Robotla Tıkalı Tuvalet Borusu Açan Usta

Hepimizin evlerinde ya da iş yerlerinde karşımıza çıkabilecek bir sorundur tuvalet tıkanıklığı. Sifona ne kadar bassanız da içerideki pislikler bir türlü gitmek bilmez. Hele ki misafirlikteyseniz durum daha da içinden çıkılmaz bir hal alır. Ev sahibi için de misafir için de çok can sıkıcı olmasının yanı sıra utanç verici bir durumdur. Özellikle hanımlar böyle durumlarla başa çıkmak için kendi tıkalı tuvalet borusu açma yöntemlerini uygulasalar da, başarı oranı çok düşük bir ihtimaldir.

 

Tıkalı Tuvalet Borusu Nasıl Açılır?

Tıkanan tuvalet borusunu açmak için öncelikle tıkanıklığa neyin sebep olduğunu bilmek gereklidir. Tuvalet borusuna bir şey kaçırdığınız için tıkanıklık yaşıyorsanız ve tıkanıklığa neden olan cisim es dediğimiz boruyu geçmediyse şanslısınız. Susta ya da tel askı yöntemleriyle tuvalet gider borusunu açmayı deneyebilirsiniz. Ancak çoğu zaman tıkanıklığın nedeni bilinmemektedir. Özellikle de çok katlı binalarda alt katınızdaki dairelerin hatalı kullanımları neticesinde tıkanıklık yaşıyor olma ihtimaliniz yüksektir. Tuvalet tıkanıklığı açmanın en iyi yolu ne diye soracak olursanız kameralı robot ile tuvalet tıkanıklığı açan firmalar diyebiliriz. Çünkü tıkanmaya neyin sebep olduğunu bilinmediğinde boş yere kırıp dökmeye başlayacak bir tesisatçı ile karşılamanız mümkündür. Tuvalet tıkanıklığını kırmadan makineyle açan ustalar, nerede diye soracak olursanız makine ile tuvalet açan firma da bulunan tesisatçılardır.

Tuvalet gider boruları dikkatli kullanım olduğu halde yinede tıkanma yapabilir. Bu tip durumlarda tuvaletin gider borularında eğimsizlik , çökme , ezilme , büzülme, kireçlenme , inşaat zamanında yapılan tesisat hataları da tıkanıklığa sebep olabilir. Bu tip problemlerde giderin içerisine kamerayla görüntüleme yapıp sorunun ne olduğunu çok kolay bir şekilde tespit ediyoruz. Sorun olan bölge tespit edilip yapılması gereken işlemler size anlatılıyor.

Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açan Firmalar
Teknolojinin her alanda atağa geçtiği doksanlı yıllar ve öncesinde tuvalet tıkanması açan tesisatçı ustalardan birini evinize çağırdığınızda ilk olarak susta gibi aletler kullanarak, tıkanıklığın açılıp açılamayacağına bakmaktaydı. Ardından tazyikli su tutarak tuvalet borusunu açmayı deneseler de tıkanıklığın sebebini ve tam yerini bilmedikleri için başarılı olunmazdı. Son çare olarak tuvaleti sökmekle başlayan tesisatçı ustalar, tıkanıklığı açana kadar kıra döke ilerlerdi. Evinizde elinde aletlerle banyo veya tuvaletinizi talan eden bir adamın düşüncesi bile korkutucu değil mi? Eski yöntemleri elbette biz de uyguluyorduk çünkü yapılacak başka bir şey yoktu. Ancak şimdi teknoloji bu kadar ilerlemişken, mahalle aralarında eski yöntemleri uygulayan tesisatçılarla çalışmak yerine aletle tuvaletin borusunu temizleyen servis çağırmak çok da mantıksız değildir.


Anadolu Tesisatrobot ile tıkalı tuvalet açan su tesisatçı ekibiyle garantili hizmet vermektedir. Siz de tıkanan tuvalet giderini makineyle açan usta arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızda kullanılan araçlar son sistem olmasının dışında ustalarımızın on yılı geçen deneyimleri sayesinde geliştirdiğimiz yöntemlerle tıkanan giderleri açmaktayız. Tuvalet borusunu robot makineyle açan servis talep ettiğinizde;

  • Evinize gelerek tıkalı tuvalet borusuna robot makineyle müdahale ediyoruz. Robot makine tıkanıklığı parçalayıp çıkarıyor.
  • Ardından kanal açma kamerasını tuvalet borusundan içeri sokarak tıkanıklığın açıldığını teyit ediyoruz
  • Mutfak gideri gibi yağlı borularda basınçlı yıkama yapıyoruz.
  • Bazı durumlarda tesisat hatalarından dolayı tuvalet gideri makineyle açılmaz. Böyle bir tesisat problemi söz konusuysa kamerayla tuvalet borusundaki problemleri görüntüleme yaparak, tamiri yapılacak bölgeyi tespit ettikten sonra onayınız dahilinde tamirini yapıyoruz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>