Kalorifer Borusunda İlaçla Onarım Yapma

Kalorifer yani kombi hattında su kaçağından (su kaybından) dolayı kombinizin su basınç ayarı düşebilir. Kalorifer hattı kaçağı da çok ince bir sızıntı olduğu için dairenizde en ufak bir belirti vermeyebilir. Bu sebepten dolayı cihazla bu sızıntıyı bulmamız mümkün olmayabilir. Sisteminize kimyasal uygulama yöntemi ile yaklaşık iki saatlik bir çalışma ile hiçbir yere zarar vermeden bu kaçağınızı tamamen kapatabilmekteyiz. Kalorifer borusunda ilaçla onarım yapma, kombi tesisatında kimyasal ilaç uygulama. Kombi tesisatında meydana gelen bütün kaçakları Anadolu Tesisat farkı olarak kimyasal ilaç ile onarımı yapılmaktadır.

Anadolu tesisat farkı olarak yaptığımız ilaçlı uygulamanın arkasında durmaktayız. Tesisattaki kaçağı kapatma sözünü size verebiliyoruz. Her zaman ilaç uygulaması yapılamaz kalorifer tesisatlarına bazı durumlarda kaçak çok büyüktür ve su alt komşunuza kadar inmiştir. Bu durumda termal kameralı sistemlerimizle kaçağın noktasını tespit edip tamirini yaparız. Müşterilerimizden aldığımız ön bilgiler doğrultusunda yapacağımız işleme karar veriyoruz.

     

Evinizin kalorifer borusunda meydana gelen kaçağın onarımı için evinize gelen ekiplerimizce önce kalorifer tesisatınız temizlenir ardından ise kimyasal ilacın salınımıyla kalorifer borusundaki kaçağın onarımı işlemine geçilmektedir. Kalorifer borusuna salınan ilaç tesisat içinde dolaşarak kaçağın olduğu noktaya birikerek katılaşmaya başlamaktadır. Bu işlemler sonrasında yapmanız gereken hususlarda ekiplerimiz size bilgi vermektedirler. Bu aşamaların hiç birinde ne kalorifer tesisatınıza ne de kombinize zarar verilmektedir.
Kalorifer borusunda meydana gelen kaçaklar yanlış döşenen tesisattan kaynaklanmaktadır ve sizler de bilmediğiniz belli bir süre sonra tesisatta zamanla su kaçakları meydana gelmektedir. Bunun farkına varmanız içinse kombinizde meydana gelen su düşüşünde anlayabilmektesiniz. Kendi işinde usta olan ekiplerimiz yardımıyla kalorifer borusunda ilaçla onarım yapma işini zahmetsizce yapmaktadırlar. Bu işin size yararı; kaçağın yerini bulmak zorunda kalmıyorsunuz, birden fazla kaçakta olsa hepsini aynı anda kapatıyor. Normalde kaçağın yerini bulmadan tamir yapılması mümkün değil fakat uyguladığımız yöntem sıvı plastik tarzında kaçak olan çatlaktan sızarken dışarıda oksijenle temas ettiği anda donuyor. Çözüm bu kadar basit olunca kaçağı aramak yerini bulmak, bulunan yerin kırılıp onarımının yapılması baya uzun iş oluyor. Birde kırılan yerdeki seramikle aynı veya benzer seramik bulma sorunu var. Genelde 5 yılı aşkın olan binalarda aynı seramikten bulunmaz. Böyle bir durumda kırdırdığınıza da pişman olabilirsiniz. İlaçlı onarım sayesinde kırmadan dökmeden çözüm üretilir.
Kalorifer borusunda ilaçla onarım yapma için Anadolu Tesisat Kalorifer Borusunda İlaçla Onarım Yapma servisimizi arayarak zahmetsizce yaptırabilirsiniz.

2 Comments

  1. Reply

    Merhaba,
    Merkezi sistem au kaöaklarında da kimyasalla onarım mümkün müdür?

    • Reply

      merhabalar merkezi sistemlerde bina geneli olarak ilaç uygulaması kaçagın büyüklük durumuna göre tabiki yapılmaktadır

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>