En Kaliteli Su Tesisat Borusu

kaliteli su tesisat borusu

Tesisatlar, yapılarda en önemli alt yapı sistemleri ve tadilat yapılmak istendiğinde en masraflı ve meşakkatli olanıdır. O sebeple tesisat döşenirken muhakkak kaliteli malzeme kullanılmalı ve bu konuda ehil olan bir ustaya işlemlerin yaptırılması önemlidir. Özellikle su tesisat borularının zemin altında kaldığını da düşünecek olursak, tesisat su borularının önemi çok daha fazla ortaya çıkar. Kaliteli su tesisat borusu kullanılması ve kaliteli malzeme de su tesisatı döşenmesi sırasında olmazsa olmazdır. En kaliteli su tesisat borusu hangisi acaba, diye merak edersiniz. Netice itibari ile tesisat ya da yapı işi ile uğraşmıyorsanız bunu bilmeniz de oldukça zordur.

En İyi Tesisat Borusu Hangisi?

Dayanıklı su tesisat borusu bulmak ya da seçebilmek için bir kaç küçük ipucu bu konuda size yardımcı olabilir. Birinci kural, boru içinde serbest dolaşan oksijen miktarıdır. Su tesisat boruları içinde serbest dolaşan oksijen miktarı ne kadar fazla olursa, suyun taşınma hızı o kadar fazla ve korozyon miktarı o kadar azdır. Ayrıca bu arada su tesisat borularının kalitesinin su taşınmasına bağlı olarak ısınma sistemine etkileri de düşünülmelidir. Oksijenin çokça serbest kaldığı tesisat borularında korozyon, aşınma ve çamurlaşma çok daha fazla olduğu için, bu hem borulara hem de kombinin parçalarına zarar verir. Örneğin eşanjörde kirlenmeler, parçalarda korozyonlar olur. Yani markadan önce kullanılacak tesisat borusunun özellikleri incelenmelidir. Örneğin Avrupa’da çokça kullanılan fakat bizde fazla kullanılmayan bakır borular, bu konuda çok başarılı sonuçlar verebilir. Sıcak suyun dolaştığı sistemlerde ısıyla ilgili iletimi hem çok daha iyi, hem de oksijen geçirgenliği çok daha azdır. Yani marka değil, nitelikler en kaliteli su tesisat borusunu belirler. Belki bu boruları bulduğunuzda fiyatı size yüksek gelebilir. Ama ileri vadede size sağladığı kazançları düşününce, çok makul bir fiyat olduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü tüm ısıtma sistemlerinde hem daha yüksek ısınma verimi, hem de çok daha az korozyon meydana. Eğer bakır boru kullanamaz ya da kullanmamak istiyorsanız, alternatif olarak deliksiz alüminyum folyoya sahip tesisat borularını da kullanabilirsiniz.

Temiz Su Tesisat Boruları

Temiz su tesisatında kullanılan borular, korozyana dayanıklı, su kalitesini etkilemeyen malzemelerden seçilmelidir. Şebeke suyu tesisatında kullanılan borular malzemelerine göre çeşitlilik göstermektedir.

  • Demir tesisat borusu
  • Çelik (galvaniz boru)
  • Polipropilen (PP) boru
  • Cam elyaf takviyeli boru
  • Alüminyum folyo takviyeli boru
  • Polietilen (Pe-x) boru
  • Bakır Boru

Su tesisatı yapım aşamasında garantili hizmet veren firmamız Anadolu Tesisat, size boru seçiminde yardımcı olmakla kalmıyor, en ucuz maliyetlerle en kaliteli işçiliği sunuyor. Hizmetlerimizden yararlanmak için bizi arayabilir, kaliteli su tesisat sistemi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Unutmayın, yapım aşamasında tesisat hataları olan bir sistemde, su kaçağı problemi, gider tıkanmaları yaşamak kaçınılmazdır. Siz de tesisat işlerinizi riske atmayın, bizi arayın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>