Tuvaletten Alt Kata Su Kaçıyor | Kameralı Sistemle Kesin Çözüm

Su sızıntısından dolayı yaşanan sorunlar kabarma, ıslanma veya kötü koku yayarlar. Bunların arasında en kötüsü tuvaletten alt kata su kaçırmasıdır. Haklı olarak insanlar üzerine pis su akmasına tahammül edemezler. Evinizde veya iş yerinizde oluşan su kaçağının, pis su kaçağı olduğunu aşağıdaki komşunuzun size tavrından anlarsınız. Barut gibi sinirli bir halde aniden kapıya dayandıysa, anlayın ki tuvaletteyken kafasına su damlamıştır. Böyle bir su kaçağı durumunda kim olsa sinirlenir. Su kaçağının pis sudan olma ihtimalini anlamak için, bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerle, büyük olasılıkla pis su sızıntısını anlayabiliriz. Genellikle tavanda kabarma ve renk değişimi ile başlayan pis su akıntısı, yayılarak büyür. Kabaran bölge rengi genelde sarımsı olur. Atık su sızdığı için bu renk oluşmaktadır.

Tuvalet taşının kenarları tam doldurulmadığından veya taş tam oturtulmazsa üzerine basa basa ve temizlik esnasında kullanılan kimyasallar nedeniyle yanları açılır. Bunlara derz boşlukları denir. Derz açılınca tuvalet taşının altındaki dolgu kısma su gider ve burada birikir. Döşeme altına biriken su, hemen aşağı inmez. Yavaş yavaş ve uzun süre akıntı olur. Tuvaletten aşağı su sızıyor ise taşın sifon deliğinden de su çıkıyor olabilir. Nasıl sifona basıldığında taşın içine su geliyorsa, tuvalet taşına dökülen su da sifon deliğindeki conta bozuksa oradan dışarı çıkar. Böyle bir sızıntıyla daha önce karşılaşmadıysanız bulmanız çok zordur. Bu iş ancak kamera sistemi ve tecrübe ile çözülür. Tuvalet esinde kireçlenme olduğu anda da su birden gitmediği için tuvaletin boğazından dışarı taşar. Pis su giderleri tıkalı olduğu zaman da bu etkiyi yapar. Tuvalet akıntısı tıkanıklık açıldıktan sonra kesilirse geçici olan bu durum mantıklı olmaz. Ancak sabredip denenerek anlaşılır. Bazı tuvaletler kullanılmadığı zaman aşağıdan şikayet gelmez ancak kullanılınca su sızıyor denilirse durumu takip etmek gerekir. Evde bir tuvalet varsa denemek mümkün olmayacaktır. Ancak bir tatile gidilirse evden bir kaç günlüğüne çıkılırsa o şekilde giderler kullanılmadan denenebilir. Bu şekilde bir fikir sahibi olup, ona göre ne yapılacaksa en azından ön bilgi sahibi oluruz. Giderde arıza bir noktada bile olsa değiştirmek için büyük bir bölüm kırılmak zorundadır. Plastik borudaki gibi kaynak olayı giderde uygulanmaz. Gider boruları geçmelidir ve arada bir parça değişecekse, geriden sökülerek oraya kadar gelinir. Sökülmeden aradaki arızalı kısmı değiştirilmesi denense de yine en az 1 metre yer kırılır.

 

Tuvaletteki Su Kaçağını Tamir Eden Firma

Su kaçakları bazen tahmin ettiğimiz yerden olmayabilir. Tuvaletin tam altına denk gelen kısımda varsa bu problem büyük ihtimalle giderdendir. Ama bundan emin olabilmek için kameralı sistemlerle bakılması şarttır.
Evinizi kırıp döktürmeden önce kaçağın giderden olduğuna emin olunduktan sonra arızalı bölümün değişimi gerekir. Sıkça rastladığımız durumlardan biri de müşteri pis sudan değil temiz suda kaçak var diye bizi çağırabiliyor. Bazen sanılanın aksine kaçak bambaşka bir bölümde çıkabiliyor. Bunu anlamak için hem temiz su borularının hemde giderlerin kontrol edilmesi gerekmektedir. Anadolu tesisat firması önce temiz suyu teste tabi tutar. Problem temiz suda değilse giderlerin içerisine kamera ile bakar. Ve sizden kamera görüntülemesi  için ekstra ücret talep etmez.

Su kaçan tuvaletin tamirini yapan tesisatçı firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Anadolu Tesisat, kamerayla su kaçıran tuvaletteki arızayı tamir ederek çözüme ulaştırıyor. Teknolojinin tesisat sektörüne sağladığı tüm yeniliklerden yararlanan firmamız, tuvaletten kaçan suyu tamir bulan makinelerin tümüne sahiptir. Bu makineler sayesinde gereksiz kırımdan kaçmak mümkün olurken, kamerayla tuvalet giderinin içine bakılarak, arızanın tam yeri bulunabilir. Tuvaletteki su kaçağına kamerayla bakan ustalarımız, işlerini kendi işleri gibi benimseyerek, en az kırım, en az maliyet ve en az tadilatla sizleri üzmeden sorunlarınızı çözüme ulaştırır. Bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

21 Comments

 1. Reply

  üst teki Wc altta benim tavanımı kirletiyor ve idrar kokusu geliyor. Üstteki komşuya söylüyorum itiraz ediyor nasıl yaptırta bilirim .Ben kiracıyım.

  • Reply

   iyi günler efendim üst kattan dairenize gelen su kaçağı problemini üst katta bulunan dairenin tesisatlarına kameralı cihazlar ile bakmadan malesef tespit edilemez.
   yapmanız gereken dairenizde hasar tespiti yaptırıp ilgili kurumlara belgeler ile gerekli müracatlarda bulunmaktır

 2. Reply

  Benim banyo klozet gider borusunun yanlarından banyo yaptığımızda su sızıyor derz dolgu la borusunun arasında yeniden derz dolgu mu yapmalıyım Yoksa başka birşey bilgi verir seniz sevinirim teşekkürler

  • Reply

   iyi günler kaya bey duş sırasıda gider borusunun etrafından akan su sızıntısını ilk önce zemin derz dolgularını yenileyip kontrol edebilirsiniz akıntının devamı halinde bizimle irtibata gecip gerekli kontrolleri yaptırabilirsiniz

 3. Reply

  Merhaba. Üst kat tuvaletinden benim tuvaletime su akıyor. Arka sifon iptal edildi yine aynı durum. Şöyle de bir durum var tuvalet kullanılmadığı halde su hala akıyor. Bizde dedik ki temiz su kaçırıyor. Ama sızıntı birkaç ay kesilip sonra tekrar ediyor. Neden olabilir

  • Reply

   İyi günler Oğuzhan Bey. Öncelikle su kaçağınızın net olarak ne durumda olduğunu öğrenmek için cihazlarla temiz su ve pis su tesisatının kontrol edilmesi gerekiyor. Durum anlattığınız gibiyse kaçak yüksek ihtimalle temiz su tesisatınızdan. Bazen kesilmesinin sebebi kaçağınız muhtemelen küçük bir sızıntı ve ara ara kaçırıyor. Cihazlar ile bakıp net bir teşhis koyabiliriz efendim. Kalıcı ve net bir çözüm garantili olarak size sunulur efendim.

 4. Reply

  Merhaba.alt kat komsumun tuvalet tavaninda su damlaciklari olusmus.ama biz bu tuvaleti kullanmiyoruz cok nadir kullaniliyor yani.bizim banyodan onlarin tuvaletine sizma olma ihtimali var mi acaba.

  • Reply

   Merhaba Özlem hanım alt katınıza giden sular üst katta aynı hizaya denk gelmeyebilir. Su betonun en zayıf noktasını bularak aşağı sızdığı için sizin banyonuzdan da alt kata kaçıyor olabilir. Cihazlarla yapılan testlerden sonra bu net olarak ortaya çıkar. Su sızıntısı var ise yerini buluruz zaten aşağı sızıntı yapıyorsa muhtemelen bir yerde boru patlağı vardır. Firmamızı ararsanız yardımcı olabiliriz.

 5. Reply

  Tuvalet dirsegi degisimi ne kadar fiyati

  • Reply

   İyi günler Feyza Hanım. Öncelikle tuvalet esinin değişimi içi yeri görmeden fiyat vermek biraz zor. Ama tuvalet taşının kırılıp oranın fayansıyla beraber yapımı için ortalama tuvalet taşıda dahil olmak üzere 1000 TL gibi bir ücret çıkabiliyor. Ama alt kattan es gözüküyorsa bununda maliyeti kırmadan ortalama malzeme dahil 300 TL diyebiliriz.

 6. Reply

  4 . Katta kiracı m Bizim tuvalet
  Alt kattaki komşunun tuvaleyt dirseginden şu damliyormus açaba sorun nerde olabilir

  • Reply

   Her yerde olabilir bu tür sorunlar böyle telefondan yada internetten çözüm bulamazssınız malesef. Su kaçağı tespit cihazlarımız ve gider borularının içine girebilen kameralarımız var bunlarla detaylı bir test yapılarak bulunabilir.

 7. Reply

  Merhaba bizim alt katın banyosunun tavanında su kaçağı var dediler kırdırmadık yer bırakmadık ve sorun bulunamadı en son kameralı tamirci getirdik oda kamera ile baktığı yerde bi sıkıntı olmadığını alaturka tuvaletin sifonunu bir hafta kullanmayın bi bakalım belki ondandır dedi ondan değilse banyoyu tamamen kıralım bütün tesisatı değiştirelim diyor bana çok güven vermedi doğrusu çünkü nereden olduğu belli değil ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

  • Reply

   Çağırdığınız ekip yetersiz kalmış olabilir efendim. Her yeri kırmadan önce firmamızdan destek alın bir de biz bakalım isterseniz. Hasarı her yeri kırmadan bölgesel kırarak çözmeye çalışalım. Karar tabi ki yine sizin ama cihazla tekrar biz olmasak da bir başkasına baktırmanızda fayda var

 8. Reply

  Lütfen acil döner misiniz çalışıyorum evde wc akıntı yapıyor telefonla arayıp ulaşırsanız sevinirim teşekkürler.

 9. Reply

  Derzmi daha iyi yoksa silikon mu yardımcı olursanız sevinirim

 10. Reply

  Tuvaletim alt kata sizinti yapiyo siz yorumunuzda tuvalet tasi kenarindaki derz asinmistir diyorsunuz bu durumda asinan yerlere yeniden derz mi cekmeliyim yoksa farkli bir yolu var mi?

  • Reply

   Tavsiye ettiğimiz yöntemler karşılaştığımız sorunlara bakarak tahmine dayalı verilen bilgilerdir. Derz dolgu yapmak sadece deneme yanılma yöntemi olacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>