Parkeler Kabarmaya Başladı! Sebebi Ne Olabilir?

Parkeler sebebini bilmediğiniz bir nedenden dolayı kabarıyor mu? Parkelerden kötü kokular mı alıyorsunuz? Parkeye bastığınızda su sesi mi geliyor? Parkenin altında su kaçağından mı şüpheleniyorsunuz? Kısacası; parkeler kabarmaya başladı! Sebebi ne olabilir?

Anadolu Tesisat su kaçağı ekibi ile su kaçaklarını bulmak çok kolay. Özel su tesisatı teknolojilerimiz sayesinde su kaçaklarını kırmadan, 5 dakika gibi kısa bir sürede “noktasal tespit” yaparak buluyoruz. İhtiyacınız olan profesyonel bir su tesisatçısı ise, 12 servis aracımızla İstanbul’un her noktasında hizmet veriyoruz.

İstanbul’da geniş servis ağı sayesinde, konutlarda ve iş yerlerinizdeki tüm su tesisatı arızalarının tespitini ve onarımını kırmadan ve özel cihazlarımız ile gerçekleştiriyoruz. Uygun fiyat politikamız ile cebinizi düşünen firmamız, gereksiz kırma işlemlerine son veren firmalar arasında öncü firma olarak bilinir. Parkelerin altındaki su kaçaklarını tespit eden kameralı tesisatçı hizmetimiz ile parkelerin kabarmasını durdurabilirsiniz.

Herhangi bir mekanda boru patlağı oluştuğu zaman genellikle alt kata su akmaya başlar. Bazı durumlarda ise yerden parke altından veya fayans altından su çıkabilir. Bu durumlar da tespit cihazlarımızla ve uzman personelimizle kırmadan noktasal olarak kaçağın yerini tespit ediyoruz.

Parkedeki Su Kaçağını Bulan Cihazlı Usta – Parkeler Neden Kabarıyor?

Bu makalemizde parkedeki su kaçağını bulan cihazlı usta olarak, “Parkeler neden kabarıyor?” anlatacağız.

Konutlarda ve iş yerlerinde sık kullanılan parkeler, zaman içerisinde farklı sebeplerden dolayı yapısal değişikliklere maruz kalabiliyor. Parkelerin kabarması ise genelde sık görülen bir durum. Genelde süpürgelik diplerinden yumuşayarak nemin ilerlediğini gören konut sahipleri, parkelerin aralarındaki renklerin değiştiğinden ve sık sık kabardığından şikayet eder. Peki, parkeler neden kabarıyor? Parkelerin renk değiştirmesi ve küf atmasının nedeni ne olabilir? diye düşünen çoğu ziyaretçinin aklına çoğunlukla su kaçağı olabileceği gelmemektedir. Parkelerin / seramiklerin altından geçen su tesisatı borularında oluşabilecek en ufak bir su kaçağı sebebi ile parkelerin kabarması sık görülen bir durum. Bu nedenle, parkelerin kabarmasında, kokmasın da veya yumuşamasındaki neden su kaçakları olabilir.

Peki, kabaran parkelerdeki su kaçağını nasıl anlarsınız? Parkeler sert bir yapısal özelliğe sahiptir. Parkelerin süpürgelik kısmından başlayan bir koku veya ıslaklık hissi size su kaçağının belirtilerini vermektedir. Parkedeki su kaçağını bulan cihazlı usta ekibi ile Anadolu Tesisat olarak, su kaçaklarının tespitini yapıyoruz. Kullandığımız cihazlarla su kaçağının olduğu yerleri ve sayısını tespit ederek, su kaçakların onarımını yapıyoruz.

Parkenin Altında Patlayan Su Borusunu Tespit Eden Kameralı Tesisatçı – Parkedeki Su Kaçaklarının Tespitinde Kullanılan Cihazlar Nelerdir?

Pek çok müşterimiz “Parkedeki su kaçaklarının tespitinde kullanılan cihazlar nelerdir?” diye merak eder ve arıza kaydı bırakırken özellikle sorar. Şimdi sizlere, parkenin altında patlayan su borusunu tespit eden kameralı tesisatçı olarak cihazlarımızı tanıtacağız.

Parkelere basıldığında gelen su sesleri, kararmalar ve aralarındaki küfler, su kaçaklarının en yaygın belirtileridir. Su kaçaklarının tespiti konusunda hizmet veren firmamız, deneyimli tesisat ekibi ile parkenin altındaki kaçağı cihazlar sayesinde bulur. Parkelerin altında konumlandırılan strafor, köpük gibi izolasyon malzemeleri sebebi ile su kaçaklarının tespitini yapmak oldukça zor olsa da, deneyimli tesisatçılar için imkansız değildir. Ne yazık ki, müşterilerimizin talebi üzerine gittiğimiz çoğu evde, bizden önce gelen parkenin altındaki su kaçaklarını görüntülü cihazla tespit eden tesisatçı servislerin yetersiz kaldığını görmemiz sık rastlanan bir durum oldu.

Anadolu Tesisat olarak, bugüne kadar en zor su kaçaklarını bile özel cihazlarımız ile bulabiliyoruz. %100 yanılma payı olmadan minimum alanda kırma işlemi ile su kaçaklarınızı buluyor ve onarımını yapıyoruz. Akustik cihazların ses vermesini engelleyecek izolasyon malzemelerin altındaki su kaçaklarını termal kameralar ile buluyoruz. Termal kameraların fiyatının yüksek olması ve her firmanın bu cihazı kullanmaması sebebi ile su kaçakları parke altında tespit edilemeyebiliyor. Ancak, Anadolu Tesisat olarak bizler, her zaman “en iyi fiyat” ve “yüksek kalite” ile hizmet veren bir firma olabilmek için elimizdeki tüm cihazları her zaman yeniliyoruz.

Termal Kamerayla Laminat Parkenin Altındaki Su Kaçağını Bulan Tesisat Firması – Parkelerdeki Su Kaçaklarını Nasıl Buluyoruz?

Termal kamerayla laminat parkenin altındaki su kaçağını bulan tesisat firması olarak, makalemizin sonunda sizlere “Parkelerdeki su kaçaklarını nasıl buluyoruz?” anlatacağız.

Parkelerin altında bulunan ısıyı ve sesi izole eden ürünler sebebi ile akustik cihazlarımızın bize verdiği değerler diğer bölgelere göre minimum seviyededir. Bu nedenle, parke altındaki kaçak suyun tespitini yapmak için diğer cihazların kullanılması şarttır. Anadolu Tesisat olarak, parkelerin altındaki çatlak boruyu cihazla bulan tesisatçı ekibimiz ile ilk olarak tesisatı ölçümleriz. Su tesisatınızı manometre ile ölçümlediğimizde, su kaçağınızın sıcak su veya soğuk su borularından kaynaklandığını saptarız. Parke üzerinde ıslanma, küflenme veya kabarma gibi belirtiler zaten bize su kaçağının olduğunu gösterse de, cihazlarımız ile su kaçağının yerini mutlaka tespit ederiz. Akustik dinleme cihazımız ile olabildiğince net bir şekilde su kaçağının sesini dinleriz ve termal kamera ile ardından teste tabi tutarız. Termal kamera, akustik cihazların bu gibi durumda yetersiz olması sebebi ile ve tespit alanında kullanılan son teknolojik bir cihazdır.

Anadolu Tesisat olarak, kaliteli hizmetimizi yaygınlaştırmak için her işlemimizde termal kameralarımızı muhakkak kullanmaktayız. Termal kamera ile parkenin içindeki patlak tesisat borusunu kontrol eden servis hizmetimiz ile tesisat borularınızdaki kırık veya çatlakları tespit ediyoruz. Termal kamera üzerinde görünen kırmızı noktalar, su kaçağının olduğu yeri bizlere net olarak gösterdiği için yanılma payı olmaksızın, minimum alanda su kaçağını ortaya çıkarıyoruz. İşaretlediğimiz bölgelerde delici ve kırıcı aletlerimiz ile tamiratı başlatıyoruz. Titiz personellerimiz, su kaçağı tamiratı bittikten sonra tadilat yapılan bölgeyi temiz bırakarak, 1-2 saat içerisinde işlemlerini bitirmektedir.

Termal kamerayla laminat parkenin altındaki su kaçağını bulan tesisat firması ihtiyacınız varsa, İstanbul genelinde her noktaya en kısa sürede ulaşan firmamızdan destek alabilirsiniz. Anadolu Tesisat tarafından yapılan her tadilat işlemi 1 yıl garantili olarak yapılmaktadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>