Su Kaçağını Bulan Firmalar

Son yıllarda sayıları iyice artan cihazla su kaçak bulan firmalar kıyasıya bir rekabet içindeler. Su tesisat firmalarının yapmakta olduğu temiz su ve atık su tesisatları bir yapıda en önemli sistemlerdir. Yapıldıktan sonra üzeri seramik veya parke ile kapatılan tesisatlarda herhangi bir sorun yaşanması yeniden tadilat yapılmasına yol açar. Su kaçağını bulan firmalar bu yüzden önemlidir. Aslında her şey baştan doğru düzgün yapılsa, su sızan bir boru olmayacağı için böyle bir ekibe de ihtiyaç duyulmayacaktır. Ancak piyasadaki rekabet ve çok aşağı düşen fiyatlar nedeniyle, yapılan işin kalitesinde azalma görülmektedir. Bu tarz mekanik işlerde fiyat her zaman ikinci planda olmalıdır. Tabi ki gereğinden fazla para ödeyin demiyoruz ancak iş kaliteli olmayacaksa ucuza da yaptırmayın diyoruz. Su tesisatı yapımında kaliteyi ve uygun fiyatı bir arada bulabilirsiniz. İşiniz bir kere yapılır ve daha sonra bir yerlerde su patladı diye sıkıntı çekmemiş olursunuz.

Su Kaçağı Bulan Firma Nasıl Çalışır?

Her firmanın kendine has bir yöntemi vardır. Kimi tesisata hava basarak su kaçağı bulma çalışması yaparken, kimi de su basarak kaçak bulmaktadır. İşin sonunda iki firmanın yaptığı şey de aynıdır fakat yöntemleri başkadır. Bunlara ek olarak şimdilerde su kaçağını gösteren kamera olarak da adlandırılan termal kamera ile su kaçağı bulunması gündeme gelmiştir.

Termal kamera aslında bir su kaçağı bulma makinesi değildir. Ortamda, duvarda veya zeminde ısı algılayarak, farkları bize gösterir. Termal kamera ile su kaçağı bulmak içinde sızan suyun sıcak olması gerekir. Ya da her yer sıcakken, kaçak olan yerin soğuk olması gerekir. Böyle bir fark oluşturmak çoğu zaman mümkün olmaz. Bu sebeple termal kamera ile bu iş çok daha uzun sürer. Doğal olarak maliyette buna oranla artacaktır.

Her türlü önlemi alsanız da su borusu kalitesinden dolayı patlayabilir. Yıllarca sorunsuz çalışır fakat birden bire su kaçırmaya başlayabilir. Bazen ustaların hatalarından dolayı su sızıntısı yaşanır, bazen de malzeme ömrünü tamamlar ve patlar. Bu durumda size su kaçağı bulan firmalardan lazım olacaktır. Her tesisat firmasında su kaçağı bulan cihaz bulunmaz. Kaçak cihazı olsa da her firma kaçak firması olamaz. Bu işte firmada bulunması gereken bazı özellikler vardır ki olmazsa olmaz niteliktedir. Aşağıda sıralayacağımız başlıklar bunların en önemlileridir.

 • Su kaçağı bulma garantisi
 • Kaçak bulunduktan sonra tamiratının yapılması
 • Bulunan su kaçağı onarıldıktan sonra tekrar akmama garantisi
 • İşlem sonunda yapılan işle ilgili yazılı servis raporu
 • İstediğiniz saatlere uygun servis hizmeti
 • İşinde uzman, dürüst, tertipli, düzenli ve ahlaklı personel

Yukarıda sıraladığımız bu özellikler bir su kaçağı bulma firmasından beklenilen en temel özelliklerdir. Zaten bu maddelere uygun olmayan bir firma ihtiyacınızı karşılayamaz. Hiç kimse evindeki su sızıntısı bulunmadan para ödemez. Çünkü tesisatçı firma su patlağı bulunsun diye aranır. Ancak bazı durumlarda dairede kaçak olmadığı için kaçak bulunamaz. Bu kaçak bulunamadı anlamına gelmez, o dairenin tesisatının sağlam olduğu anlamına gelir. Doğal olarak bu da bir tespittir ve size verdiğimiz sağlam raporu sayesinde suyun sizin dairenizden sızmadığı anlaşılır.

Peki su kaçağı nereden kaynaklanıyor?

Genellikle bitişik olan iki daire varsa, iki daireye de bakılması gerekir. İlk daire test edilir, eğer ilkinde kaçak yoksa kesin olarak ikinci daireden çıkar. Her firma böyle kaçakları bulamaz. İşinde uzman ve daha önce böyle bir tecrübesi olan firmalar bu kaçakları bulabilir.Tabi bir de kaçakların çok farklı türleri olduğu için, firma kaçak bulmada ne kadar tecrübe sahibi ise bu kaçağın bulunmasını çok daha kolaylaştıracaktır. Şimdi yan yana iki daireden bahsetmişken bir örnek verebiliriz.Tezgah duvarları birbirine yaslı iki bitişik daire düşünün. Bunların birinde kaçak var. Çünkü dairenin birinin duvarında ıslaklık var.Sizce su kaçağı hangi duvarda? Herkes tabi ki duvarı ıslak olan dairede diyebilir. Ama yaşadığımız enteresan bir durumda tam da daire sahibi dairemde kaçak var diyerek bizi aradı. Fakat oraya ulaşıp gerekli testleri yaptıktan sonra gördük ki kaçağın olduğu su borusu yan dairenin fakat borudan akan su kendisine bir yol bulmuş ve yan daireden çıkmış. Bunun dışında bir tuvalette ya da klozette bile kaçağın olabileceği çok fazla yer ve çok farklı durum vardır. Bunun için de sadece cihaz yeterli değildir. Bulunsa bile uzun zaman alabilir. Oysa tecrübe ile teknoloji birleştiğinde, su kaçağı bulmada çok daha hızlı ve başarılı sonuçlar almak mümkündür. Tercih edeceğiniz tesisat firmalarında bu özelliklere çok dikkat edin işin sonunda üzülmeyin.

Anadolu Yakası Su Kaçağı Bulan Firma

Yüzeyde bulunan su kaçaklarını tespit etmek genelde bütün tesisatçıların yapacağı bir iştir. Fakat betonun altında kaçak var ise bunu bulmak makine gerektiren bir olaydır. Anadolu Yakası su kaçağını bulan firmamız duvarın içerisinde bile kaçakları bulup tamir eder.  Bulunması zor olan kaçaklar her ne kadar bizi yorsa da alanında uzmanlaşmış tesisatçı ustalarımızın Anadolu Yakasında bulamayacağı kaçak olmadığına inanıyoruz. Anadolu Yakasının bütün her yerine hizmet veren su sızıntısı firmamızın telefon bilgileri olup daha detaylı bilgi almak için telefon numarasından arayarak bilgi alabilirsiniz. Alt kata akan su sızıntılarında ilk yapılacak işlem komşunuzun dairesinden kaçağın nereye denk geldiğini bakmaktır.

Anadolu Tesisat su kaçağı bulan servis hizmeti sağladığı gibi kırmadan su kaçağı tamiri yapan firma olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, en az hasarla su kaçaklarını tamir etme politikasını benimsemiştir. Bu sayede evinizde tadilat, kırma dökme gibi maddi ve manevi açıdan yıpratıcı hiçbir işlem yapılmaz. Siz de su kaçak tamiri yapan usta arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ustalarımız evinize geldiği andan itibaren, yaptıkları tüm çalışmaları servis formuna kaydetmektedirler. Bu sayede, evinizde tekrar bir problem ortaya çıkması halinde elinizdeki servis formu garanti niteliğindedir. Çekinmeden bizi tekrar arayabilirsiniz. Referanslarımız sayfasından daha önce su kaçağı bulunan yerleri kontrol edebilir, bizden güvenle hizmet alabilirsiniz. Makineyle su kaçak bulma işi bizim işimiz.

5 Comments

 1. Reply

  Dairenin girişi tavanda içinde ve dışında temiz su akiyor iki dairenin cihazla tespit yapildiktan sonra yan daireden kacak cikti benim evim temiz ucret odemek zorundamiyim

  • Reply

   İyi günler Kemal Bey. Öncelikle iki daire kontrolü yapıldıysa mecburen her iki dairedende ücret alınmak zorundadır. Ama şöyle bir durum var her zaman ikinci daire kontrolünde fiyat düşer. Kaçak çıkmayan daire az olan kısmını karşılar. Bunun dışında tamirat ücretleride kaçak hangi dairedeyse ona aittir efendim.

 2. Reply

  kaçak tesipitinin üçreti nedir

 3. Reply

  su ağşaya su geçıyor

  • Reply

   Uzman ekibimiz ve cihazlarla su kaçağını bulup onarımını yapabiliriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>