Petek Temizliği Çekmeköy

Doğalgaz fiyatlarının yükselmesi ile birlikte, herkes daha ucuza nasıl ısınacağını araştırmaya başlamış durumda. Yapılan araştırmalar sonucu göze çarpan en büyük çözüm ise petek temizliği yaptırmak olarak görünüyor. Petek temizliği Çekmeköy bölgesinde çok rağbet görüyor. Yapılarının çoğunun yeni olmasına rağmen, ısınma probleminin fazla olduğu görülmüştür. Bunun en temel sebebi yapılan tesisat işçiliğinin kalitesiz olması ve ısıtma sistemi uzmanları tarafından yapılmamasıdır. Bir usta ısıtma sisteminde nelerin sorun olacağını bilmiyorsa, yaptığı tesisatta sorun çıkma ihtimali yüksektir. Çünkü ısıtmayı engelleyecek olan şeyin ne olduğunu bilmeyen usta, ona tedbir alamaz.
Firmamız sürekli ısınma problemleriyle ilgilendiği ve çözüm ürettiği için, artık her türlü sıkıntıya cevap verebilir durumdadır. Tecrübe zamanla kazanılır ve kalorifer tesisatlarında yanmayan peteklere çözüm bu tecrübe sayesinde sağlanır. Örneğin peteklerin üstü yanmıyorsa hava olma olasılığı yüksektir veya alt kısımları yanmıyorsa, dibine çöken tortudan kaynaklanabilir. Buna benzer bir kaç farklı sorun vardır. Hepsiyle karşılaşmış ve tümüne çözüm üretmiş ekiplerimiz sizlere de yardımcı olabilir.

Kalorifer temizliği Çekmeköyde birçok sitede ve apartmanda uyguladığımız bir hizmet. Tesisatların gördüğümüz kadarıyla genel arızası usta hatasından kaynaklanmakta. Tesisat boruları ince olabiliyor ya da daire içine dağılımı sağlayan kollektör kısmında yanlış bağlantılar olabiliyor. Özellikle petek ve kombilerde ters bağlantı nedeniyle ısınamayan çok fazla müşterimiz oluyor. Sistemde kirlenme olduğunu sanarak petek temizliği yaptıran müşterimiz, petekleri yine ısınmadığı için kombiyi değiştiriyor. Fakat yine sonuç alamadığından peteklerde sorun var denerek insanlara peteklerini de değiştirmeniz gerek deniyor. Petek kombi her şey değişince kalorifer sistemi yine tam anlamıyla çalışmayınca siz de nasıl bir hata yaptığınızı anlıyorsunuz. Ne yazık ki ters bağlantıdan kaynaklanan, çok basit bir hatayı bulamayan tesisatçılar var. Bu şekilde yıllardır ısınamayan, peteklerin üstü yanıp altı yanmayan yüzlerce dairede sorunu çözdük.

Çekmeköy Petek Temizliği Yapan Firma

Bir tesisat yapıldığı günden bu yana sadece üstleri ısınıyorsa tesisatta bir hata olduğu anlaşılır. Ancak eve sonradan taşınmış bir kişi peteklerin ilk günkü halini bilemediği için, tesisat temizliğini mutlaka yaptırmak zorundadır. Yapılan petek temizliğine verilen paranın boşa gittiğini sakın düşünmeyin. Çünkü petek temizliği ücreti nedir diye araştırıp , petek temizliğinin önemini kavradığınızda bunun gereksiz bir masraf olduğunu asla düşünmeyeceksiniz. Aksine petek bakımı yaptırmadığınızda olabilecekleri öğrendiğinizde, bu ihmal edilen küçük ücretin ne sorunlara yol açtığını bunun neticesi olarak da ne kadar büyük bütçeli ve gereksiz harcamalara katlandığınızı anlayacaksınız.

Kaba taslak petek kirlenmesi nedir anlatacak olursak önce petekler neden kirlenir, sorusundan başlamak gerekir. Kirliliğin en büyük nedeni elbette yakıt ve sudur. Doğal olarak kullandığımız suyun içinde var olan bir kirlilik ve özellikle bölgesel olarak artan kireç vardır. Bu ikisinin birleşimi de petek kirlenmesidir. Bunun sonucu olarak katılaşıp yoğunluğu artan bir sıvı ortaya çıkar. Bunun borular içinde döndürülmesi için, hem kombi ekstra çaba sarf eder, hem de yakıt kullanımı ile ısınma doğru orantılı olmaz. Yani çok yakar, az ısınır ve en yüksek faturayı ödersiniz. Petek temizleme ücreti olarak ödediğiniz para, bırakın yakıt giderin gereksiz yere çalışan kombinin en ufak tamiri ya da hasarını bile karşılamaz.Tüm bunlar değerlendirildiğinde ortaya şöyle bir tablo çıkar; Bakım yaptırılan sistem daha az gaz harcar ve bakım için verilen para amorti edilmiş olur.

Petek temizliğinde panel ve döküm peteklerde sökülmeden makine tek bir noktadan bağlanıp yapılır. Yerden ısıtma sisteminin de temizliği tek bir noktadan yapılır. Alurad peteklerden ise durum biraz daha farklıdır. Petekler tek tek sökülüp temizlenir. Petek temizliklerinde sistemin içerisine en son koruyucu kimyasal ilave edilir ve bu koruyucu sistemin içerisinde kalır. Koruyucu 2 yıl boyunca sistemi kireçten ve pislikten korumaktadır. Ayrıca kombinin parçalarında oluşan kireçleride söker kombiyide koruma altına olmuş olursunuz.

Çekmeköy Petek Temizliği Fiyatları

Anadolu tesisat olarak tüm yaptığımız işlemlerde garanti vermenin yanı sıra, petek temizliğini sökmeden yapan firmayız. Çekmeköy makineyle petek temizliği yapan ustalarımız, konusunda deneyimli ustalardan oluşur. Temizlik yaptığımız tüm dairelerde çalışma sistemimiz şu şekildedir;

  • İlk olarak peteklerin içindeki su banyodaki havlupan aracılığıyla boşaltılır.
  • İkinci adımda havlupana bağlanan petek temizleme makinesiyle sistem  basınçlı suyla yıkanır.
  • Sisteme petek temizlik ilacı belirli oranlarda suyla karıştırılarak gönderilir ve içerideki kireç ve tortuyu kalıntılarını söker.

Çekmeköy radyatör petek temizliği yapan firmamızdan Çekmeköy petek temizlik fiyatları için bilgi alabilirsiniz. Petek temizliği fiyatları petek sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

4 Comments

 1. Reply

  iyi günler,
  ilk sorum kombi bakımı yapıyormusunuz. yapıyorsanız eğer fiyatı nedir?
  ikinci sorum ise petek temizliğinin fiyatı nedir?

  evim ters dublex 6 petek, 2 havluluk var

  • Reply

   Merhaba. Firma olarak kombi temizliği yapmıyoruz sadece petek temizliği yapıp kombinin altındaki filitreyi temizliyoruz. Petek temizleme fiyatımız 7 peteğe kadar 200 tl ondan sonraki her petek içinde 30 tl dir. Ancak sizin dairenizi 200 tl karşılığında temizliyebiliriz. SAYGILARIMIZLA

 2. Reply

  Merhabalar, çekmeköydeki evimizde kalorifer peteklerinde sıkıntı var çoğu soğuk ve bölgesel ısınıyor aynı zamanda kombiye sürekli su vermemiz gerekiyor. Evimiz 3 katlı yaklaşık 15 adet Petek var. Konu ile ilgili ne yapılabilir ve ayrıca fiyat bilgisine ihtiyacımız var acilen. Konuyu değerlendirip karar vermemiz gerekiyor.
  Şimdiden teşekkür ederim

  • Reply

   İyi günler Derya Hanım. Petek temizliği işlemi yapılırken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar ve kurallar var efendim. Petekleriniz alurad mı panel mi bunun bilinmesi gerekiyor. Şayet petekleriniz alurad ise sökülerek temizlenmesi gerekiyor. Panel petek ise sökülmesine gerek yok yerinde makine ile temizlenebilir efendim. Orası için kombi sistemi olmayacağından kazan sistemi olmak zorunda kombi filtresi yerine biz de bu sefer kazanın filtrelerini söküp temizledikten sonra sisteme koruyucu ilaçlarımızı döküp işlemi sonlandıracağız. En son tüm peteklerin havası aldıktan sonra kombiyi yakıp her yeri kontrol etmemiz gerekiyor. 0554 499 36 18 bu numaradan Yunus Bey ya da Murat Bey ile görüşüp fiyat konusunda detaylı bir bilgi alabilirsiniz efendim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>