Kanal Görüntüleme Sistemleri

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Günümüz de ilerleyen teknoloji sayesinde artık boru içlerinden görüntü alınabilir olmuştur. Bu kameralar sayesinde boru içlerindeki problemi kırmadan öğrenebilmiş oluyoruz. Kamera ile kanal görüntüleme yapan firmalar arasında en başarılı firma kuşkusuz Anadolu Tesisat firmasıdır.

 • Çağımız teknoloji çağı olduğu için atık su gider borularını görüntülü kamera sistemi ile bakan usta personelimiz boruda meydana gelebilecek her türlü tahripleri gözlemleyebilir. Kanal görüntüleme kamerası tekerlekli büyük çaplı ve 45 metre uzunluğunda ki boruları renkli görüntü ile izlenebilmektedir Bu sayede kanal borularında oluşacak çökme ve kırılmaları noktasal olarak tespit eden firmalar bu konuda size yardımcı olabileceklerdir.. Bu sayede hem zaman hem de maliyeti daha aza indirip probleminize çözüm bulabilirsiniz.

Kanalizasyon borularında çökme vb bütün problemler için firmamızı arayabilir en kısa sürede sorunun ne olduğunu tespit ettirebilirsiniz. Üstelik firmamız sorunlu bölgelerin onarım işlerini de garantili bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Hemen Arayın! 0212 645 33 33 Hemen Arayın! 0216 383 36 33

Kanalizasyondaki problemler ve çözüm yolları nelerdir ?

Kanalizasyon yapılarda kullanılan atık su ve pis suların kanal yardımıyla lağıma atılmasını sağlayan bir sistemdir. Yapılardan lağıma atılmasını çeşitli borularla sağlanır. Örneğin, künk, büz, korige veya pvc pimaş borular kullanılır. Bu kullanılan borular yanmaya, kırılmaya veya delinmeye karşı üretilmiştir. Bu borular yapı içerisine döşenen borulardan daha büyük çaplı boruların kullanılması dikkat çekmektedir. Daha büyük çaplı borular kullanılmasının sebebi fazla su tüketiminden kaynaklanan boru tıkanmalarını en aza indirmek içindir. Kanalizasyon hatları ne kadar kusursuz da olsa zamanla bir sebepten dolayı tıkanma görülebilir. Genelde kanal borularında tıkanmalar çökmeden ve kırılmadan meydana gelmektedir. Bu boruların üzerine binen toprağın yükü zamanla artacağından künk veya büzde çökmeler oluşabilmektedir. Künk veya büzlerde zamanla eski mukavemetini yitireceğinden kırılmalar gözlenir. Korige boruda ise künk veya büz borular aksine kırılma ve çökme görülmez. Korige boru esnek yapıya sahiptir. Esnek olduğu için üzerine binen yük fazla olursa korige boruda ezilme veya büzülme görülür. Bu ezilmelerden dolayı su geçiş noktası küçüleceğinden tıkanmalar kaçınılmazdır. Sadece borularda meydana gelen bu tahribatlar tıkanmaya sebep olmayabilir. Su sızdırmasına neden olabilmektedir. Künk veya büzde oluşacak kırılma veya çökme su kaçağına sebep olur. Tahrip gören borudan kot olarak daha düşük yapılardan su sızdırması problemine yol açacaktır. Bu su pis su olduğu için kokulu ve sarı renktedir. Yalnız toprağa sızan pis su toprağın süzmesiyle sızan yerde berrak renkte ve kokusuz olacaktır. Pis su temiz su olarak algılanacaktır. Bir yapının bodrum katından çıkan suyu öncelikle pis su gider borularında araştırmanız gerekiyor. Bu araştırmayı günümüz teknolojisi ile Anadolu Tesisat firması olarak çözüm bulmaktayız.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (30 oy, ortalama puan: 4,30. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru ve görüşler (2)

Kanal Görüntüleme Sistemleri hakkında yorumlar
 • 9 ay önce

  Merhaba kamera sistemiyle künk kontrolü yapımı.ücreti ne kadar

  Yanıtla -
  1. 0212 647 10 10 firmamızı ararsanız detaylı bir bilgi alabilirsiniz efendim.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin

  Ara