Yerden Isıtma Temizliği ve Bakımı

Yerden Isıtma Temizliği ve Bakımı

Anadolu tesisat olarak yerden ısıtma temizliği ve bakımını bu işler için tasarlanmış hava ve suyu birbirine karıştırarak temizleyen makineler ile yapmak en sağlıklı tercih olacaktır. Ekibimiz yerden ısıtma temizliği ve bakımı yapmak için makineyi kolektörlere bağlayarak  yapılmaktadır. Yeni ithal edilen makinemiz ile hava basıncı ve su karıştırma sistemi ile çok daha etkili bir yerden ısıtma temizliği yapılmakta. Evlerinizde bulunan yerden ısıtma sistemini zamanı geldiğinde temizliğini ve bakımını yapmalısınız. Yapılmadığı takdirde ise yerden ısıtma sisteminde zamanla bakteri çoğalır ve buda kışın soğuk günlerinde eviniz ısınmaz ve paranız boşa gider. Bunun için yerden ısıtma temizliği ve bakımının zamanında yapılması gerekmektedir.

 

Yerden ısıtma temizliğini makine ile yapan ustalarımız etrafı kirletmeden temizliği yapmaktadır. Alttan ısıtma sistemi temizliğini makine ile yapan firmalar arasında Anadolu Tesisat güvenebileceğiniz bir tesisat firmasıdır. Haftanın 7 günü bizi arayabilir servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemi temizliği ve bakımı, mobil sistem temizleme makinesi yardımıyla yerden ısıtma sistemi temizliği, alttan ısıtma temizliği.  AnadoluTesisat olarak yerden ısıtma sistemi temizliği ve bakımını mobil sistem temizleme makinesi ile zahmetsizce yapmaktayız. Bu işlem yapılırken etrafta hiçbir kirlenme ve dağılma görmeyeceksiniz.Evinizde bulunan yerden ısıtma sisteminin temizliği ve bakımı için Yerden ısıtma temizliği ve bakım servisini arayarak yaptırabilirsiniz.
Yerden ısıtma sistemi temizliği ve bakımı her yıl yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, yerden ısıtma sistemi tesisatındaki borularda çamurlaşma meydana geldiği için zamanla borularda ısı alışverişi yavaşlayarak kireç, tortu, pas, ve pislik oluşmaya başlamaktadır.
Yerden ısıtma sistemi temizliği ve bakımı mobil sistem temizleme makinesini kollektöre bağlayarak önce su salınarak boru içinde oluşan çamur, pislik, kireç ve tortu gibi etkenleri yumuşatarak pisliklerin temizlenmesi sağlamaktadır.
Evinizin odalarındaki bütün yerden ısıtma sistemi temizliği ve bakımı tek tek temizlemekteyizdir. Bu işlem 1-2 saat sürebilmektedir. Yerden ısıtma sistemi temizliği ve bakımını yaptırdığınız takdirde kışın soğuk günlerinde ısı ayarınız düşük ayarda olsa bile oda içindeki ısı alışverişi daha güzel olmaktadır.
Yerden ısıtma sistemi temizliği ve bakımı yapılmadığı sürece boru içinde oluşan çamur, pislik, kireç, tortu ve pas gibi etkenler zamanla çoğalır ve bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Yerden ısıtma sistemi temizliği ve bakımı yapıldığı zaman kombinizden yüksek veril alarak yaklaşık olarak %20 yakıt tasarrufu sağlayarak kışın soğuk günlerinde paranızın boşa gitmediğini anlayacaksınız. Bunu denemenizin size hiç bir zararı olmaz. Zaten yaptıracağınız tesisat temizliği sayesinde hiç tasarruf etmeseniz de aylık 20-30 lira civarında bir kazancınız olur. Kışın yaklaşık 5 ay boyunca ayda 30 lira kazanç elde etseniz zaten tesisat yıkama fiyatını amorti etmiş olursunuz. Böylelikle herhangi bir zararınız olmaz. Yaptıracağınız tesisat temizliği mutlaka bir makine vasıtasıyla yapılmalı ve gerekli olan bir kısım varsa o kısma kimyasal çözücü veya koruyucu konulmalıdır.

Bunun için evinizde bulunan yerden ısıtma sistemi temizliğini ve kış aylarına yaklaştığımız şu günlerde Anadolu Tesisat Yerden Isıtma Sistemi Temizliği ve Bakımı Servisimizi arayarak daha fazla geç kalınmadan temizletebilirsiniz.
Geleceğe yönelik tedbirler almak ve ihtiyatlı olmak için yerden ısıtma sisteminde bazı tedbirler almak için oldukça faydalı olabilir.Isıtma sisteminde var olan akış problemleri belli şekillerde kendini gösterip farklı uyarılar verebilir. Akış sistemindeki problemlerin sebebi olarak ilk sırada korozyon ve çamurun geldiği tespit edilmiştir. Mevcut ısıtma sisteminin bir enkaza dönmemesi ve olası arızaları önleyebilmek için sistemde meydana gelen değişikliklere dikkat etmek gerekir. Çünkü mobilize olarak kontrol edilmeyen ve bakımı yapılmayan kazanlarda arızaya neden olan kirlilikler oluşursa bu ısıtma sisteminizin verimini düşürerek bir enkaza çevirir. Bir profesyonel yıkama pompası gücü ile yüksek ölçekli olarak korozyon ve çamur tasfiye edilir. Yıkama pompası işlem sırasında merkezi ısıtma sistemine bağlanır.Bu işlem de geleneksel yöntemlerde olduğu gibi uzun ve zahmetli değildir. Yapılan işlem ile korozyon ve çamur yatakları hareket ettirildikten sonra temiz su akıp sistemden kir ve çamurun atılmasıdır.

2 Comments

  1. Reply

    Yerden isitma sisteminde boruların temizliği ni nasıl yapabiliriz

    • Reply

      Hava ve su basıncı ile çalışan makinemiz ile yıkama yapılıyor. İşlem sonunda koruyucu kimyasal konuyor ve kombi filtresi sökülüp temizleniyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>