Su Sızıntısı Yer Tespiti

Su sızıntısının yeri nasıl bulunur?

Ev ve işyerlerinde meydana gelen su sızıntıları Anadolu tesisat farkı olarak su sızıntısı yer tespiti makinesi ile önce su sızıntısı yerini tespit edip daha sonra çıkan arızaya göre onarımı yapmaktayız. Onarım için ustalarımız değerlendirme yapıp işin süresine ve kullanılacak malzemeye göre bizimle irtibata geçip yerinde fiyat verirler fayans dahil tertemiz bir şekilde yapılan işleriniz bitirildikten sonra testi yapılır ve size teslim edilir. Yapılan işlemlerin tümüne garanti verilmektedir. Çünkü bu işler önemli ve sağlam yapılması gereken işlerdir. Biz işi size teslim ettikten sonra yaptığımız işle alakalı sorun çıkarsa garantimiz altındadır.
Su sızıntısı yer tespiti; daha önceki yıllarda su kaçağını bulmak için evimizi inşaat haline getirmekteydik. Ama şimdi ise devir ve zaman geçtikte bu su sızıntısı yer tespitini bulmak için kameralı cihazlar yardımıyla daha kolay bulunmakta ve onarımı yapılmaya başlandı. Su sızıntısı onarımı yapmak için ise sadece su sızıntısının meydana gelen alan kırılarak onarımı yapılmaktadır. Zaten her yer kırıldıktan sonra tespitin ne anlamı var öyle değil mi. Temiz su tesisatındaki kaçağı tam olarak bulup 1 veya 2 seramik kırarak onarırız. Ancak pis su tesisatında oluşan kaçaklarda böyle bir şansımız yok. Çünkü boruda eğimsizlik gibi problemler olduğunda bir boruya eğim vermek için baştan döşemek gerekiyor. Bu durumda tespitin ne anlamı kalır derseniz buna bizim yapabileceğimiz bir şey yok en azından temiz su sağlam olduğunu biliyor olacaksınız. Giderdeki eğim problemi dışında bir noktada kırık varsa kameradan görülür ve yeri tespit edilir. Fakat bir pimaş kırığı için bile en az 6-7 seramik kırılmak zorunda kalır.
Evinizde meydana gelmiş olan su sızıntılarının önlemi alınmadığı sürece su sızıntısı meydana gelen yerin duvarında kabarmalar meydana gelmektedir. Hatta bu durum zamanla alt katınızın tavanına zarar vermeye kadar gitmektedir.
Su sızıntıları genellikle inşaat sırasında döşenen tesisat sırasında borulara zarar verildiğinde, boruların eski veya çürümüş durumlara da su sızıntıları meydana gelmektedir. Bunların tespiti için ise kendi alanlarında profesyonel olan ekiplerimiz su sızınttısını kameralı cihazlarla noktasal olarak tespitini yapmaktadırlar.
Bu tür durumlarla karşılaştığınız zaman Anadolu tesisat su sızıntısı yer tespiti servisimizi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

     

Su sızıntısının yerini bulmada hangi cihazlar kullanılır?

Su kaçağı problemleri çok sık karşılaşılan bir durumdur aslında ama ta ki kendi başımıza gelen kadar böyle bir iş için firmalar olduğu bile aklımıza gelmez. Anadolu tesisat su kaçaklarını yeni nesil cihazlarla hiç bir yeri kırmadan tespit eden bir firmadır. Firmamızda daire veya iş yerine bakabilecek cihazların hepsi mevcuttur. Su sızıntısı temiz su tesisatlarında , atık su gider borularında olabileceği gibi kalorifer tesisatında da olabilir. Aşağıda nasıl çalıştığımızı kısaca özetledik.

Temiz su borularındaki kaçakları basınç testi yoluyla dinleme cihazı ve nem ölçer de kullanarak bulduğumuz yöntemdir.

Atık su borularını kameralı cihazlı sistemlerimizle buluyoruz. Giderlerinize kamera salarak tesisat borularında kırık, çatlak vb durumlar varsa bunları görmek için kullandığımız cihazlardır.

Kalorifer kaçağı kombiye bağlı petek tesisatındaki borularda oluşan kaçak tipidir. Bu kaçakları da termal kamera dediğimiz cihazlarımızla tespit etmekteyiz.

Bir mekanda bu tesisatların hepsi mevcuttur su kaçağı firması arayışındaysanız tek tek değil bu cihazların hepsine sahip bir firmayla çalışmak en doğru karar olacaktır. Bu konuda Anadolu tesisat firması size yardımcı olabilecek ilk firmadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>