizce nedir ?

  Yanıtla -
  1. 3 sene önce

   Yaşadığınız sorunun çözümü kademeli olarak eleye eleye bulunabilir.Öce kombi servisi çağırın çözülmezse petek temizleme ekibi tesisatçı çağırın ne olduğu ortaya çıkar.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Kombiyi 40 derecede çalıştırıyorum 5 petek var 4 tanesi ısınıyor teki hiç isinmiyor Kombiyi kapatıp açtıktan sonra böyle oldu. Nasıl düzeltebilirim

  Yanıtla -
  1. 3 sene önce

   Radyatör vanalarını kontrol edin ve petek temizletmeyi deneyin. Uzun süredir temizlenmemiş bir sistem kirlendiği için de böyle sıkıntılar çıkarabilir.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  merhaba katı yakıtlı otomatik kazan kullanıyoruz benimde sorunum aynı fakat 2 adet yeni petek takıldı onlarda ısınma sorunu yok eski peteklerin üstleri ısınıyor alt kısımları ısınmıyor. Bağlantının peteklerin karşılıklı alt kısımlarından yapılması gerekiyormuş(yine masraf demek) yaptırmalımıyız sizce

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Kusura bakmayın ben istanbulda yaşamiyorum ama kalorifer peteğiyle ilgili bizim de aynı şekilde bir sıkıntımız var… 6 daireli bir apartman dairesinde yaşıyorum.. bizim kaloriferimiz kömür ile çalışıyor. Ben en alttaki daireden bir tanesinde kalıyorum. Yukardaki petekler tamamen isiniyorken benim ve kapı komşumun dairesindeki peteklerler sadece üstten ısınıyor alt taraf ise soğuk kalıyor. Bu konuda bir yol gösterirseniz çok sevinirim…

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Buderus tam yoguşmalı kombi aldım bu sene dogalgaza geçiş yaptık 9 adet petegim var ama cocuk odası banyo ısınmıyor yatak odamız ise az ısınıyor bütün petekleri kapattım ısınmayan odaları geri açtım kombiyide 55 derecede yaktım petekler ısındı ne yapacagımı bilemiyorum yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Merhaba,

  Bayrampaşa’da oturuyorum. Bizim dairede ve alt katta oğlumun oturduğu dairede yaklaşık on yıl önce tadilat yaptırmıştık ve tadilat esnasında kalorifer borularını döşemenin altına aldırmıştık ve daha önce gayet güzel ısınan daireler iyi ısınmamaya başladı. Kombiye yakın olan mutfak, banyo ve yatak odası iyi ısınırken salon ve oturma odasındaki petekler iyi ısıtmıyor (üst kısımlar ısınıp altlar soğuk kalıyor). Bu hafta alt kattaki daireye ilaçlı petek temizliği yaptırdık ama yine peteklerin üst kısmı ısınıp alt kısımları soğuk kalıyor. Petek temizliği yapan usta büyük ihtimalle ters bağlantı yapılmış olduğunu iyi bir tesisatçı bularak bağlantıları değiştirtmemiz gerektiğini söyledi. Toplam 5 petek var. Bağlantıların değişmesi yaklaşık ne kadara mal olur?

  Yanıtla -
 • 4 sene önce

  Merhabalar kolay gelsin.ayni sikintilar benim evimdede mevcut.55 m2 bir dairede oturuyorum kombi arcelik marka dereceli en az 30 en cok 85 devamli 35 40da yandiginda 400lira fatura odedim gecen sene kisin.ayni tutari odim yanliz isinim evde battaniye ile oturuyoruz.peteklerin alt kismi yaridan sonra isinmiyor ust kismida ilik zaten nasil yardimci olabilirsiniz.

  Yanıtla -
  1. 3 sene önce

   35 derecede yakılan bir kombi ile ülkemizde yapıların ısı yalıtımı baz alındığında bir çok evi ısıtmak neredeyse imkansızdır. Yinede şüpheleriniz varsa petek temizliği yaptırarak sorundan kurtulmayı deneyebilirsiniz.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin

  Ara