Kombi Borularında Cihazla Kaçak Tamiri

Kombi borularında yaşanan kaçaklar, çözüm getirilmediği takdirde büyük problemlere yol açabilmektedir. Sizde kombi borunuzda meydana gelen kaçak karşısında çaresiz mi kaldınız? Kalorifer tesisatınızı hangi tesisat firmasına yaptırmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Kombi barometresinin sık sık düşmesinin nedenini tespit edemediniz mi? Kesinlikle doğru adrestesiniz!

Kalorifer tesisatında yaşanan problemler her zaman kombiyle alakalı değildir. Örneğin sık sık kombiye su bastığınız halde sürekli kombinin barometresi düşüyorsa bu kombiyle alakalı değil kalorifer tesisatındaki borularla alakalıdır. Kombinin su barı sürekli düşüyorsa kombiyi suçlamayın. Kalorifer borularında kaçak var demektir. Kombi kalorifer tesisatında kaçak yaşıyorsanız, doğalgaz faturalarınız çoktan kabarmış demektir.

Cihazla Kalorifer Tesisatı Tamiri

Kalorifer tesisatında yer alan kaçaklarla kombi servisi ilgilenmez. Kalorifer tesisatına termal kamera ile bakan yer neresidir, diye merak ediyorsanız bu iş kalorifer tesisatı tamiri yapan firmaların işidir. Günümüzde kullanılan su kaçağı tespit cihazları sayesinde kombideki kaçaklar kolayca bulunmaktadır. Cihazla kalorifer borusundaki kaçağı bulmak için termal kameralar kullanılmaktadır. Isı algılayıcı bu kameralar, sıcak suyun geçtiği noktaları farklı renklerle görüntüler. Kombi borularında kaçak bulan su tesisatçı bu görüntülere bakarak suyun kaçırdığı noktayı tespit ederler. Kırma dökme olmadan, tadilat gerektirmeden yapılan bu işlem sayesinde çok daha ucuza tamir edilerek, kısa zamanda tamir işlemi mümkün olmaktadır.

Kombi Tesisatında Kaçak Arayan Firmalar

Kombide kaçak olduğunu cihaz ile tespit eden usta arıyorsanız doğru yerdesiniz. Anadolu Tesisat, kombi kalorifer tesisat borularında kaçak arama ve ve ilaçla kaçak onarımı hizmeti vermektedir. Kombi borusunu ilaçla tamir eden firmamız, garantili hizmetleri ve geniş servis ağıyla, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmaktadır. Firmamızı arayarak servis kaydı açtırdığınız da, kombi tesisatında patlak tamiri yapan su tesisatçı servis ekibimizi size yönlendiriyoruz. Ekiplerimiz sırayla;

  • Kombi tesisatına basınç testi uygulamakla kaçağın varlığını teyit eder.
  • Ardından termal kamerayla su kaçak araması yaparak arızalı bölgeyi tespit eder.
  • Eğer kaçak kimyasal ilaçla kapatılabilecek boyuttaysa ilaç uygulamasına geçer.
  • Ancak kimyasalla kapatılamayacak kadar büyük bir kaçak söz konusuyla tamir aşamasına geçilir.
  • Son olarak ustalarımız size servis formu bırakarak bir sorun yaşamanız halinde bizi aramanızı ileterek yaptıkları işin garantisini vermektedir.

Kalorifer tesisatlarındaki kaçaklar iki şekilde çözüme kavuşabilir. Tesisat borularında kaçak büyük ise termal kamerayla yerini noktasal olarak tespit edip onarımını yapıyoruz.İkinci seçenekte ise kaçak küçüktür onuda kaçak kimyasalı uygulayarak kapatıyoruz.

Kombi tesisatında kaçak var mı yok mu kontrol eden firmalar içinde referanslarımızla farkımızı belli ediyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, diye düşünerek yaptığımız işlere garanti vererek iki yıl boyunca arkasında durmaktayız. Eğer kombi tesisatında kaçak problemi yaşıyorsanız bizi arayınız. Kısa sürede tesisat borusu sorunlarınıza çözüm getirelim!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>