Fayans Aralarından Alt Kata Su Sızıyor

Seramiklerin altından yüzeye su çıkıyor, fayansın altından sürekli su geliyor tarzında şikayetleriniz mi var? Ya da fayans aralarından alt kata su sızıyor, su kaçağı sizden mi, yoksa komşunuzun tesisatından mı diye merak mı ediyorsunuz? Fayans boşluklarından su gelmesi şikayetini çözmesi için tesisatçı çağırdınız, ancak suyun nereden geldiğini tespit edemedi mi?

İşte, fayans aralarından alt kata su sızıyor başlıklı makalemiz;

Kırmadan cihazla su kaçağı tespiti yapan Anadolu Tesisat’ı arayın, destek ekiplerimizi hemen adresinize gönderelim. Fayansın arasından gelen suyu kamerayla kontrol eden tesisat servisi ekiplerimiz sayesinde, hiçbir alan kırılmadan ve kirlenmeden kısa bir süre içerisinde su sızdıran tesisatı ya da daireyi tespit etmek istiyorsanız, bizleri iletişim numaralarımızdan arayabilirsiniz.

Cihazlı su kaçağı tespiti yapan firmamızı haftanın 7 günü arayabilir servis yazdırabilirsiniz. Su kaçağını bulduktan sonra isteğiniz doğrultusunda onarımını da yaptırabilir sadece birkaç saat içerisinde sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Fayans Arasından Su Çıkmasının Olası Nedenleri – Fayans Aralarından Alt Kata Sızan Suyu Tespit Eden Kameralı Tesisatçı

Fayanslar zeminde oldukça hoş dekoratif görsellik yaratsa da asıl amacı yüzeyi korumak ve altındaki tesisat borularını gizlemektir. Pek, fayans aralarından su çıkmasının olası nedenleri nelerdir? İşte, bu makalemizde bu sorunu detaylı olarak ele alacağız.

Fayanslar döşenirken, aralarına az çekilen sıvalar sebebiyle veya yapıştırıcı kimyasallar zamanla eriyerek fayans boşluklarındaki aralığı arttırırlar. Herhangi bir su tesisatında kaçak olduğunda da bu fayans boşluklarından çıkan sular; yüzeyde bir takım problemlere neden olurlar. Evde yaşayanların sürekli su birikintisini silmesi, suyun akmasını durduramaması, hatta suyun yüzeyde ilerleyerek parkelere kadar inip parkeleri kabartması bile görülebilir. Kısacası, fayans aralarından su çıkmasının düşünüldüğünden de çok maddi zarara neden olabilir! Bu noktada artık farklı şikayetler; aslında tek bir tesisat arızasına bağlanır; su kaçağı.

Günümüzde sık sık rastladığımız parkeler çürüyor, alt kata banyodan su sızıyor gibi şikayetlerin temel nedeni su tesisatındaki kaçaklarıdır. Kimi zaman görünebilen etki yaratan su kaçakları, kimi zaman uzun yıllar geçse de anlaşılamayabilir. Binanın ana borularından mı kaynaklanıyor yoksa daire içi tesisatından mı kaynaklanıyor olduğu ancak cihazlı bir tesisatçının verebileceği cevaptır. Bunun haricinde; su kaçağının belirtilerini ve nedenlerini bilmek tesisatçıyı doğru yönlendirebilmek açısından elbette önem taşımaktadır.

Fayans aralarından alt kata sızan suyu tespit eden kameralı tesisatçı servisi olarak bizler, su kaçağını her açıdan değerlendiririz. Görülen su kaçakları gibi görülmeyen su kaçaklarının da var olabileceği ihtimalini gözden çıkarmayarak, bir tesisatta birden fazla kaçak olabileceğini teste tabi tutarak saptarız.

Peki, fayans aralarından su çıkmasının sonucu ortaya hangi arızalar çıkar? İşte, cevabı;

  • Su tesisatı yakın bir zamanda değişmişse bile, su kaçağına zemin hazırlayacak faktörler vardır. Ustanın sert müdahalesi, cihazların yanlış kullanımı gibi bir yığın hatalı işçilik bile neden olmuş olabilir.
  • Boruların montajlanması sırasında gevşek bırakılan contalar, su sızdırmalarına başlar ve bu da su kaçağı demektir.
  • Tesisata giren basınçlı su problemi tesisatı delerek, belirli noktalardan çıkabilir.
  • Tesisat eski ve uzun yıllardır kullanıyorsa, sağlamlığı azalmış olduğundan, çatlama ve sızdırma yaparak su kaçaklarına neden olabilir.
  • Fayans aralarından alt kata sızan suyu tespit eden kameralı tesisatçı olarak, sık rastladığımız neden ise; derz boşluklarına az miktarda yapılan sıva işlemidir.

Fayans Aralarından Alt Kata Su Sızması Sorunu ve Çözüm Önerileri

Gelelim, fayans aralarından alt kata su sızması sorunu ve çözüm önerileri bölümümüze.

Fayans aralarından alt kata su sızması sorunu genelde sık görülen bir problemdir. Bu probleme neden olan kaçağın ise; hangi tesisattan kaynaklandığı son derece önemli olup, doğru tespit için uygun cihazlar yardımıyla ve deneyimli personellerin çabaları gerekebilir. Cihazsız tesisatçının, tüm evi ya da ofisi kırmasından ziyade hiçbir alanı kırmadan su kaçağını bulabilen kişiler veya firmalar artık tercih sebebi. Anadolu Tesisat gibi aynı gün içinde tespit ve onarım yapan firmalar; yüksek onarım maliyetlerini en aza indirgemiş ve tadilat süresini minimum seviyeye çekmiştir. Fayansın arasından su çıkması ve suyun alt kata sızması problemi ise; sıcak su, soğuk su ve pis su tesisatından kaynaklanabilen bir problemdir. Hangi tesisatta kaçak arayacağını ve hangi cihazla arayacağını bilen tesisatçı hem kaçağı bulma da hem de onarımını yapma da %100 başarı yakalayabilir.

Örneğin; fayans aralarından alt kata su sızıyor probleminde temiz su tesisatındaki su kaçağı, pis su tesisatındaki kaçakla aynı kriterde değerlendirilebilir. Fayansın altında kalan koku ve tortular, damlarken temiz su olarak yüzeye çıkar. Bu nedenle, deneyimsiz ve cihazsız kişiler, bunu temiz su tesisatında zannederek işlem yapar. Ancak, sorun çözülmez ve yeniden tespit ücreti, tadilat ücreti talep edilir.

İşte bu noktada, fayans aralarından alt kata sızan suyu tespit eden kameralı tesisatçı firma olarak, yaptığımız her işlemde cihazları kullanır ve teste tabi tutarız. Fayans aralarından alt kata su sızıyor şikayetinin en doğru çözümü; cihazla kırmadan kaçak bulan tesisatçılardan geçmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>