Bina Duvarlarında Boyalar Kabarıyor – Sebebi Nedir?

Bina duvarlarında boyalar kabarıyor – sebebi nedir? diye düşünüp, boya kabarmasını nasıl durdurabiliriz diye araştırmalara başlanır. Bir kaç tesisatçı ile görüşülür ama bir türlü apartman duvarının boyasının kabarması sorununun kaynağı bulanamaz!

Çünkü bina duvarında boya kabarması sorunu oldukça kapsamlı bir ön araştırma gereken ve kesin çözüm için teknik donanım gerektiren bir sorundur! Ve bu sorunu cihazlı bir tesisatçı çözebilir. O halde gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki, çözüm bizde! Anadolu Tesisat olarak, kamerayla bina duvarında sızıntının yerini bulan usta ekibimizi size yönlendirip, hemen sorununuzu çözeriz.

Binadaki Su Kaçağını Kırmadan Cihazla Bulan Su Tesisatçısı – Bina Duvarlarında Boyanın Kabarmasının Nedenleri

Bina duvarlarında boyanın kabarmasının nedenleri hakkında açıklama yapmadan önce bize sık sık gelen bir şikayet kaydını sizinle paylaşmak istiyoruz: Bina duvarları yeni boyandı ancak kabarıyor! Binalarda var olan bir su kaçağı da boyaların kabarmasına ve dökülmesine neden olabilirken, boyanın kalitesi veya taban kısmındaki kalitesiz işçilikler sebebi ile de boyalar kabarabilir. Binadaki su kaçağını kırmadan cihazla bulan su tesisatçısı olarak, cihazla kaçak arama konusundaki uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz. Bina duvarlarında boyanın kabarmasının nedenleri konusunda en doğru tespiti; ancak ve ancak cihazlı tesisatçı yapabilir.

İşte, “Bina duvarlarında boyalar kabarıyor – sebebi nedir?” sorusunun cevapları;

  • Pis su kaçağı, temiz su kaçağı ve sıcak su kaçağı da bina duvarlarının kabarması sorununa sebep olabilir. Herhangi bir daireden kaynaklanabileceği gibi binanın ana boru hatlarındaki kaçaklardan da kaynaklanabilir.
  • Pis su kaçağı; diğer tesisat kaçakları gibi belirtiler vermekle birlikte kendine özgü belirtileri de vardır. Bu nedenle, tesisattaki kaçağı bulabilmek, ancak deneyimli ustaların becerisi ve cihaz kullanım bilgisi ile mümkün olabilmektedir.
  • Bina duvarlarından geçen boruların herhangi bir nedenden dolayı işlevini yerine getiremeyecek şekilde delinmesi veya sızdırması bina duvarlarının kabarmasına neden olabilir.
  • Binada kullanılan boyanın kalitesi ve işçilikte kabarma sorununa sebep olabilir.
  • Su kaçağı şüphesi olan bina duvarlarında; yaygın olarak sızıntı ve damlama olabileceği gibi sadece rutubette olabilir.
  • Bina genelinde bir kaçak var ise, dairelerdeki fayanslardan ya da betondaki çatlaklardan yeryüzüne çıkabilir.

Dairelerdeki su kaçaklarının hangi borudan kaynaklandığını anlamak için cihazla tesisatın kontrolünü yaptırmak şarttır. Cihazla su kaçağına baktırmak, gereksiz kırımların önüne geçmekte olup daha az masrafla sorunun çözülmesini sağlar.

Binadaki Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Tesisatçı Firması – Binadaki Su Kaçağını Biz Nasıl Buluyoruz?

Peki, binadaki su kaçağını biz nasıl buluyoruz? Sorunun cevabına geçmeden önce biraz daha detayına inelim. Şehir şebekesinden gelen suları ve binadan kanalizasyon borularına giden suları taşıyan borularda zaman zaman kaçak olabiliyor. Bina duvarlarının kabarması hem bina içi hem de bina dışı su kaçakları şüphesini akla getiriyor. Bu nedenle, detaylı bir incelemenin ardından su kaçağının bina içindeki tesisattan mı yoksa bina dışındaki tesisattan mı kaynaklandığı tespit edilir. Bina içi su kaçaklarının tespitinde termal kameralardan robotlu makinelere kadar geniş bir cihaz kullanılmaktadır. Bina dışında ise, akustik cihaz ve nemölçer cihazlarından oldukça olumlu performanslar alabiliyoruz. Hiçbir alanı kırmadan sadece cihazlar yardımıyla tespit ettiğimiz su kaçaklarında haliyle, yanılma payı da olmuyor. Bu da ekstra bir tadilat masrafını önlemek anlamına geliyor. Binadaki su kaçağını termal kamerayla bulan tesisat firması olarak; şimdi su kaçağını cihazlar sayesinde nasıl bulduğumuzu anlatacağız.

  • Bina içi veya dışından kaynaklanan su kaçaklarında; cihazları kullanıyoruz.
  • Tesisatı ölçümleyip, hangi tesisatta kaçak var ise o tesisatın borularını kamerayla inceliyoruz.
  • Herhangi bir delinme veya kırılma var ise; tespit edip kaliteli tesisat boruları ile değişimlerini sağlıyoruz.
  • Conta gevşemesi, boruların çökmesi gibi durumlarda ise, gerekli tedbirleri alıyor ve su kaçağı problemini durduruyoruz.

“Bina Duvarları Kabardı, Maliyeti Ne Olacak?” Diye Endişelenmeyin!

“Bina duvarları kabardı, maliyeti ne olacak?” diye endişelenmeyin! Cihazla su kaçağı hizmetimiz sayesinde, bina genelinde tadilat masraflarından kurtulabilirsiniz! Çünkü Anadolu Tesisat,  su kaçağı tespit ücreti ile bina genelindeki su kaçağını bulan en uygun ve en kaliteli tesisat firmasıdır. Görüntülü sistemle binadaki su kaçağını kontrol eden usta ekibimiz, en kısa sürede hiçbir alanı kırmaya gerek kalmadan size su kaçağının başladığı noktayı da, kaçağın sayısını da yanılma payı olmadan belirtir. İhtiyacınız olan, güvenebileceğiniz iyi bir tesisatçı ise, Anadolu Tesisat’ın kamerayla bina duvarındaki kaçağı tespit eden tesisatçı servisini arayın, aklınız da cebiniz de rahat olsun!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>