Kameralı Su Tesisat Tamiri

Kameralı su tesisat tamiri yaşam alanlarında bir çok arıza için önemli çözümler sunmaktadır. Ülkemizde teknolojiyi yakından takip eden kameralı su tesisatçısı ustaları her türlü yapıda meydana gelebilecek olan boya kabarmaları ve duvar ıslanmaları huzursuzluğa neden olur. Duvarında ya da tavanında bir sararma, ıslanma her insanı rahatsız eder. Böyle problemlerde teknolojinin bize sağladığı kameralı su tesisat cihazlarını mutlaka kullanmalıyız. Çünkü bu cihazlar bize kaçağın yerinin gösterir. Rastgele kırım yapmak yerine, sadece arızalı bölümü kırıp yaparız. Tesisattaki arızanın tamiri için değişik yöntemlere başvurulur. Su tesisat arıza ve tamir olayı ikiye ayrılır. Bunlar temiz su tesisatı tamiri ve pis su tesisatı tamiridir. İşinde uzman olan ekibimiz sayesinde, en maliyetle arıza tamir edilecektir. Buna toplum içinde kameralı su tesisat tamiri de denmektedir.

Su tesisatını tamir yollarından birincisi, kaçak tamir sıvısı olarak da bilinen pro-tufist. Su tesisatlarında patlak boruları kırmadan onarmada kullanılır. Su borusundaki çatlaktan dışarı sızarken donma yaparak, kaçağı kaynatmış oluruz. Kalorifer borularında bu şekilde tamir yapabilmekteyiz. Ancak şebeke suyunda kaçak varsa, yer tespiti noktasal olarak yapılmalı ve kırılarak arızalı boru değişmelidir. Bu işlem sadece 1 veya 2 karo kırılarak yapılabilir. Şebeke suyunda kırılarak tamir yapılmasını tavsiye etmemizin nedeni, kaçağın yerini bulabilme şansımızın olmasıdır. Şebeke su basıncı, ilaçla yapılan tamirde sıkıntı çıkabilir korkusuyla da çok tercih edilmez. Kalorifer tesisatlarında ise bu durum tam tersine olur. Kalorifer tesisatında sızıntı olduğu zaman herhangi bir noktadan ıslanma veya bir belirti olmaz. Kombideki su basıncı kendiliğinden düşünce, kaçak olduğu fark edilir. Bir iz veya ıslanma olmadığından, kaçağın bulunması da neredeyse imkansız hale gelmektedir. İşte burada kaçak tamir sıvısı mecburi gibidir. Çünkü bu kaçağın başka bir çözümü yoktur. Kalorifer sistemine uygulanan bu ilaç, kaçakları kapatmak için 5 ile 7 gün arasında kombi sürekli çalıştırılarak devir daim ettirilmelidir, işlemin sonunda ne kadar kaçak varsa hepsi tamir olur.

 

Kameralı Su Tesisat Arızalarını Kontrol Eden Firmalar

Kameralı su tesisatı tamiri yapmak en büyük avantajı size zamandan tasarruf yaparak sağlar. Çünkü diğer yöntemler genellikle geleneksel kaçak tamiri ya da su kaçağı bulma yöntemleridir. Üstelikte bu yöntemlerde asla kesin ve etkili çözüm garantisi verilmez. Ve bir çok deneme sonucunda kaçağın yeri ancak tespit edilir. Ancak bazen bu bile olmaz. Yani nokta atışı ile kaçağı bulmayı bırakın, evinizin bir çok yeri kırılıp ,dökülse bile su tesisatındaki arızaya ilişkin bir sonuca varılmamış olur. Oysa kameralı su tesisatı tamiri yapan servis arıyorsanız bu anlattıklarımız sizin için sadece bir anı olarak hafızanızda yer eder. Etkili ve çabuk sonuç istiyorsanız, muhakkak bir firmadan yardım istemelisiniz.

Su kaçakları alt dairenize daha çok zarar vermektedir. Bundan dolayı en erken zamanda müdahale edilmesi gerekmektedir. Anadolu tesisat olarak bizden servis talep etmeniz durumunda en hızlı bir şekilde size en yakın su kaçak tespit ekibimizi yönlendirip çalışmaya başlıyoruz. İster temiz suda olsun ister atık su giderlerinde yada kalorifer tesisatın da olan kaçak yerini tespit ediyoruz. Onarımıda yapıp problemi çözdüğümüze emin olduktan sonra daireden ayrılıyoruz. Daireden ayrıldıktan sonra sorun devam ederse ücretsiz gelip tekrar kontrol ediyoruz. Bize geri döndüğünüzde bilgisayardaki kayıtlarımızdan yapılan işlemleri çok net görebiliyoruz. Yaptığımız işin arkasında duruyoruz.

Su Tesisatındaki Kaçağa Kamerayla Bakan Servis

Yalnız tüm bunları yapmadan önce kaçaktan şüpheleniyor ama bir türlü kaçak var mı, yok mu emin olamıyorsanız o zaman size de bu konuda bir kaç küçük ipucu verelim. Böylece bir tesisatçı çağırmadan önce bir kaç basit uygulama ile evde kaçak var mı, yok mu bunu öğrenmiş olursunuz. Şimdi ilk olarak söyleyeceğimiz sayaç okuma ve muhtemelen bir çoğunuz bunu zaten biliyorsunuz fakat hatırlatarak başlayalım istedik.

İlk yapmanız gereken evde ne kadar musluk varsa kapatmak ve su ile çalışan tüm cihazları kapatmak (çamaşır , bulaşık makinası gibi) ve sayacın değerini not etmek. Emin olmak için bir saat bekledikten sonra, yeniden sayaç okuma yapılarak farka bakılır. Ya da ibre ile çalışan bir saat varsa ibre hareketi var mı kontrol etmek. Tabi söylemekte fayda var bu büyük kaçaklar için geçerli. Çünkü önemli bir su kaybı olmayınca bu saatte de okunmaz. Şimdi kaçak var emin oldunuz ve garaj yada bahçeniz var diyelim. Bu seferde kaçak ev içinde mi ev dışında mı bunu bilmek istiyorsunuz. Bir kaç ipucu da bunun için verelim. Bahçe varsa orada ve garajda farklı iki vana bulunacaktır.Bu vanaları kapatın. Böylece bahçe ile av arasındaki su akışını kesin. Yine sayaç okuma yapın ve bekleyin tekrar okuduğunuzda hala sayaçta ilerleme varsa o zaman tebrikler kaçağın evin içerisinden olduğunu da tespit ettiniz. Şimdi ne yapmak lazım derseniz, hemen güvenebileceğiniz bir su kaçak bulma firması ile temasa geçin tavsiyesinde bulunabiliriz.

Kamera ile su tesisat tamiri yapan firma Anadolu Tesisat size kırmadan kamerayla su arızlarını onarma hizmeti verebilecek bir firmadır.  Garantili hizmet anlayışımız, konusunda uzman tesisatçı ekibimiz, su tesisatındaki kaçakları bulan kameralı cihazlarımızla ister evinizde olsun, ister dış mekanlarda su tesisatı arızalarını kameralı aletle bulan servis hizmetimizle yanınızdayız. Bunun için bizi arayarak servis kaydı açtırmanız yeterlidir. Firmamızın bünyesinde bulunan kameralı su kaçak tespit cihazları;

  • Termal kamera,
  • Kanal görüntüleme kamerası
  • Nem ölçer
  • Akustik dinleme cihazı

Bu aletler sayesinde, ister temiz su tesisatındaki su kaçağı olsun, ister de atık su gider tesisatında yaşanan su kaçakları olsun tespit etmekteyiz. Atık su borusunda kameralı kaçak tamiri hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>