Kameralı Cihazlarla Su Kaçağını Bulma

Kameralı sistemlerle su kaçağı bulma eskiye nazaran biraz daha basit hale geldi. Garantisiz çalışan tesisatçılar yüzünden su kaçıran yerin tadilatı için vatandaş çok bedeller ödüyor. Çektiği eziyet üstüne birde maddi kayıp eklenince insanlar su tesisat kelimesini duymaya tahammül edemez hale gelmişler. Hal böyle olunca mağdur durumda olan dairelerde cihazla su kaçağı bulma hizmetini başlattık. İstanbul’un her bölgesinde kaliteyi prensip edinmiş çalışma  arkadaşlarıyla hafta içi ve hafta sonu hizmet vermekteyiz. Kameralı cihazlar ile atık su gider boruları içerisinde görüntü almaktayız. Borunun içindeki kırıkları tespit etmeye yarayan boru görüntüleme kameraları oldukça pahalı cihazlardır. Yedek parçaları Türkiye’de bulunmadığı için kameralar su kaçaklarını kontrol ederken arıza yaptığında tamiri ortalama üç gün sürmektedir. Firmamızda yedek kameralar bulunduğu için yarım kalan su kaçak tespit işlemlerinizi aynı gün içerisinde bitiriyoruz. Günümüzde hiç hoş olmayan durumlardan biride su kaçağıdır. Su kaçağı meydana gelmiş olan ev ve işyerimizde hiç hoş olmayan durumlarla karşılaşmak zorunda kalıyoruz. Bu su kaçağını bulmak içinse ev ve iş yerimizi inşaat haline getiriyoruz. Tüm bu zorluklar geride kaldı artık kırmaya dökmeye son. Anadolu Tesisat olarak kameralı cihazlarla su kaçağınızı buluyoruz. Kendi işinde ehli olan ekiplerle çalışmaktayız.
Evinizin banyosunda meydana gelmiş olan su kaçağını bulmak için ekibimiz önce kameralı cihazlarla su kaçağını bulup daha sonra ise banyo fayanslarınızın 2-3 tanesini ( fazla kırıp dökmeden ) kırıp borunuzun onarımını yapmaktadırlar. Size daha iyi hizmet sunabilmek için kendi alanımızda sürekli teknolojik gelişmeleri takip etmekteyiz.

Su kaçağı tespit işlemlerinde cihazı eline verdiğimiz herkes usta sayılmaz. Usta olabilmek için en az 2 yıl bir ustanın yanında eğitim alması gerekmektedir. Cihazlar su kaçağı bulmada yardımcıdır ama tek başına makineyi bağlayıp su kaçağının yerini göstermesini bekleyemeyiz. Firmamız bünyesinde çalışan bütün tesisatçı ustalar eğitim almadan usta olarak servise gönderilmezler. Eğitimi biten çırak kendini ispatladıktan sonra servise usta olarak gidebilmektedir. Kameralı su tesisatçısı denince işinde uzmanlaşmış ve yeterli ekipmanlara sahip bir firmayla çalışmak en doğru karar olacaktır.

     

Ev ve işyerinizde meydana gelmiş olan su kaçağını bulmak için kendi alanlarında profesyonel olan ekiplerimiz evinize geldiği andan itibaren kendi problemlerimiymiş gibi algılayarak su kaçağını kameralı cihazlarla yüzeyden tespitini yapmaktadırlar. Su kaçağını bulmak için ev veya işyerinizi kırmadan sadece kameralı cihazlarla tespiti yapılmaktadır. Bulunan su kaçağının onarımını da ekiplerimizce yapılmaktadır.
İç mekanlarda oluşan su kaçakları ile ilgili çalışmaların yanı sıra dış hatlarda ki kaçaklar içinde çalışmalar yapılmakta. Toprak altındaki su kaçağı ve asfalt, beton altında bulunan dış hat kaçakları su kaçak aletinin büyük başlığı takılarak aranır. Dış hatlarda su kaybının büyük olması gerekir ki kaçak bulunabilsin. Zaten ufak kaçağın fark edilmesi mümkün olamayacağından her hangi bir şikayette bulunulmaz. Ancak kaçak artık büyük kayıplara ya da sızan su tahribata neden olursa rahatsız edici durum ortaya çıkar şikayette böyle başlar. Bu şikayet sonrasında 1 günde ne kadar su kaybı oluyor bu sorulur. Biliniyorsa su kaybına göre kaçak boyutu tahmin edilir ve kaçak aleti ile bulunabilir mi bakılır. Ya da bu hattı besleyen hidrofor sürekli çalışıyorsa ona göre bir hesap yapılır. Bulunabilecek düzeyde kaçaklara teklif gönderilir. Eğer yapılan çalışma sonunda dış hat kaçakları için arıza yeri bulunamazsa firmamız belirli bir servis ücreti alır.
Ev ve iş yerinizde meydana gelmiş olan su kaçağını bulmak için Anadolu Tesisat Kameralı Cihazlarla Su Kaçağını Bulma servisimizi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

2 Comments

  1. Reply

    İstanbul da degilim .kaçak tesbit edilemedi.cihaz getirttim. Banyoda ki şu kaçağı cihazla mutfaktan mi bakilir?adam mutfaktan bakıp birsey yok dedi .hala damliyor.

    • Reply

      İşe yerinde bakmak geekiyor, malesef uzaktan yardımcı olabileceğimiz bir konu değil ama banyodanda bakabilirdi tabi ustanız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>