Kombi Petek Temizliği

Kombi petek temizliği neden yaptırılır? Kış aylarında şüphesiz en büyük problemlerimizin başında ısınma gelmektedir. Zamanla kullandığımız kalorifer peteklerimiz de çamurlaşma kireçlenme ve balçıklanma oluşmaktadır. Oluşan bu sebeplerden dolayı da ısınmamız mümkün olmamakta. Biz bu probleminizi uzman kadro ve ekipmanlarla çözüme ulaştırmaktayız. Kombi peteğinizin temizliği ortama yaydığı ısı dâhil olmak üzere kombinizin genel performansını etkileyen bir unsurdur. Bu sebeple evde bireysel olarak kombi petek temizleme yapabilirsiniz ama bu durum sizlerin kombinizden beklediği tam performansı almak için yeterli midir? Elbette ki hayır bu sebeple her 2 yılda bir rutin olarak kombi peteklerinizi temizletmeniz gerekir.

Kombi petek temizliği olarak adlandırılan işlemin açılımı kalorifer tesisat temizliğidir. Kombi petek temizliği yapan firma olarak Anadolu tesisat kombinin genel bakımını yapmamaktadır. Kombinin genel olarak bakım diye anlatılan işlem parçalarını sökerek tozlarını eletrik süpürgesiyle çekip kombiyi tekrar kapatmaktır.
Bizim yaptığımız temizlik kombi içerisinde ki pisli suları ve kalorifer borularının temizliğidir. Petek tesisatının makine ile temizleyen ustalarımız su ve hava basan bu makine ile boruların içerisinde hiç bir pislik bırakmamaktadır. En son sistemin içerisine koruyucu ilave ederek sistemi 2 yıl koruma altına almaktadır. Kullandığımız kimyasallı petek temizleme koruyucusu kombinin de parçaları kireçten korumaktadır.

     

Bilinmelidir ki bireysel kombi petek temizliği kombinizin tesisat aksanın ve ana gövdesinin çevresini temizlemekten ileri gidemez. Bu sebeple uzman yardımı almanız şarttır aksi takdirde kombi peteğinizde geri dönülmez hatalar hâsıl olacaktır. Toplu işlerde ve genel iş alımlarında %20`ye varan indirimlerimiz alanında uzman iş gücümüz ve yılların tecrübesi ile Anadolu tesisat olarak sizlerin yanınızdayız.
Kombi petek temizliği gerektiren durumlar:

Kombi petekte meydana gelen ısı kaybı

Enerji sarfiyatındaki artış
Kombi petek temizliği yaptırmadığınız takdirde oluşan ısı kaybından ortamı kurtarmak için daha fazla enerji yakalama başlayacaksınız ve daha az ısıyı daha fazla enerjiye edindiğiniz için maddi kayıp etmiş olacaksınız.
Kombi peteğinde meydana gelen kireçlenme, yosunlaşma ve çamurlaşma temizlenmediği takdirde giderilemez sorunlar doğuracak ve kombiniz kullanılamaz hale gelecek.
Reaksiyonsal sorunların doğması sebebi ile pompa ölümü gerçekleşecektir.
Kombi petek temizliğinde işletme olarak yapamayacağınız ilaçlama ve petek fonksiyonları sebebi ile mutlaka genel temizlik dışında peteğinizin türüne göre rutin aralıklarla genel kombi petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

Kombi petek temizliğinde rutin temizliğin faydaları nelerdir?

Öncelikle bilinmelidir ki, yukarıda saydığımız kombi petek temizliği gerektiren durumların önlenmesi bireysel temizlik ile imkânsızdır bu sebeplerle uygun malzemeler ile iş bilincine sahip bir ekip tarafından kombi petek temizliğinin yapılması gerekir. Anadolu Tesisat bu durumda sizlere kombi petek temizleme adına bünyesinde barındırdığı tecrübeli iş gücü ve diğer kombi bakım servislerinde bulunmayan ayrıcalıkları sayesinde lider hizmeti sunacaktır.
Anadolu tesisat kombi petek temizliği ayrıcalıkları:
1. Bağlantı sorunlarının tespiti ve giderilmesi
2. Kombi ısı kaybı petek temizliği dışındaki etkin faktörleri tespit ve tenkit
3. Kombi petek temizliğini tesisatı ile kapsamlı şekilde sağlamak
Kombi petek temizliğinde dikkat ettiğimiz unsurlar her kombi ısıtma sistemi için farklıdır. Örneğin yerden ısıtma sistemlerinde rutin bakım süresi 1 ila 2  yılda bir iken kombi petek temizliği süresi 2 yılda bir olarak uygulanmalıdır. Bu farklılıkların yanında her sistem için gereken ustalıkların, kullanılan malzemelerin ve kimyasallar da farklıdır.
Kombi petek temizliği aşamasından sonra kombi tesisatını gereken kimyasallar ile yapıp işlem sonrasında tesisatı kir ve kimyasallardan arındırmış şekilde teslim edilir.
Tesisatın özelliklerine göre kullanılan uygun kimyasal ve temizleme şekillerini kullanılır.
Tesisatın özelliklerine göre kullanılan uygun kimyasal ve temizleme şekillerini kullanılır.
Tesisat filtresi ve radyatör havası mutlaka tarafımızca kontrol edilir.
Teslimat sonrasında oluşan kirlilik ve fazlalıklar tarafımızca temizlenir ve teslim edilir.
Kombi petek temizliği sonrasında çıkan kirlilikler ve fazlalıklar uygun kimyasallar ve teknik kullanılmazsa kalıcı olacaktır. Bireysel temizleme işlemlerinde bu kimyasal ve tekniklerin bilinci dışında yapılan işlemler sizi kombi kaybının yanında evinizin ve/veya iş yeriniz tesisatında ve kombi çevresinde geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabileceği gibi; yetersiz bilgi ve tecrübe sahiplerine emanet etilen kombileriniz için de bu durum söz konusudur. Anadolu tesisat olarak tecrübeli iş gücümüz ve ekipmanlarımız ile sizlerin yanınızdayız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>