Logar Kapağı Yer Tespiti Hizmeti

Tuvaletiniz taştı ve rögar kuyusunu bulmanız mı gerekiyor? Rögar kuyusunu temizletmek istiyor, ancak yerini mi hatırlamıyorsunuz? Kayıp lağım çukurunun yerini tespit eden firma arayışınız mı var? Bahçenizde veya çevrenizdeki hiç bir yerin kazılmasını istemiyor, ancak kazmadan kayıp lögarı bulan tesisatçı bulamadınız mı? Kayıp rögar çukurunuzu özel dedektörlü cihazlarımız ve teknik personellerimiz ile kısa sürede bulabilecek donanıma sahibiz. Tek yapmanız gereken şey, Anadolu Tesisatı aramak ve kayıp rögar tespiti için istek kaydı oluşturmak, gerisini cihazlarımız ile biz çözeriz.

Rögar nedir?

Kanalizasyon veya diğer su giderleri için belli aralıklarla açılan, genellikle içinde gelen veya giden akıntının yönünü değiştiren ya da kotunu ani düşüş/çıkış yapmasını sağlayarak, çoğunlukla silindirik veya dikdörtgen olarak açılan çukurlara ve tıkanmalar sırasında müdahale edebilecek olduğumuz yeraltı boşluklarına rögar, tehlikelere karşı kapatılan kapaklara da rögar kapakları denir.

Rögar Kapakları Neden Yuvarlaktır?

Rögar kapaklarının yuvarlak olmalarının ekonomik, gereklilik ve de yararlılık gibi nedenleri vardır.
Ekonomik: Rögar kapakları geometrik olarak en makul seviyede malzeme tüketen bir şekilde üretilmişlerdir. Ortalama bir insan bedeninin içine girebileceği bir genişlik için en uygun ve en ekonomik çözüm dairedir.
Gereklilik: Herhangi bir olaya müdahale etmek ve hızlı giriş çıkışlar için daire şekli rögar kapakları için vazgeçilmez bir geometridir. Her açıdan giriş için çok uygundur. Aşağı inerken veya yukarı çıkarken, tırmanma hareketinden kaynaklanan sağa sola doğru oluşan dönme hareketleri ve açılı kol hareketleri köşeli yollarda insan için tehlike yaratmaktadır.
Yararlılık: Rögar kapaklarının uzun süre açılmaması yüzünden oturduğu yuvaya sıkışması olası bir durumdur. Bu gibi durumlarda büyük araçlara gerek duymadan görevlinin kapağa küçük bir güç uygulayarak merkezi bir dönme hareketi sağlaması sıkışmış olan kapağı kurtarmak için yeterli olacaktır. Ayrıca; kanalizasyon kapakları, kapak deliğin içine düşmesin diye yuvarlak yapılır.

Lağım Çukurunu Cihazla Tespit Eden Tesisatçı Firmalar – Kayıp Rögarları Nasıl Buluyoruz?

Pis su gider borularından geçen atıkların biriktiği kuyulara rögar kuyusu dendiğini belirtmiştir. Rögar kuyuları da şehir kanalizasyonlarına bağlı olduğu için, herhangi bir tıkanıklıkta geri tepmeler sık görülebilir. Evde klozetlerin tıkanması ya da pis suyu geri taşması ise rögar kuyularından kaynaklanan tesisat arızalarıdır. Bu tür geri tepmelerin çözümlenmesi için rögarların yerinin bilinmesi ve direk müdahale edilmesi gereklidir. Ancak; günümüzde bir çok nedene bağlı olarak rögar kapakları ya kaybolmuş ya da unutulmuş olabiliyor. Ancak; rögarların 2 yılda bir muhakkak temizlenmesi gerektiğini söylemekte fayda var. Her hangi bir tıkanıklık sonucunda aradığınız rögarları bulamadığınız da ise rögarları bulmak bizim görevimiz oluyor. Cihazla rögar kapağının yerini tespit eden firma olarak, dedektörlü makineler ile kısa sürede kaybolmuş lağım kuyularını kazmadan bulabiliriz. Kayıp rögarları bulmak için yaptığımız işlemler;

  • Tıkalı giderlerden robotlu makinemizi kanalizasyona salıyoruz.
  • Dedektörlü olan bu robotlarımız bize yerin sinyalini vereceği için rögarı bulmak için dışarıya bir ekip arkadaşımızı cihazla dışarı gönderiyoruz.
  • Robot makinelerimiz tıkanıklığı aşarak, gömülü olan atık su güzergahının takibini yaparak sinyal gönderen görüntülü kameralarla yerini bulmak için dışarıdaki personelimizi bekliyoruz.
  • Bahçede, sitenizin içerisinde veya sokak önünde gezerek sinyalin yüksek olduğu bölgeyi tespit eden personelimiz bize haber veriyor.
  • 5 metre derinlikte dahi tespit ettiğimiz lağım çukuru bulma işlemimiz alınan yüksek sinyaller ile sona eriyor.
  • Yerini tespit ettiğimiz rögar kapağını isteğiniz üzere açıyoruz ve İSKİ’ye haber veriyoruz.

 Binaya ait, rögarların tespiti yapıldıktan sonra incelenen tıkanıklıklar için uzman bir firma ile çalışmazsanız hem maddi hem de zaman kaybına uğrayabilirsiniz. Anadolu Tesisat ile kayıp rögar kapağını bulmak ve binadaki rögar hatlarında tıkanıklıkları açtırmak için kayıp lağım kuyusunu dedektörlü cihazla bulan tesisatçı firma olarak, bizleri her zaman arayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>