Pis Su Borusu Açma Hizmeti

Pis su borusu pimaş tıkanıklıklarına sebep olan; kağıt parçalarının atılması ve giderlerine gönderilen pislikler zamanla pis su borusu pimaşları tıkar. Bu tıkanmalardan dolayı da evinize pimaş su borularındaki sular geri tepmektedir.  Anadolu Tesisat olarak gelişen tesisat teknolojisiyle ve yeniliklerle size hizmet vermekteyiz. Profesyonel teknik ekibimize oluşturduğunuz arıza kaydından kısa bir süre sonra Anadolu Tesisat ustaları ve personellerimiz konutunuza ya da ofisinize gelir. Pimaş tesisatı hakkında şikayetinizi dinledikten sonra; pis su borusu pimaş açma işlemine başlama aşamalarında ilk olarak tespit için kanal açma makinesiyle borulardaki var olan tıkanıklığı görüntüleyip, daha sonra da pimaş yüzeyinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp kanal borusuna göndeririz.

Pis su borusu tıkanıklıkları; hem banyo hem lavabo mutfaklarında, yer süzgeçlerinde ve klozetlerde çok sık yaşanmaktadır. Büyük bir çoğunlukla kullanıma bağlı olarak gelişen bu problemler evimizin ve iş yerlerimizin kirlenmesine yol açarak, hem koku hem de görüntü anlamında rahatsız edici bir duruma neden olur. Tuvaletlere atılan peçetelerden yabacı cisimlere kadar tıkanıklığın oluşmasında farklı nedenler vardır. Bu nedenlere ek olarak, bir de tesisat döşenirken yapılan hataları da sayabiliriz. Tesisat döşeme esnasında eğimsiz boruların kullanılması ve hattın da kireçlenmiş olması tıkanıklığa adeta davetiye çıkaracaktır. Mutfak tıkanıklıkları ise genel olarak yağlanmadan dolayı oluşan tıkanıklık problemleridir. Mutfak gideri pis su borusunu açmak için kullandığımız kırıcı uçlu robotlarımız ile sertleşen yağ veya tortu birikintilerini parçalayarak tıkanıklığı açmaya çalışırız. Pis su borusunda var olan tıkanıklık açıldıktan sonra tekrar kamera ile bakarak tesisatı kontrol ederiz. Kontrol esnasında, tesisatta halan daha kalıntıların kaldığını tespit ettiğimizde aynı işlemleri tekrarlarız. Robotla tıkanıklık açma, kamerayla boruların görüntülenmesi ve daha sonra yıkama işlemleri firmamız tarafından özenle ve titizlikle yapılmaktadır.

 

Pimaşlar Neden Tıkanıyor ?

Pimaş boruları tıkanıklıkları elbette sık görülen bir problem, ancak çözümsüz değil. Atık su tesisatında oluşabilecek arızaların kalıcı çözümlenmesi için öncelikle bu tesisatta oluşan tıkanıklığın nedenini saptamak, çözüme giden en doğru yol olacaktır. Pimaş borularının tıkanma sebeplerine bakacak olursak;

  • Boruların Kalitesi : Pis su atık borularının kalitesi de, tıkanmalarda doğrudan etkilidir. Eğimi olmayan ya da yanlış yerde yanlış borunun kullanılması ilerde tıkanıklıklara sebep olacaktır. Kanalizasyon tıkanıklıklarında en büyük etken, boruların döşenmesinde yapılan işçilik hatalarıdır. Eğim verilmeyen ya da yanlış monte edilen pimaş borularında mutlaka tıkanıklıklar baş gösterecektir.
  • Eğim : Eğimin doğru ayarlanmamasına bağlı olarak, atıkların kanalizasyon borularına ulaşmadan tıkanıklık yapmasıdır. Bu nedenle, pimaş tesisatı yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken konu pimaş borularının eğimi olmalıdır. İleride oluşabilecek bina tıkanıklıklarını engellemek, bu tesisatı ilk defa döşerken seçilecek eğimli malzemelerin döşenmesi ile kolaydır.
  • Katı Atıklar : Tuvaletlere erimeyecek maddelerin atılmasıyla, pimaşların tıkanması kaçınılmaz bir sondur. Pedler, ıslak mendiller, kağıt gibi cisimler, zaten eğim problemi olan atık su borularında tıkanıklık yaratacaktır. Bu nedenle, katı atıkları giderlere atmamaya özen göstermeliyiz.
  • Hatalı İşçilikler: Pis su tesisatı yeni değiştirilmiş bile olsa, tıkanıklıklar ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Tesisatı döşeyen ustanın yapacağı tesisat hataları da, tıkanıklıklarda önemli rol oynar.

Ev, iş yeri, apartmanlarda bulunan pis su borusunda oluşmuş tıkanıklıkları, cihazla pimaş açma yöntemlerimizle yapmaktayız. Anadolu Tesisat olarak, kameralı sistemleri kullanarak tıkanıklığın sebebini anlayarak, kanal açma makinesiyle zahmetsizce pimaş borularını kısa bir sürede açarız. Ekibimiz kameralı kanal açma makinesi yardımıyla tıkanmış olan pis su borusu pimaşlarının neden tıkandığı hakkında size ön bilgi verir ve tıkanıklığa neden olan katı bir cisim ise mutlaka size bunu termal kameralarda gösterir. Su tesisatı sektöründe sürekli teknolojik yeniliklerini takip eden bir firma olduğumuz için, güvenle su tesisatınızı bizlere emanet edebilirsiniz. Pimaş açma işlemlerini kırmadan tıkalı gideri açabilecek bir firma olan Anadolu Tesisat ile, hem vaktiniz hem de paranız size kalır. Öncü tesisat firması olarak bilinen firmamızın teknik personelleri, ihtiyacınız olan her hizmetin daha iyisini size vermek için çalışır. Konutunuzun ya da ofisinizin hiçbir bölgesini kırmadan 1-2  saat gibi kısa bir sürede, pimaş açma hizmetini size profesyonel bir yaklaşımla yaparak, tertemiz bir pimaş  tesisatını işlemlerimiz sonunda size teslim etmekteyiz. Pimaş borusunu tıkanması sizin için artık çözümsüz veya korkutucu bir süreç olmaktan bizimle çıkabilir. Anadolu Tesisat olarak,  yaptığımız her tespit ve tamirat işinin arkasında duran bir firmayız. Bu nedenle, gerek bina içi gerekse daire içi pimaş tıkanıklıklarında kuşkusuz güveneceğiniz bir firma olduğumuza inanıyoruz. Binanızda gider tıkandığında yapılacak ilk işimiz dışarıda ki rögarlardan kaynaklanan bir problem olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer sorun bina içinde ise kanal açma makinelerimizle yukarıda da anlattığımız gibi profesyonel bir şekilde temiz ve zahmetsizce açarız. Fakat dış rögarlar veya fosseptik çukuru dolu olduğunda bizim daire içerisinden boruya yapacağımız işlemler sonuçsuz kalacağı için, ön inceleme yapmanızda fayda var. Çünkü, fosseptik ya da rögar çukurlarının dolu olması, ancak sizin mağduriyetinizi devam ettiren bir durum olur ve dolayısı ile gider açılmadığı için sorunu yaşamaya devam edersiniz. Fakat baştan rögar kuyusuna bakarsanız, bu durumla karşılaşmazsınız. Peki, dış rögar kaynaklı sorunlar nasıl çözülür? Genelde belediyenin sular idaresi ile ilgili bölümde bu konu ile ilgili hizmet veriliyor. Büyük vidanjörlerle rögarlar açılıyor ve yıkama yöntemi ile temizlenebiliyor. Belediye aldığı vergilerden bu hizmeti sağlamaktadır. Bu sebeple yapılan işlemlerin tamamı da ücretsiz oluyor. Eğer dış rögar açıldıktan sonra dahi yine sorun yaşıyorsanız, bizleri aramanız da fayda var. Anadolu Tesisat olarak, kamera sistemlerimiz ile gelerek, pimaş borularındaki sorunun kaynağını birlikte tespit ederek, çözümleyelim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>