Su Sızıntısı Tespitini Cihazla Kontrol Eden Tesisatçı

Evinizde birden bire su sızıntısı oluşabileceği gibi zaman içerisinde çatlayan borunun daha da tahrip olmasına bağlı olarak su sızıntıları karşınıza çıkabilir. Sıklıkla bir alt komşunuzdan şikayet gelince durumun farkına varabileceğiniz su sızıntıları, bir çok etkene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Genelde su kaçağı olduğu seramiklerin veya parkelerin altında olduğu zaman kaçak su problemini daire değil bir altındaki yaşar. Çünkü, yüzeye çıkamayan su  daima alta inecektir. Alt kata inen suyu fark eden komşunuz sizi ikaz ederse, siz dairenizdeki su kaçağından böylece haberdar olursunuz. Su sızıntısının neden olduğu rahatsızlığı ortadan kaldırmak için, hemen tesisatçı çağırmayı tercih edebileceğiniz gibi kendiniz de çözmeyi düşünebilirsiniz. Su tesisatındaki kaçakları bulmak için sizin de kırmanız gerekir ve tesisat sektöründe hiç bulunmadıysanız, tesisatın komple değişmesine neden olabilirsiniz. Çoğu kişi, alt kata yansıyan su sızıntısını en az maliyetle nasıl atlatırım diyerek düşünür. Ancak, pek fazla araştırmaya vakti olmadığı için bulduğu ilk firmadan bu sorunu çözmesini bekler. Ancak, Tesisat firması olarak geçen çoğu firma, kırarak işlem yapmakta ve çoğu da kaçağı bulma ve onarma da başarısız olmaktadır. Anadolu Tesisat, sektöründe meslekten yetişme bir firma olduğu için, su tesisatı teknolojilerinde uzman olduğu kadar bu teknolojileri nasıl gerçek hayata entegre edebileceğini profesyonel anlamda başarılı işleri ile gösterir. Su sızıntıları ve su kaçaklarını tesisatta cihazla bulan firma olarak, geliştirdiğimiz müşteri memnuniyeti programları sayesinde, bizi aradığınız zaman telefondan kaydınızı alan ekibimiz sahada size en yakın bölgede bulunan uzman olarak su sızıntısı tespiti yapan arkadaşlarımızı yönlendirirler. Uzman ekibimiz verdiğiniz adrese en kısa sürede ulaşır ve şikayetlerinizi dinleyerek işlemlerine başlar.Son teknoloji ürünü donanımlarımızla tüm daireniz baştan aşağı su kaçağı noktalarını bulabilmek adına taranıyor ve detaylı bir incelemenin sonucunda kaçağın yeri tam olarak tespit ediliyor. Kullandığımız ekipmanlar ile su kaçaklarını dert etmenize gerek kalmayacağı gibi tesisattaki bu sorun tarafımızdan tekrar etmesine karşın 1 yıl garantilenir.

 Su Sızan Yeri Termal Kamera İle Bulan Tesisat Firması –  Su Sızıntılarının Muhtemel Arıza Nedenleri

  • Boruda olası delinmeler, muhakkak sızıntı ile suları kaçıracaktır.
  • Boru Ek Parçalarında (fittings) yani dişlerinden kaçırmalar olabilir. Dişlerin fazla sıkılması veya gevşek bırakılması su sızıntılarının en büyük sebebidir.
  • Dişli birleştirmeler hatalı olarak monte edilmiş olabilir.
  • Hatalı veya uygun olmayan ek parçası kullanılması da önemli bir faktördür.
  • Teflon veya kendir sarımı hatalı ise, su sızıntısı görülür.
  • Bezir yağı veya sülyen boya kullanılmamış olması, su sızıntısının en yaygın sebepleri arasında gösterilebilir.

Su Tesisatındaki Sızıntının Tespiti Ve Onarımını Nasıl Yaparız?

Temiz su tesisatındaki kaçakları bulmak için manometre cihazından faydalanıyoruz. Su sızıntısını tespit eden kameralı tesisatçı ustamız, su sızdıran yeri ve kaynağını tespit etmek için tesisat borularının üzerinde önce akustik dinleme cihazı ile sonra da termal kameralar ile su kaçağı izini sürer. Akustik cihazdan gelecek ses dalgalanmalarını deneyimlerine göre yorumlayan tesisatçı ekibimiz, su sızıntısını yerini bulma da her zaman başarılı olmuştur. Su sızıntısı tespiti yapılan noktadan bir ya da iki karo kırılarak hemen tesisat onarımını da yapabiliyoruz. Anadolu Tesisat olarak, tüm su tesisatı işlerimizde olduğu gibi su kaçakları tamiratında da fayansçı ustamızı ekibimizde muhafaza ediyoruz. Bu nedenle, tespit sonrası tamirat işi bizim için hiç problem değil. Her türlü takım malzemeyi yanında barındıran uzman personelimiz ufak bir boru kaynağı için usta arama çilesinden sizleri kurtarmaktadır. Onarımın yapımından sonrada başka herhangi bir kaçağın olasılığı üzerinde duran firmamız,  tekrar tesisatı test ederek varsa  kaçakları onarır, yoksa ise işlemi başarıyla noktalar.

Neden Anadolu Tesisatı Seçmelisiniz?

Garanti : Su sızıntı tespiti yapan firmaların size vermesi gereken en büyük destek garantidir. Gelen firma işini bitirdikten 2-3 gün sonrasında alt kata damlayan su kesilmemiş ise tekrar arayıp muhatap bulabilmeniz çok önemli. İşin kaliteli olanı, işi yaptıktan sonra da destek verilebilir olmasıdır. Firmamızın tüm işlerinde garantili olarak çalışması tercih sebebiniz olacaktır.

Güvenilirlik : Evinize gelen her tesisatçıya güvenmemeli, tesisatınızı emanet etmemelisiniz. Kolay yoldan para kazanmak isteyen veya eli matkap tutan herkes, tesisatçı olarak hizmet vermeye başladı son dönemlerde. Tesisatın mahvolmasını ve maddi külfeti olsun istemiyorsanız, profesyonel insanlarla çalışmaya özen göstermelisiniz. Zira, evinize gelecek tesisatçı, size göstermeden veya açıklamadan su sızıntılarını, ıslak bir yer bulur tamir ettim diyebilir. Ancak burada önemli olan nokta aşağıya sızan suyu kesmektir. Su sızıntısı kesilmeden su kaçağını tamir ettim diyemeyiz. Bu nedenle, Anadolu Tesisat firması su kesilmediği takdirde kesilene kadar ücretsiz su sızıntısı tespiti işlemi yapar. Buda bizi tercih etmenizi sağlayacak en büyük etkendir.

Hızlı Servis : Anadolu Tesisat, İstanbul genelinde 12 servis aracı ile hızlı tesisat servis hizmeti verir. Günlerce tesisatçı beklemenize ya da aramanıza gerek kalmadan, 1-2 saat içerisinde İstanbul’un neresinde olursanız olur imdadınıza yetişiriz. Tesisattaki sorunların tamir edilmesi sürecinde ihtiyacı olan ekipmanları, cihazları ve boru gibi teknik malzemeleri ise daima yanında taşır. Hem tespit hem de tamirat süresi bakımından da hızlılığa önem veren firmamız ile, su tesisattaki problem kısa sürede çözümlenir.

Kalite: Yaptığı her işte kaliteyi ön plana koyan firmamız, gerek malzemelerinde gerekse de işinde kaliteli bir tesisat hizmeti vermeyi kendine ilke edinmiştir. Kalitesiz her tesisat işleminin veya  borusunun mutlaka sıkıntı çıkaracağının bilincinde olan firmamız, ileride çift taraflı sorun yaşamamak adına baştan önlem alarak, kalitesiz hiçbir işlemi uygulamaz.

Su sızıntısı probleminden en kısa sürede nasıl kurtulurum diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Anadolu Tesisat olarak, günümüzdeki tüm tesisat problemlerini, bünyemizde bulunan teknolojik yöntemler ile çözüyoruz. Bugün, su kaçağının yerini dahi kırmadan noktasal olarak tespit edebilen firmamız ile hem vaktiniz hem de paranız sizde kalacak.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>