Şişli’de Su Kaçağına Cihazla Bakan Tesisatçı Servis

Şişli’de su kaçağına cihazla bakan tesisatçı servis olan Anadolu Tesisat, her geçen gün cihazlarını yenileyerek “kırmadan su kaçağı tespiti yapan firma” olarak diğer sektördeki meslektaşlarına da örnek olmaktadır. Şişli’de su kaçağına cihazla bakan tesisatçı servis ekibimiz ile İstanbul’un her noktasına “kaliteli hizmeti” taşıyoruz. Her biri kendi alanında uzman personellerimiz ve cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyor ve onarımlarını gerçekleştiriyoruz.

Su kaçaklarının insan hayatında yarattığı etkiler dolayısı ile mutlaka hemen çözüme kavuşturulması gereken konulardan birisidir. Zaman içerisinde ilerleyen su kaçaklarının yaratacağı rutubet; insan sağlığını oldukça tehdit eder. Su kaçağının sağlığa zararı olduğu kadar, maddi külfetini de unutmamakta fayda var. Zira, kullanılmayan ve tesisattan kaçak olan her suyun bedeli faturaya yansımaktadır. Bununla birlikte, su kaçağının ortaya çıktığı bölgelerde ise tahribata neden olarak, ekstra tadilat masrafına sebep olabilirler. Bu sebeple, en kısa sürede su kaçaklarının tespit edilip, tamiratının yapılması gereklidir. Şişli’de su kaçağına cihazla bakan tesisatçı servis ekibimiz, her zaman “dürüst” yaklaşımı ile su kaçağının var olup olmadığını 5-10 dakika arasında size söyleyecektir.

Su kaçağının temiz sudan mı yoksa pis su giderlerinden mi olduğunu anlamak için cihazlarla tarama yapılması gereklidir. Alt kata henüz yeni başlayan su damlamalarının temiz sudan olması muhtemeldir. Pis su kaçaklarında ise su daha koyu ve sızma şeklinde olur. Kesin kararı vermek için cihazlarla tesisata baktırmak gereksiz kırımların ve yanlış yerlerde yapılacak tamiratların önüne geçmektedir.

Şişli Cihazla Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisat Servisi – Su Kaçak Arızası Örnekleri

Şimdi sizlere Şişli cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisat servisi olarak su kaçak arızası örnekleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Evinde rutubet ya da faturasında ciddi artış yaşayanlar su kaçağının olup olmadığını elbette merak eder. Yüksek su faturası gelen herkesin evinde su kaçağı olmayacağı gibi, yine duvarları kabaran herkesin de tesisatında kaçak olmayabilir. Bu nedenle, su kaçağının net tespiti için mutlaka cihazlı bir tesisatçıdan yardım istemeli ve kaçakların ana nedenlerini öğrenmelisiniz. Şişli cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisat servisi olarak hizmet veren Anadolu Tesisat ustaları açık ve kapalı su kaçağı belirtisi olarak ayırdığı kaçak belirtilerini, bilgilendirme amaçlı bu makale ile paylaştılar. Evinde veya ofisinde bu belirtilerin olması su kaçağı anlamına gelmeyeceği gibi, su kaçağının da göstergesi olabilir. İşte, su kaçağı arızası olarak örnek verebileceğimiz belirtiler;

  • Fayansın üstünde su birikiyor: Hanımların özellikle sinir olduğu bir konu olan fayansın üstünde suların birikmesi, su kaçağının en yaygın belirtisidir. Tesisattaki delinmeler sebebiyle derz boşluklarından yukarı çıkan su, kaçak yapan noktanın yakınındadır.
  • Duvarlar kabarıyor: Duvarların kabarması şikayeti ise, sık rastladığımız bir konu. Ancak su kaçağıdır diyebilmeniz için mutlaka cihazla kontrol edilmesi gereken bir durum. Çünkü borularda terleme olabilir ya da yaptırdığınız boyadan kaynaklanabilir. Su kaçağıdır bu diye kırılan her yerde su kaçağı aranması hem gereksiz tadilat hem de gereksiz tadilat bedeli demektir. Bu nedenle, Şişli cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisat servisi firmalarından su kaçağı tespiti hizmeti alarak, duvarların kabarmasında ki temel sebebi öğrenebilirsiniz.
  • Parkenin altından su sesi geliyor: Parkelerin altındaki tesisat borularından çıkan suyun yüzey altında birikmesi ile sık karşılaşılan bu şikayet, parkenin altından su geliyor şikayeti olarak adlandırılabilir. Müşterilerimizden sık sık gelen bu arıza kaydının asıl kaynağı; su kaçağıdır diyebiliriz. Parkeden sızan suyu makineyle kontrol eden Şişli cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisat servisi ekibimiz ile bu sorununuz kısa sürede çözümlenebilir.
  • Tavandan su damlıyor: Üst katın tesisatındaki kaçakların alt kata yansıması olarak adlandırabileceğimiz bu problem, boru terlemesinden veya dairenin kendi tesisatından da kaynaklanıyor olabilir. Bu problemin kaynağının tespit edilebilmesi için su kaçağı kontrolü cihazlı ustalara yaptırılmalıdır.
  • Süpürgelikler çürüyor: Parkelerle kaplanan zeminlerde kaçak olması halinde ilk belirtileri süpürgelikler gösterir. Süpürgeliğin diplerinde başlayan su birikintileri, o bölgeyi küflendirir ve çürütür. Yeniden parke veya süpürgelik takılsa dahi, belirtiler devam eder. Bu nedenle, su kaçağının bir an önce tespit edilmesi ve onarılması gereklidir.

Şişli’deki Termal Kameralı Cihazla Kaçak Yapan Yeri Görüntüleyen Su Tesisatçıları -Cihazla Su Kaçağı Tespiti Ne Kadar Sürer?

Şişli’deki termal kameralı cihazla kaçak yapan yeri görüntüleyen su tesisatçıları arasında hatırlı bir yeri olan Anadolu Tesisat olarak, “Cihazla Su Kaçağı Tespiti Ne Kadar Sürer?” cevaplayacağız.

Öncelikle söylemeliyiz ki; su tesisatı sektöründeki her arızanın tespiti için en uygun cihazları kullanmaktayız. Binadaki kaçaklar daireden daha zor bulunan bir konu olduğu için, eşit süreler elbette verilemez. Ancak, daire ya da ofis gibi iç tesisattaki kaçakların tespitini makineyle 5-10 dakika içerisinde yapıyoruz. Su kaçağı tespitinin süreceği dakika ile alanın büyüklüğü doğru orantılı olacağı için, alanı görmeden net bir dakika veya saat vermek doğru olmayacaktır. Konut ve ofislerde 5-10 dakika olan kaçak bulma süresi, bina veya fabrikalarda elbette uzun bir süreyi kapsayabilir. Su kaçağının tespit edilme süresini, Şişli’deki termal kameralı cihazla kaçak yapan yeri görüntüleyen su tesisatçıları ekibimizden öğrenebilir, çok kısa bir süre içinde telefonla arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>