Lavabo Tıkanması Nasıl Açılır ? Lavabo Açan Firma Fikirleri

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Tıkanmış lavabolar, her evde hanımların korkulu rüyasıdır. Tabi sadece evlerde değil, iş yerlerinde ve özelikle yemek işi yapan restoranlarda daha büyük bir kabus haline gelir. Böyle bir lavabo tıkanması ile karşılaştığınız anda aklınıza hemen tesisatçı gelir. Fakat tesisatçının gelmesi en az 30 dk sürer. Tabi bu sürede size yakın boşta bir tesisatçı bulursanız mümkündür. Genelde 1 saatten önce tesisatçı gelmesi mucizedir. Birileri gelene kadar acil müdahale etmek gerekir. Eğer büyük bir sorun yoksa, tıkanıklığı kendiniz bile açabilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığı neden oluşur?

Genellikle kullanımla alakalı tıkanıklık oluşsa da bazen atık su tesisatının yapımından kaynaklı tıkanmalar da olabilir. Kullanım esnasında gidere bulaşık artıklarını; yani yemek artıklarını dökmek, çay posasını gidere dökmek, pazardan alınan sebze ve meyvelerdeki toprakları evyede yıkamak ve yemek yaparken evye içerisinde sebze soymak, doğramak tıkanıklık sebepleridir. Bu konulara dikkat ederseniz, kolay kolay gider borusu tıkanmaz. Gider borularındaki yapım hatalarında ise en önemli nokta, gider borusuna verilmesi gereken eğimdir. Lavabo tıkanıklığı nedenleri arasında en sık rastlanan sorun eğim problemidir. Tesisat döşenirken dikkat edilirse, yaşanacak tıkanmaların önüne geçilebilir. Elinizdeki imkanlarla lavabo tıkanıklığı nasıl açılır anlatacağız. Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri şöyledir;

Hemen Arayın! 0216 383 36 33 Hemen Arayın! 0212 645 33 33

 • Pompa ile lavabo tıkanıklığı açma

Pompa gider deliğinin kenarlarından boşluk kalmayacak şekilde oturtulur. Sert bir şekilde tek seferde vurulur. Bu işlem ard arda bir kaç kez yapılır. Pompayla lavabo tıkanıklığı açmak için pompalarken çok sert olmamaya özen göstermelisiniz çünkü lavabo eskiyse, yerinden düşebilir.

 • Elbise askısı ve susta ile tıkanıklık açma

Eski elbise askıları, üzeri plastik kaplı telden yapılırdı. Bu askıyı düzeltip, gidere girecek şekilde ileri geri yaparak tıkanmaya sebep olan atıkları yerinden oynatabilirsiniz. Aslına bakılırsa elbise askısıyla lavabo tıkanıklığı açma yerine, nalburlarda satılan sustalar bu iş için daha uygundur. Aynı şekilde susta da gidere sokulur ve ileri geri itilerek tıkanan lavabo açılır.

 • Gider açıcı kimyasallar ile tıkanıklık açma

Nalburlarda ve büyük marketlerde, yemek artıklarından kaynaklanan tıkanmaları çözmek için kimyasallar bulunur. Sıvı ve katı halde değişik markalarda kimyasal çözücüler, kullanma talimatlarına göre dikkatli kullanılmalıdır. Lavabo açıcı kimyasalla tıkanıklık açma yöntemi, yağ ve yemek artıklarından dolayı oluşan tıkanmalarda gayet etkilidir.

 • Sirke ve karbonat ile tıkanıklık açma

Öncelikle gider içerisindeki deliğin üstüne 1 veya 2 su bardağı karbonat dökün. Daha sonra üzerine 1 litre sirkeyi yavaşça boşaltın. Bu sırada iki elementin tepkimesiyle köpürme ve kaynama meydana gelecektir, korkmayın. Biraz böyle bekledikten sonra tıkanıklık yemek artığından kaynaklı ise açıldığını göreceksiniz. Yalnız sirke ve karbonatla lavabo tıkanmasını açmak için bu işlemleri yaparken kesinlikle eldiven, gözlük ve maske kullanmayı unutmayın.

 • Su hortumu ile tıkanıklık açma

Tıkanmış olan giderin altından sifonun duvara bağlantı noktasından sökün. Çamaşır musluğuna bağlı hortumu giderin içine vererek, kenarlarına sıkıca bez tıkayın ve suyu açın. Çok büyük bir sıkıntı yoksa suyun basıncı ile tıkanıklığın açıldığını göreceksiniz.

Bu yöntemlerin tamamını denediğiniz halde sonuç alamadıysanız, anlayın ki yaşadığınız sorun ciddi ve profesyonel bir tesisatçının çözebileceği lavabo tıkanıklığı sorunudur. Bizi arayın, en kısa sürede gider açma makineleri ve kamera sistemi ile gelip sorunu çözelim.

Lavabo tıkanmasını önlemek için neler yapılmalıdır?

Lavabo tıkanıklığı açma işinden önce, lavabo tıkanıklığını engellemek çok daha önemlidir. Bunun için sizlere bir kaç öneride bulunacağız.

 • Lavabo içerisine büyük parçaların kaçmaması için ekstra süzgeç koyun.
 • Lavabonuza 15 günde 1 kaynar su ve yağ çözücü dökün, çünkü yağlar zamanla birikir ve donarak büyük bir sıkıntı haline gelir.
 • Mutfak musluğunu su tasarrufu olsun diye kısmayın, eğer kısarsanız su yeterli olmadığı için giderdeki yağlar ve atıklar birikip tıkanmaya sebep olacaktır.
 • Mutfak evyesi içerisinde patates soğan vb. kabuklu sebzeleri soymayın çünkü ne kadar dikkatli de olsanız bu atıklar gider tıkanmalarına neden olacaktır.

Lavabo tıkanmalarına ilk etapta kendiniz müdahale edebilirsiniz ama açılmıyorsa zorlamanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü çok fazla zorlanan gider borusu kırılabilir , aşırı derecede kimyasal dökülürse de boruda erimeler, delinmeler meydana gelebilir. Açılmayan gider borularınızı biz robotla kırmadan müdahale ederek açıyoruz. Ardından gider borusunu kamera ile görüntülüyoruz. Borularda yağlanma , yanlış döşenmiş bir tesisat vb. durumları kamera görüntülemesinde çok net bir şekilde tespit ediyoruz. Böylece sorunun ana kaynağına ulaşıyoruz.

Aletle Lavabo Tıkanması Açmak

Anadolu Tesisat aletle lavabo tıkanması açan firmadır. Firmamızda çalışan cihazlı tesisatçı ekibimiz, yanlarında taşıdıkları lavabo açan alet sayesinde hızlı hizmet vermektedirler. Evlerde yaşadığınız lavabo tıkanıklığı durumunda kendi başınıza uyguladığınız çözümler yeterli gelmeyebilir. Sürekli tıkanan lavabonun kalıcı olarak açılması için kameralı lavabo tıkanıklığı açan tesisatçıya ihtiyacınız vardır. Firmamız garantili çözümleri sayesinde sizi tıkanan lavabonun taşması sorunundan, sık sık tıkanan lavabo gideri probleminden robot cihazla lavabo tıkanıklığı açma servisiyle kurtaracaktır.

Unutmayın, lavabonun tıkanmaması için uygulanacak yöntemleri takip ederek lavabo tıkanıklığının önüne geçmeniz mümkündür. Oldu ki bu makaleyi yeni okudunuz, lavabo tıkanması açan servis çağırmadan evvel doğal lavabo açma yöntemlerini uygularsanız başarılı olma ihtimaliniz vardır. Ancak usta hatasından kaynaklanan lavabo tıkanması yaşıyorsanız, makineyle lavabo tıkanıklığı açan servis çağırmanız gerekmektedir.
Tuvalet açıcı kimyasal” hakkında bilgi almak için tıklayın.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (147 oy, ortalama puan: 4,75. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru ve görüşler (8)

Lavabo Tıkanması Nasıl Açılır ? Lavabo Açan Firma Fikirleri hakkında yorumlar
 • 10 ay önce

  slm ben Pendik güzelyalidan oktay 2 hafta öncesine kadar mutfağimizda bir tikaniklik sorunu vardi hayatimiz kabusa dönmüştü 5 gtane tesisatçi çağirdik hepsi kendi çapinda gideri açti gttti yada bizi yaniltmak amaçli bazi düzenlemeler yaptilar ben pek anlamadiğim için bu işlerden teşekkkur edip ücretlerini verip gönderiyodum ama artik bu sorun bizi bi hali germişti cunki tikanikliğimiz devamli tekrarliyodu açilmamişti ve siteden istanbul tesisati gördüm aradim randevu aldim dedikleri satte gelip tikanikliğimizi 1 saat gibi bir sürede açtilar malik bey ve yaninda çalişan elemanlarina çok teşekkkur ediyorum gerçekten işinin ehli, bir insan titizlikle ve özenle işimizi halllettti ve bizi bu sorundan kurtardi herkese iii çalişmalar!!!

  Yanıtla -
 • 10 ay önce

  Mutfaktaki giderden su geri tepmeye başladı. Evimiz müstakil bir ev. Evin müstakil olduğunu gören daha tıkanıklığı incelemeden astronomik fiyatlar istiyorlar. Evimiz Büyükçekmece Güzelce mahallesinde. Söz konusu tıkanıklığın ne olduğu belli değil. Muhtemelen yağdan dolayı borular tıkandı. Böyle bir hizmet için ne kadar ücret istiyorsunuz?

  Yanıtla -
  1. Önce kamera sistemi ile tıkanıklık neden kaynaklanıyor ona bakmamız gerekiyor. Eğer yağlanma ise makine ile açılabilir firmamızı ararsanız net bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 12 ay önce

  tıkalı olan lavabo giderini döktüğümüz kiyasallarında bi işe yaramadıgı için anadolu tesisattan yardım talebinde bulundum ve servis ekibini iş yerimize yonlendirdiler
  gelen servis elemanları tıkalı olan lavabo giderini robotla actıktan sonra görüntülemesini yapıp sıkıntı olamdıgını ve tıkalı olan lavabolarda kimyasalın tıkalı olan lavaboyu acmadıgını ve tehlikeli oldugunu söyleyip bilgisini vererek iş yerimizden ayrıldı

  Yanıtla -
 • 12 ay önce

  10 yıılık dairemin gecen gün ilk defa lavabosu tıkandı ve su dışarı tasmaya başladı tavsiye üzerin anadolu tesisatı aradım ve servis teknisyenlerini olabildiğince kısa sürede daireme göndererek tıkalı olan lavaboyu kısa sürede acarak kamera ile kontrolunu yaptılar lavabonun tekrar tıkanmaması için yapamamız gerekenleri bize söyleyip dairemden ayrıldılar ve bu işlemler yarım saat gibi kısa sürede oldu gercekten işi bilmek bildiğin işi yapmak başka

  Yanıtla -
 • 12 ay önce

  30 yıılık binamızın gecen gün ilk defa lavabosu tıkandı ve tavsiye üzerin anadolu tesisatı aradım ve servis ekibini olabildiğince kısa sürede daireme göndererek tıkalı olan lavaboyu kısa sürede acarak kamera ile kontrolunu yaptılar lavabonun tekrar tıkanmaması için yapamamız gerekenleri bize söyleyip dairemden ayrıldılar ve bu işlemler yarım saat gibi kısa sürede oldu gercekten işi bilmek bildiğin işi yapmak başka

  Yanıtla -
 • 12 ay önce

  Öğleden sonra misafirlerim geleceği için mutfakta yemek yapmam gerekliydi. Lavabo tıkandı ne yapacağımı şaşırıp site yönetiminden aldığım numarayı arayıp acil bir servis istedim. Zamanında gelip tıkanıklığa müdahale ettiğiniz için teşk ederim

  Yanıtla -
 • 12 ay önce

  Yaşadığımız evin sorunları hiç bitmiyor üstüne bide lavabo tıkanınca eyvah dedik yine borular kırılıp değişecek sağolsun firmanızın yardımı ile bu sorundan kısa sürede kurtulduk. Hizmetlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin

  Soru ve görüşler

  Ara