Petek Temizleme

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor
Petek Temizleme

Petek temizliği yapmanın en iyi yolu kimyasal ilaç ile petek temizleme yapmaktan geçer. Çünkü petek temizleme petek içinde oluşan kireç ve pasın tamamen sökülmesi için yapılan bir iştir. Bahsettiğimiz gibi bir yıkama istiyorsak kesinlikle temizleme kimyasalı kullanmak zorundayız. Ancak bu sadece petek olan sistemler ve demir borularda geçerlidir. Yerden ısıtma sistemi gibi petek olmayan kireç pas oluşmayacak sistemlerde kimyasala gerek yok. Bu tarz sistemlerde çamurlaşma ile suyun devir daim olanağı azalır. Buda yüksek su ve hava basıncı ile borunun dışına atılabilir. Zemin ısıtma sistemleri hattı da çok uzun olduğundan uyguladığınız basınç uzun hattı dolaşıp pisliği dışarı atana kadar gücünü kaybedecektir. Hattın sonuna kadar basınçlı şekilde temizleme için güçlü bir makine gerekli. Tesisat yıkama işlerinde kullanılmak üzere yapılan ropuls adında ki hava ve suyu karıştırarak istediğiniz aralıkla darbe yapan makine alttan ısıtma yıkaması için mükemmel. Alınan sonuçlar sizi daha da memnun edecek. Yıkama esnasında pis su çıkışı hortumla tuvalete götürüldüğünden çıkan pisliği görme imkanına sahipsiniz. Böyle gözünüzle çamuru görünce yaptırdığınız iş daha da içiniz sinecektir.
Kış aylarına yaklaştığımız şu günlerde petek temizliğinizi daha fazla geç kalmadan yaptırmalısınız. Anadolu tesisat olarak radyatör temizliğini petek temizleme makinesiyle yerinden sökülmeden temizliğini yapmaktayız.
Evinize gelen ustalarımız yardımıyla kendilerine seçtikleri noktadan petek temizleme makinesini tesisata bağlayarak ve kimyasal ilaç salınımıyla temizliği yapılmaktadır. Kimyasal ilacı çevreye herhangi bir zararı yoktur. Kimyasal ilacın kullanılmasındaki amaç radyatör tesisatın içinde oluşan pislik, pas, kireç, tortu, hışırtı gibi etkenlerin temizlenmesini sağlamak hem de petek tesisatı çalıştığında ısı devir daimi kolay olmaktadır.
Evinize gelen ustalarımız petek temizliği sırasında Kimyasal Koruyucu`da önermektedir. Bu koruyucu hem petek tesisatın içinde oluşan pislik,pas, kireç, tortu gibi etkenlerin oluşmasını önlemek hem de peteklerin ömrünü uzatmaktadır. Petek temizliğinden sonra kışın soğuk günlerinde petek ayarınızı fazla yükseğe almadan evinizi daha kolay ısıtabilirsiniz. Bunun için Petek temizliğini 2-3 yılda bir yaptırmalısınız.
Kış aylarında cebinizin fazla yanmasını ( paranızın boşa gitmesini ) istemiyorsanız Anadolu tesisat petek temizleme servisimizi arayarak petek temizliğini yaptırabilirsiniz.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (28 oy, ortalama puan: 4,25. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru veya görüş bildirin

Soru ve görüşler

Ara