Petek Temizleme

Petek temizliği yapmanın en iyi yolu kimyasal ilaç ile petek temizleme yapmaktan geçer. Ancak bu sadece petek olan sistemler ve demir borularda geçerlidir. Zemin ısıtma sistemleri hattı da çok uzun olduğundan uyguladığınız basınç uzun hattı dolaşıp pisliği dışarı atana kadar gücünü kaybedecektir. Hattın sonuna kadar basınçlı şekilde temizleme için güçlü bir makine gerekli. Tesisat yıkama işlerinde kullanılmak üzere yapılan hava ve suyu karıştırarak istediğiniz aralıkla darbe yapan makine alttan ısıtma yıkaması için mükemmel. Alınan sonuçlar sizi daha da memnun edecek. Yıkama esnasında pis su çıkışı hortumla tuvalete götürüldüğünden çıkan pisliği görme imkanına sahipsiniz. Böyle gözünüzle çamuru görünce yaptırdığınız iş daha da içiniz sinecektir.

     

Petek tesisat temizliği yaptırmanın en büyük avantajı tortu ve kireçten dolayı ısınmayan peteklerin temizlikten sonra ısınmasıdır. Burada önemli olan temizlik yaptıracağınız firmanın makine ve zararsız kimyasalları kullanması gerekmektedir. Aksi halde makine ile temizlenmeyen petekler kesinlikle güzel temizlenmiş olmaz.Kullanılan kimyasalın önemi ise tesisat borularına ve kombiye zarar vermemesi ucuz kimyasallar hem borulara hemde kombiye zarar vermektedir.

Kış aylarına yaklaştığımız şu günlerde petek temizliğinizi daha fazla geç kalmadan yaptırmalısınız. Anadolu tesisat olarak radyatör temizliğini petek temizleme makinesiyle yerinden sökülmeden temizliğini yapmaktayız.
Evinize gelen ustalarımız yardımıyla kendilerine seçtikleri noktadan petek temizleme makinesini tesisata bağlayarak salınımıyla temizliği yapmaktadır. Kimyasal ilacı çevreye herhangi bir zararı yoktur. Kimyasal ilacın kullanılmasındaki amaç radyatör tesisatın içinde oluşan pislik, pas, kireç, tortu, hışırtı gibi etkenlerin temizlenmesini sağlamak hem de petek tesisatı çalıştığında ısı devir daimi kolay olmaktadır.
Evinize gelen ustalarımız petek temizliği sırasında Kimyasal Koruyucu`da önermektedir. Bu koruyucu hem petek tesisatın içinde oluşan pislik,pas, kireç, tortu gibi etkenlerin oluşmasını önlemek hem de peteklerin ömrünü uzatmaktadır. Petek temizliğinden sonra kışın soğuk günlerinde petek ayarınızı fazla yükseğe almadan evinizi daha kolay ısıtabilirsiniz. Bunun için Petek temizliğini 2-3 yılda bir yaptırmalısınız.
Kış aylarında cebinizin fazla yanmasını ( paranızın boşa gitmesini ) istemiyorsanız Anadolu tesisat petek temizleme servisimizi arayarak petek temizliğini yaptırabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>