Kombideki Su basıncı Sürekli Düşüyor

1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (81 oy, ortalama puan: 4,10. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Kombideki Su basıncı Sürekli Düşüyor

Bu yazımızda sizlere kalorifer suyu eksiliyor şikayetinin çözümünü anlatacağız. Kombi ısınmamızı sağlayan sıcak su imkanını bize sunan elektronik bir su ısıtıcıdır. Sadece suyu ısıtmakla kalmaz bu suyu kalorifer tesisatı ve peteklerde dolaştırarak ısınmamızı sağlar. Aynı zamanda elektrikli şofben gibi sıcak su imkanı da verir. Yalnız şofbenler ısıttığı suyu depolarken kombiler de depo yoktur yani musluğu açtığımız anda sadece o an ısıtırlar. Özetle kombiler ani ısıtıcılardır diyebiliriz. Doğalgazla çalışan kombiler eşanjör denilen parça sayesinde suyu anlık ısıtır. Bir kaç saniye içinde çok yüksek ısılara çıkan eşanjör suyu ısıtabilmek için bu şekilde çalışır. Tabi bu denli yüksek ısıya dayanabilmesinin sırrı da içinde sürekli su olmasıdır. İçinde su olmadan bu kadar ısınırsa anında yanar ve delinir. İşte bu yüzden kombi içinde sürekli 1.5 veya 2.0 bar su olmalıdır. Suyun sürekli bu kadar basınçta olması kalorifer yani ısınmak içinde gereklidir. Sistemde su olmazsa devir daim yapılamaz kısacası her iki durumda da su şarttır. Eğer tesisatta yada kombinin herhangi bir bölümünde bir kaçak varsa kombi su bittiğinde delinmemek için kendini otomatik olarak kapatır. Kış ayına denk geldiyseniz başınız büyük dertte demektir. Genelliklede kombinin en yoğun çalıştığı zaman bu tür sorunlar oluşur yani kışın.

Peki kombi basıncı neden düşer?

Bir çok nedeni olsa da en sık yaşanan durum kalorifer tesisatının bir yerden patlamasıdır. Yapılan tesisat bu sebeple çok önemlidir çünkü en ufak bir kaçakta bir sürü parke veya fayans kırılıp ev tadilata girecektir. Böyle işlerde suyun nereden sızdığı bilinmediği için yerini bulup tamir etmek bazen günlerce sürebilir. Tabi daire sahibi de bu durumdan son derece rahatsız olur. Kombi basıncı bazen içerisindeki denge kabının havasının bitmesi sonucu da aşağı yukarı hareket eder ancak sürekli su eksilten bir kombi ise kesinlikle kaçak vardır. Kombi suyu eksilmesi kesinleştikten sonra artık ne yapabiliriz onu düşünmek lazım. Son yıllarda çıkan bir kimyasal sayesinde bu problemi kafaya takmadan hallediyoruz. Hem de hiç bir yeri kırmadan dökmeden. Kimyasal miktarı dairedeki tesisatın büyüklüğüne oranla hesaplanarak sisteme ekleniyor. Bir kaç gün çalıştıktan sonra kaçakların hepsini kapatmış oluyor. İşte her şey bu kadar basit, sizin yapmanız gereken tek şey Anadolu tesisatı aramak olacak.

kombi-basinci-neden-duser

Kombi sürekli su alıyor

Kalorifer sistemindeki arızalardan bir tanesi olan su basıncı yükselmesi genelde çok rastlanmayan bir durumdur. Kalorifer tesisatında kaçak olması nedeniyle kombideki su basıncının düşmesi normaldir, zaten herkes buna alışıktır fakat kombide ki su basıncının yükselmesi gariptir. Buda şu şekilde olur. Kombilerde ki su doldurma vanası tam kapanmaz veya tam sıkılmamıştır. Bu sebeple kombi su alır ve su basıncı yükselir. Kombiniz sürekli su alıyorsa nedeni işte tam olarak budur.

 • Kombi sürekli su eksiltiyor

Kombilerde ki su eksiltmesi çoğu zaman anlaşılmaz ancak kombi arızaya geçince çağırılan servis bunu söyler. Sistemdeki su bittiği için arızaya geçmiştir. Kombiler çok fazla su boşalmasına gerek kalmadan arızaya geçebilir. Örneğin 0.5 litre su kaybı kombinin kapanmasına yeter. Bu nedenle kombinizi kullanmazsınız. Çözümü ise artık çok basit hiç bir yeri kırmadan uygulamış olduğumuz kimyasallar sayesinde nerede kaçak varsa hepsi kapanır. Sizde sürekli su eksilmesinden kurtulursunuz.

 • Kombi sürekli su akıtıyor, damlatıyor

Kombilerin altına damlayan sular için küçük kaplar konulduğunu sık sık görürüz. Sorunu çözmek yerine böyle önlemler almak kombinize de ilerde zarar verebilir. Kombide olabilecek akıntılar bağlantılarından veya çürümüş bir kısımdan olur. Bağlantıların değişmesi veya çürük bir kısım varsa gerekirse kombinin değişmesi sağlıklı olacaktır. Bazen su akıntılarının sebebi kombiye doldurulan fazla suda olabilir. Kombiler yüksek basınçtan zarar görmemek için gelen fazla suyu altındaki otomatik tahliye vanasından dışarı atar. Böyle bir fazla basınç durumu varsa buda damlamaya sebep olabilir.

 • Kombi tesisatında kaçak nasıl anlaşılır?

Genellikle kombi üzerinde ki basıncın azalması ve kombinin arıza göstermesi ile birlikte açığa çıkan bu kaçaklar çoğu zaman bir yerleri ıslatmaz. Şebeke suyundaki kaçaklar gibi sürekli basınçlı olmadıklarından çok az bir kaçırmadan sonra basıncı düşer ve kaçak kesilir. Bu nedenle herhangi bir yerden su çıkmaz sızıntı belirtisi olmaz. Kalorifer tesisatında ki kaçağı anlamanın tek yolu kombide ki su basıncına bakmak olacaktır.

Kalorifer tesisatında kaçak var

123 YORUM
 • Azize

  13 Mart 2017

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

  1. Saffet Öztürk

   13 Mart 2017

   Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • mustafa

  09 Şubat 2017

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

  1. Fatih

   24 Şubat 2017

   Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • ABDULLAH

  01 Şubat 2017

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • nedim kaya

  17 Ocak 2017

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • ruzgar

  09 Ocak 2017

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • onur

  09 Ocak 2017

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

  1. Erdinç

   12 Ocak 2017

   Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • Mehmet Gümüş

  27 Aralık 2016

  Baykan yıldız Plus kombi tahliye vanasından devamlı su damlatıyor. dolayısıyla arızaya geçiyor. neden olabilir…

  1. anadolu tesisat

   29 Aralık 2016

   Kombinin su doldurma vanası arızalı olduğu için bu yüzden su akıtıyor. Boşaltma vanası ya da emniyet vanası denilen vananın ağzına pislik geldiği için tam kapama yapmıyordur. Düz tornavida ile emniyet vanasının ağzını açın pislik çıkınca vana kendini tam kapatır.

   1. Error 404

    23 Şubat 2017

    Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • Betil

  22 Aralık 2016

  İyi geceler Baykan kombi kullanıyoruz ancak sürekli su bitiyor 1 bar a zorla su başabiliyoruz 12 saat sonra su bitiyor kombi kapanıyor. Sürekli arıza için kombiye baktırıyoruz bize 5 katta oturduğumuz için şu tazik vermiyor deniliyor gece su aktarmaya çalışıyoruz 1 bar zorla oluyor gündüz ise hiç su almiyor… Sorun ne olabilir

  1. anadolu tesisat

   29 Aralık 2016

   Kombiye hergün su vermenize gerek yok. Bir kere su doldurduğunuz zaman en az 2 ay kombinin suyu bitmemesi gerekir. Ya tesisatınızda bir patlak vardır yada kombide bir arıza vardır.

 • UĞUR DEMİRTAŞ

  22 Aralık 2016

  Merhaba,

  Yeni taşındığım evde kombi ve tesisat herşey yeni.. Kombi 60 ve üstü derecede yanarsa basınçta düşme olmuyor fakat derecesini 30-40lara alınca 4-5 saat sonra 1,5’tan 1’lere düşüyor.. Acaba kombide mi sorun var, tesisatta mı? Teşekkürler..

  1. anadolu tesisat

   29 Aralık 2016

   Denge kabının havası bittiği için kombinin basıncında düşme veya yükselmeler görmek normaldir. Bisiklet pompası kullanarak denge kabının havasını kontrol edebilirsiniz.

 • Öğünç B.

  12 Aralık 2016

  Kombimde devamlı bir basınç kaybı var bilgi almak istiyorum saygılar

  1. anadolu tesisat

   20 Aralık 2016

   Eğer kombinizde bir sorun yok ise kalorifer tesisatındaki kaçaklar için kaçak tamir ilacı kullanılıyor. Sistemdeki çamurlu su alınarak kaça ilacı uygulanacak ve bu şekilde 1 hafta çalıştıktan sonra tüm kaçaklar giderilmiş olacaktır. Fiyatla ilgili bilgi almak için merkezimizi arayabilirsiniz.

 • Murat yener

  12 Aralık 2016

  Petek konumunda su eksiltiyor yazlık konumda eksiltmiyor olduğunu gördüm. Bu kombiyle alakalı bir arızamıdır

  1. anadolu tesisat

   20 Aralık 2016

   Büyük ihtimalle kombinizde sorun vardır. Kombi yetkili servisleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

 • leyla

  12 Aralık 2016

  Kombi gün aşırı su seviyesi düşüyor akşamları doğalgaz yandığında hızlanmaktadır bu 3/4 vanaları kapatırsan ne kadar süre kapalı kalmalı kapalı iken doğalgazı çalıştırabilirmiyim teşekkür ederim

  1. anadolu tesisat

   20 Aralık 2016

   Su kaybı için kalorifer kaçaklarını kırmadan tamir eden ilaçlar bulunuyor. Bu ürünler sayesinde kaçak sorunu halledilir ve artık su seviyesi düşmez. Bizi arayıp randevu alabilirsiniz.

 • hasan fehmi

  12 Aralık 2016

  kombi basıncı hergün 1-2 derece düşüyor. Başka bir şehirdeyim. bu yüzden bahsettiğiniz kimyasalı kargoyla tarafıma gönderebilirmisiniz.180 m2 8 petek var. saygılarımla

  1. anadolu tesisat

   20 Aralık 2016

   Malesef kimyasal olduğu için kargolar almıyorlar gönderemiyoruz. Ancak İstanbul Bahçelievler deki ofisimizden elden satış olabiliyor.

 • nimet d.

  12 Aralık 2016

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • BARIŞ

  12 Aralık 2016

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • muratali ünlü

  10 Aralık 2016

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • Tevfik Hikmet

  09 Aralık 2016

  Yorumunuz moderatör onayı bekliyor.

 • Ahmet Mutlu

  04 Aralık 2016

  merhaba. Kombimde sürekli su basıncı düşüyor 2 gündür. servisi aradığımda su basıncını 2 bara getirip kombiyi kapatın 1 saat içinde dışarı su veren hortumdan su çıkmışsa ve basınç düşmüşse eşanjör arızasıdır ve 450-500 lira masrafı vardır denildi acaba siz de aynısını mı düşünüyorsunuz?

  1. anadolu tesisat

   07 Aralık 2016

   kombi ile tesisatı ayırıp yani kombi girişine vana koydurup test edebilirsiniz. Kombiye su basıp tesisatla irtibatını kestiğiniz için su eksiltme yaparsa kombiden kaynaklandığını anlamış olursunuz.

 • zeki erol

  24 Kasım 2016

  Merhabalar,konbim 2 3 gunde bir su seviyesi azalıyor bunun sebebi ne olabilir ve ne gibi onlem almam gerekiyor.iyi çalışmalar.

  1. anadolu tesisat

   24 Kasım 2016

   kombi servisi bakacak eğer kombde sorun yok ise tesisatta ki problemi biz çözebiliriz.

 • Cemall Gur

  24 Kasım 2016

  Kombim 1 ay oldu sıfır takıldı su basıncı sürekli dusuk oluyor 1.5 yapıyorum 1 gün sonra 1.4 1.3 doğru susuyor sorun ne olabilir

  1. anadolu tesisat

   24 Kasım 2016

   kombide sorun yok ise tesisatta ki kaçağı kaçak ilacı ile kesebiliyoruz. Detaylı bilgi için firmamızı arayabilirsiniz.

 • Bülent dirsek

  24 Kasım 2016

  İyi günler benim kombinin su basıncı sürekli dolduruyorum (3günde bir neredeyse) ancak basınç sürekli düşük tesisatta kaçak da yok ne olabilir acaba? Tşk

  1. anadolu tesisat

   24 Kasım 2016

   Eğer tesisatta sorun yoksa kombide sorun vardır.

 • sezai

  24 Kasım 2016

  demirdöküm kombim var.. 15-20 gün oldu bağlatalı . daha düne kadar hiçbir sorun yoktu ama dün sabah kombinin su eksilttiğini gördüm.. 1.5 bar’a tamamladım yarım saat sonra tekrar düştü. bu işlemi gün boyu en az 20 defa tekrarladım. tesisata baktırdım hiç bir sorun görünmedi. kollektörlerde de arıza yok denildi.. acaba neden devamlı su eksiltiyor

  1. anadolu tesisat

   24 Kasım 2016

   Tesisatta sorun yok ise kombi servisine baktırmalısınız. 2 sorun olabilir ya kombide kaçak vardır ya tesisatta.

 • Kübra Sönmez

  24 Kasım 2016

  Vaillant marka kombim su basıncı gece 2 ye alıyorum hiç kullanmama ragmen sabah 1 e dusmus oluyor .Geçen yıl faturalarımin yüksek gelmesinden suphelenmistm .bi kaç ay önce alt komşunun tavanına sular indi ve nemli surekli. Tesisattaki kaçaklar bu yöntemle giderilior mu?

  1. anadolu tesisat

   24 Kasım 2016

   Kalorifer kaçak ilacı ile tamir mümkün. Firmamızı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Bengisu Demirkol

  29 Ekim 2016

  Kombim 3-4 ssat geçtikten sonra sıfır bar a düşüyor.Bu geçen yıl YOKtu. Kombiyi kullanmaya başladığımdan bu yana böyle(10 gün oldu)
  İnternette gezinirken bir kişinin kombinize suyu doldurun sonra kombinin altındaki tüm vanaları kapatın hala su eksiltiyorsa kombide sorun var eksiltmiyorsa tesisatta sorun var dediğini okudum. Gerçeklik payı var mıdır? Bu durum çok sıkıcı olmaya başladı.
  Simdiden teşekkürler.

  1. anadolu tesisat

   07 Kasım 2016

   Bunu söyleyen kişi kombinin altında tek vana olduğunu biliyor mu! Kombilerde su eksiltme olayı genelde tesisatda bir patlak olduğuna işarettir. Evinizi iyice kontrol edin herhangi bir yerden su kaçıran nokta var mı eğer yoksa kalorifer kaçağını kapatan ilaçla bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. Kalorifer kaçakları alt katın tavanına hemen belirti vermez. Boru sıcak olduğu için betonun içine sızan su kuruyabiliyor. Bu yüzden tesisat borularında kaçak yok gibi algılanabiliyor.

   1. cem aksoy

    15 Kasım 2016

    kombiye su doldurduktan sonra (1,5- 2 bar civarında) kombinin altındaki su doldurma vanalarını peteklere giden ve peteklerden dönen su tesisatı vanalarını kapatmak gerekir bu sadece kombinin kendisinde kaçak varmı yokmu kontrolü için yapılırbasınç düşerse kombinin kendi iç tesisatlarında ve ya cihazlarında contalarında kaçak vardır basınç sabitse kombi sağlamdır…kombi test edildikten sonra petek gidiş ve dönüş tesisat vanaları açılır sistemin varsa havası alınır..beklenir eğer basınçta düşme varsa tesisatın herhangi bir yerinde kaçak vardır ..yetkili bir usta çağrılır kontroller yapılır kaçak bulununca arıza giderilir…

 • Nergiz

  27 Ekim 2016

  Kombi bazı odaların peteklerini ısıtmıyor nedeni ne olabilir acaba ?

 • Hll ocll

  23 Ekim 2016

  Benim kombi uzun suredir basıncı düşüyor ama tüm sistemi defalarca kontrol ettim kaçak yok ve uzun süredir devam ediyor kombi pompasinda falan olabilir diyorlar sizce ne yapmam gerekiyor teşekkurler

  1. anadolu tesisat

   24 Ekim 2016

   basıncın düşmesi kombi pompasıyla alakalı değildir. Zemin altından geçen kombinin sıcak su borularında patlak oluşmuştur. Tesisatı kontrol ettirmeniz gerekiyor. Eğer kombinin basıncı bazen de yükselme yapıyor ise denge tankının havası bitmiştir.

 • caner

  23 Ekim 2016

  merhaba;

  anladığım kadarıyla kombinin basıncının düşmesi normal bir durum ve standardının 1,5 olması gerekiyor. ancak ayar vanasını açtığımda kombinin içinden su akmaya başlıyor ve basınç hiç yükselmiyor. bu sık sık olmasa da arada sırada yaşadığım bir durum. normal midir?

  1. anadolu tesisat

   24 Ekim 2016

   Kombinin içinden su gelmesi normal değildir. Fakat kombiye sürekli su vermediğiniz için kombi arıza yaptığında bir servis çağırıp akıtan yeri gösterirsiniz.

 • Neslihan Seçkin

  22 Ekim 2016

  Dört gün evvel yaklaşık 20 yıllık kombimizi sürekli sönmeye başladığı için değiştirdik ve ECA yoğuşmalı taktık ancak takıldığından beri yine her gün basınç düşme sorunu devam ediyor.Sabah kombi sönmüş oluyor.Aynı zamanda arıtmamız var gece yıkama yapıyor. Sebep olabilir mi? Gündüz yıkama yaparken olmuyordu.

 • ali uygun

  22 Ekim 2016

  Kombi de kış konumunu ayarlayınca su basıncı yükseliyor yükselmesi normal mi yoksa arıza var mı ?

 • gülseren

  20 Ekim 2016

  bosch marka kombim var 2 gündür su akıtıyor kombiyi kapatıyorum yine aynı. su basıncı yüksek suyu çekiyorum kaloriferden ama gene yükseliyor. su basınç vanasını sıktım durum düzeldi sonra servis geldi ve dedi ki hava tankı bozuk .. sizce böyle bir durum olabilir mi? bilgilendirirseniz çok sevinirim

 • Dogan Sen

  19 Ekim 2016

  Kombinin kalorifer peteklerini isitmak icin actigimizda 6 saat olmadan kombinin su basinci dustu ve kombi kendini kapatti..bugun temizlettik..fakat simdi de su basamiyoruz hemen aninda dusuyor basinc…peteklerde de hic su yok…napmaliyiz..

  1. anadolu tesisat

   21 Ekim 2016

   Kombiyi açtığınızda anında su bitiyorsa kalorifer borularının birinde kaçak var demektir.

 • Ayaz

  28 Eylül 2016

  1.5 bar su seviyesi 0.5 te kalıyor sorun nedir? İlaçlama gerekir mi ya da nasıl yapılıyor bilgi verip aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

  1. anadolu tesisat

   28 Eylül 2016

   Tesisat borularında yada kombide sorun var. Önce kombi servisine bilgi verin kombide arıza yoksa tesisatta kaçak var demektir bu durumda bizden randevu alırsınız yardımcı oluruz.

 • İdris

  28 Eylül 2016

  Ben bosch marka kombi kullanıyorum kombim sürekli su basıncı yükseliyor önlem için şebeke suyunu kapattım ve yine şu basıncı yükseliyor bunun nedeni nedir. Teşekkür ederim

  1. anadolu tesisat

   28 Eylül 2016

   Kalorifer tesisatında kaçak varsa cihazla bulunabilir veya kalorifer kaçak ilacı ile tamir mümkün olabilir. Öncelikle kombi servisine baktırmanız gerekiyor.

 • Mustafa

  28 Eylül 2016

  E.C.A marka kombi kullanıyorum. Kombiyi açtıktan sonra banyoda sıcak su kullanmak ıstedıgımızde cesmedekı su 1 yada 2 dakıkada sıcak olarak akıyor ancak daha sonra evdekı herhangı bır cesmeyı acmamıs olsak bıle su soguyor 3 yada 4 dakıka soguk su akıyor sonra tekrar ısınıyor ancak kombı mutfakta oldugu ıcın mutfaktakı cesmeyı acmıs olsak boyle bır sorun yasanmıyor sadece banyoda boyle bı sorun yasanıyor. Eca marka kombıyı 3 yıldır kullanıyorum. Evim 10 kat oldugu ıcın bu sorın olabılırmı.

  1. anadolu tesisat

   28 Eylül 2016

   Evin katıyla alakası yok ancak sorunun çözümü için kombi servislerini aramalısınız.

 • Irem Sakaoğlu

  28 Eylül 2016

  Kombimiz sürekli su akitiyor ve vanayı kapatmamiza ragmen su durmuyor nezaman durur yardimci olun

  1. anadolu tesisat

   28 Eylül 2016

   Öncelikle kombi servisi çağırmalısınız eğer sorun kombide değilse tesisatlara biz bakıp problemi çözebiliriz.

 • mustafa

  10 Eylül 2016

  Eca marka kombı kullanıyorum. Kombıyı actıktan sonra banyoda sıcak su kullanmak ıstedıgımızde cesmedekı su 1 yada 2 dakıkada sıcak olarak akıyor ancak daha sonra evdekı herhangı bır cesmeyı acmamıs olsak bıle su soguyor 3 yada 4 dakıka soguk su akıyor sonra tekrar ısınıyor ancak kombı mutfakta oldugu ıcın mutfaktakı cesmeyı acmıs olsak boyle bır sorun yasanmıyor sadece banyoda boyle bı sorun yasanıyor. Eca marka kombıyı 3 yıldır kullanıyorum. Evim 10 kat oldugu ıcın bu sorun olabılırmı.

 • salih simsek

  09 Ağustos 2016

  aynı sıkıntıdan bende muzdariptim ve internetten arastırma yaptıgımda anadolu tesisattan bu konu ile ilgili servis talebindew bulundum daireme gelen servis personeli dairemin kalorifer hattında kacak oldugunu ve kimyasal ,ile kapanabilecek bir kacak oldugunu bana söylediler ve işlem ile ilgili bilgilendirme yaptıktan sonra kaçak tamir kimyasalını sisteme uyguladılar gerekli bilgileri verdikten sonra kombimdeki su basıncının düşmesi durdu ve uzun suredir tekrar etmiyor hizmetiniz için tesekkür ederim

 • umut demir

  08 Ağustos 2016

  Genleşme tankında hiç ağırlık oluşmuyor ve göstergesi de normal basınç gösteriyor. Tesisatta kaçak varsa çalışırken acaba basınç düşmez mi?
  Tesisat yeni olduğu için olabilir mi?
  İlginize teşekkür ederim.

  1. anadolu tesisat

   08 Ağustos 2016

   Test yapıp görmemiz gerekiyor. Kaçak neredeyse cihazlarımız ile bulunur.

 • Fatih

  15 Haziran 2016

  KOMBİNİN SU BASINCI DÜŞÜYOR, HATTA BİR İKİ SANİYEDE SIFIRLANIYORDU, PETEKLERİ KONTROL ETTİĞİMDE MUTFAK PETEĞİNİN VANASINDAN SU KAÇIRDIĞINI FARKETTİM VE PETEĞİN VANALARINI KAPATTIM. İLK BAŞTA SORUN DÜZELMİŞ GİBİ OLDU ANCAK 4 GÜN SONRA BAKTIĞIMDA SU BASINCININ 1.5 BARDAN 1.1 BARA GELDİĞİNİ GÖRDÜM. DİĞER PETEKLERDE HERHANGİBİR KAÇAK GÖZÜKMÜYOR. İÇ TESİSATTA OLABİLİR. EVİM 135 M² , BU DURUMUN DÜZELTİLME MALİYETİ NEDİR?

 • hasan murat

  14 Mart 2016

  tesisatta sorun olursa şanlıurfada size bağlı su tesisatçısı varmı kırmadan dökmeden bu işi çözmek için.

 • hasan murat

  14 Mart 2016

  benim evde kullandığım kombi gün içinde 2-3 defa kırmızı ışık yanıp su basıncının düştüğünü 08 olduğunu gösteriyor. servisi aradım bana tesisatta kaçak olabilir dedi. tesisatçı geldi 6 petege bağlı olan soğuk ve sıcak muslukları 20 şer dakka aralıkla kontrol etti herhengi bir kaçağın olmadığını belirtti yaklaşık 2 buçuk saat içinde su basıncı düşmedi. hatta birinde hafif damlama gördü ve kurbağıcıklaa sıktı damlama geçti. Bu gü iti bariyle yaklaşık 3 saattir basınç düşmedi ama bir ara kombiyi resteledi acaba sorun çözülmüşmüdür ayrıca su basıncı kaç günde normal şartlarda düşer

 • alaattin cayirli

  22 Şubat 2016

  Bizim kombi devamlı suyu azaltıyor yani suyu boşalıyor bunun bakım maliyeti ne kadr acaba tsk

 • murat y

  18 Şubat 2016

  kombiye her akşam su basıyorum ertesi gün geldiğimde su seviyesi sıfıra iniyor 10 gündür bu sıkıntı var tesisatta bir kaçak olsa çoktan evi su basardı sizce negibi bir problem var bu arada kombi yoğşmalı

  1. ibrahim

   18 Şubat 2016

   Kombinizi yetkili servise baktırdıktan sonra hala bu problem devam ediyorsa kalorifer tesisatında kaçak var demektir. Bu tarz problemleri kırmadan ilaçla tıkıyoruz.

 • Fatma köseoğlu

  15 Şubat 2016

  Su basinci surekli dusuyor

 • Kaan

  30 Ocak 2016

  Tesisattaki kaçakları kapatmak için kullanılan bu sıvının yaptırana maliyet nedir? Ayrıca İzmirde servisiniz var mı?

  1. ibrahim

   03 Şubat 2016

   Tesisat borularında kaçağı kapatacak kimyasalın maliyeti patlağın boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamızın kullandığı iki çeşit kaçak ilacı vardır. Bu ilaç markaları kombi modeli ve kaçağın durumuna göre kullanıyoruz. Bu yüzden arızayı bilmeden maliyet çıkarmak yanlış olur. Firmamızın Ankara ve İstanbul dışında ne şubesi bulunmamaktadır.

 • zeynep

  26 Ocak 2016

  demirdöküm kombim var 4 aydır evde yoktum açtıgımda sadece f0 arıza vardı ekranda su ısıtmıyordu su verdım bı 5 sanıye sonra suyu gerı vermeye basladı f0 arızası ekrandan gıtmıo bu şekilde kurcaladıgımda su cok kısa bı sure ısınıo sonra gerı soğuk su gelıyor ama f0 kodu gıtmıyor o hep orda su sevıyesıde görunmuyor yardımcı olabılırmısınız neden böyle oluyor

 • Kürşat

  26 Ocak 2016

  Merhabalar, kombimizde basınç düşüyor tekrar su ekleme yaptığımız takdirde yükseliyor. Bu da sistemde su kaybı olduğunu gösterir fakat sistemdeki su nerede kayıp oluyor bulamıyorum. Alt komşuya sorduk sızıntı yok kendi evimizde de yok bi sızıntı. Bulamadık bir türlü acaba sızıntı var mı yok mu çözemedik.

 • ADEM

  25 Ocak 2016

  Demirdöküm Aden kombi kullanıyoruz yaklaşık bir hafta kadar once kombi calisiyor ama petekler isinmiyordu servisi cagirdik ve 330 tl lik bir parca degisimi gerceklestirdiler.Sonrasinda hersey yoluna girdi.

  Simdi ise su seviyesi 1 in ustune kilitlenmis durumda.Az once bi kipirdasi 1 ile 1.5 un arasında kaldi ama su vermemize ragmen su seviyesini yukseltemiyoruz neden olabilir ?

  1. ibrahim

   25 Ocak 2016

   Su seviyesinin düşmesi demek tesisatınızda bir kaçak var demektir su basıncının yükselmemesi şebeke basıncının düşük olmasından kaynaklanabilir yada kombinin basınç göstergesi bozuk olabilir. Geceleri su basıncı biraz daha yükselir birde gece kombiye su basmayı deneyin

 • Fatih

  21 Ocak 2016

  Kombinin altındaki s vanaların ( gaz vanası hariç) hepsini kapatıyorum. Buna rağmen basınç yaklaşık 1 saate 1 bar düşüyor. Kaçağın veya basınç düşmesinin sebebi kombiden kaynaklanıyor diyebilir miyiz ?

  1. ibrahim

   25 Ocak 2016

   Kombinin altındaki bütün vanaları kapattığınız da hala basınç düşüyor ise bu kombiden kaynaklıdır. Fakat bütün kalorifer vanalarının kapatıldığından emin olmanız gerekir ve vanaların hiç su kaçırmaması gerekiyor.

 • Merve Baran

  18 Ocak 2016

  Kombiye aksam suyunu 2 ye doldurdum ve sabh kalktigimda su tekrar bitmisti anlayamadim sorun ne acaba onceden bir kez doldurdum mu 15 gune kadar gidiodu simdi ise bu sekilde

 • günay

  18 Ocak 2016

  Merhaba kombımızı actıgımızda sureklı kırmızı ışik yanıyor ve kombı calışmıyor

 • fatih kudret

  18 Ocak 2016

  Kombime ayda 1 kez su ilavesi yapıyordum ortalama 1 bar. Gecen haftada birden 1.5 bar birden düştü suyu tamamladım o günden beridir her gün 0.5 bar düşüyor. 2 yıllık bina tesisatı yapan kişiyi kontrole çağırdım tesisatta bişey yok diyor. Viessman kombi onlarda cihaz normal diyor sorun sizce ne olabilir. Kimyasal kaçak önleyici sorunu çözermi fiyatı ne kadar olur. Pendikte ikamet etmekteyim

 • M. Polat

  01 Ocak 2016

  Demirdöküm nitromix yoğuşmalı kombi kullanıyorum, birinci sorun var düşmesi 50-60 derecede çalışırken dereceyi 40lara indirdiğimde bar düşüyor, ikinci sorun ise musluğu açınca fakat soğuk su tarafını açınca peteklere giden suyun derecesi 60 ise bir anda 40lara iniyor, klozeti kullansam dahi oradaki su kombi derecesini düşürüyor, sorun ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum, iyi akşamlar

 • Süleyman

  27 Aralık 2015

  1. Demirdöküm ADEN kombi ye 1.5 bar su basıyorum . KOMBİ çalıştığında bar seviyesi yükseliyor 2 bar oluyor. kombiyi kapattıktan sonra ise bar seviyesi düşüyor,
  2. Su eksiltme durumunu yine OFF iken 1.5 bar su basıp altındaki giriş çıkış vanalarını kapattığım halde kombide su seviyesi düşüyor, kombinin çalışmadığı halde su seviyesinin düşmesi tesisattan mı yoksa kombiyle mi alakalıdır. teşekkürler

  1. Murat TAŞTAN

   28 Aralık 2015

   Yaşadığınız sorun kombi servisinin çözebileceği bir sorun gibi görünüyor. Kombi yetkili servisi çağırmalısınız.

 • AHMET ORHAN

  25 Aralık 2015

  KOMBİ SADECE PETEKLER ÇALIŞIRKEN BARI DÜŞÜYOR SICAK SUDA DÜŞMÜYOR NEYAPMAMIZ GEREKİYOR

  1. Murat TAŞTAN

   26 Aralık 2015

   Bir kombici çağırıp sorunun nereden kaynaklandığını tespit ettirmelisiniz.

 • Hüseyin

  17 Aralık 2015

  Kolay gelsin demirdöküm kombi var evımde su anda su basıncı 3.5 ve basınc arıza işareti yanıyor servis cagırdım ama sabah gelırım dıor ne yapabılırm tavsıyenız varmı

  1. Murat TAŞTAN

   22 Aralık 2015

   Konu uzmanlığımız dışında olduğundan malesef yardımcı olamıyoruz.

 • Vedat MARAZOGLU

  17 Aralık 2015

  MERHABA YENİ TAŞINDIM KOMBİ SU BASINÇ GÖSTERGESİ DEVAMLI DÜŞÜYOR TEKRAR DOLDURUYORUM PETEKLERİ 1.5 -2.0 SAATE KADAR TEKRAR EKSİYE DÜŞÜYOR KOMBİYİ ÇALIŞTIRMADIĞIM HALDE RADYATÖRLER DE HERHANGİ BİR SIZINTI YOK BUYUK BİR İHTİMAL YER DÖŞEMESİNİN ALTINDA Kİ BAĞLANTILAR DA KAÇAK TESPİTİ YAPTIRMAK İSTİYORUM FLEX DUB DUYDUM KULLANIYORMUSUNUZ NE KADAR BAŞARILI ? KOMBİME HERHANGİ BİR ZARARI VAR MI ? DURUM TESPİTİ FİYATI TARİFESİ NEDİR TŞKLER BAŞARILAR DİLERİM

  1. Murat TAŞTAN

   22 Aralık 2015

   Kalorifer kaçağı tamir kimyasalı kullanarak sorundan kurtulmanız mümkün detaylı bilgi için firmamızı arayabilirsiniz.

 • muammer

  14 Aralık 2015

  demidökum kombi kullanıyorum su basıncı 1.5 günde 1.0 oluyor calıstıgında yukselıyor su ilave ediyoum birgün sonra ayni oluyor ne yapmalıyım

  1. Murat TAŞTAN

   22 Aralık 2015

   Firmamızı arayıp yardım alabilirsiniz. Kırmadan kaçak tamir sıvısı sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 • Muhammed

  11 Aralık 2015

  Kombiye su ekliyorum alttaki vanadan ama es zamanli olarak mutfak cesmesi de açılıyor. Basınç maksimum 1.4 seviyesine cikarken dengede tutamiyorum bi sure sonra düşüyor. Sebebi nedir ?

  1. Murat TAŞTAN

   22 Aralık 2015

   Bu konu kombi servislerinin uzmanlık alanı olduğu için onlardan bilgi alabilirsiniz.

 • tugb

  08 Aralık 2015

  Merhaba.Benim kombimin su basıncı surekli dusuyor.Yazinizdan anladigim kadariyla tesisatta kacak var. Bu durumda kombi yetkili servisini mi cagirmaliyim tesisatci mi ? Kiraciyim tahmini ucret ne olur? Bilgi verebilirseniz sevinirim..

  1. Murat TAŞTAN

   10 Aralık 2015

   Firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

 • Yaren

  06 Aralık 2015

  Bizde demir döküm atron kullanıyoruz bar en yüksek 1.2 o da geceleri alttaki vanayi açıp beklediğimiz de daha da yukarıya çıkmıyor 1.5 bir türlü göremedik petekler ısınmıyor zaten donduk resmen napmamiz gerek ?

  1. Murat TAŞTAN

   10 Aralık 2015

   Firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

 • Erdal

  26 Kasım 2015

  Ben peteklerdeki kirli suyu boşaltım ondan sonra su eksilmesi olur petekin birde paslı su damlıyor sıktım vanasını kapattım yenide su eksiliyor nedendir

 • Mustan

  24 Kasım 2015

  Su basıncı hergün düşüyor nerede ise 0 bar oluyor. Karabük iline servis imkanınız var mı?

 • Açaçaç

  16 Kasım 2015

  Kombinin basıncı şu an 1de yükseltmem için gereken yeri de biliyorum. Ama bu durumda su açıkkken mi kombi kapalıyken mi gibi nasıl konbinasyonlarla yapacağımı bilmiyorum. Çalışır vaziyetteykem basıncı yükseltmeyi denesem olur mu

 • aydan

  12 Kasım 2015

  Kombi su alio ama derece 25den yukari cikmio muslugu acincada dusuo ayarini yukseltiyoruz suda alio ama tik yok ne su ne kaloriferler isinio. Buz tuttuk evde yardimci i olunn!!!!:(

 • erhan demiral

  11 Kasım 2015

  demirkomum nitromixs kombı kullanmaktayım kombı dekı su barını 1.6 da duruyor ama petekler ısınmaya başladıgında 2.1 oluyor olması normalmı neden yapıyor kombı kendını kapatınca 1.5 yada 1.6 larda oluyor ısınmaya başladıgında ıse 2 bazende 2.1 oluyor

 • Ali

  09 Kasım 2015

  Demirdöküm kombi şu basıncı 1.5 de olması gerikiyormuş bizim kombi petekleri açınca 2.5 hatta 3 seviyelerine kadar çıkıyor bazende 1.5 altına düşüyor ve bu sebeple ateşleme ye geçmiyor bunun sebebi nedir birde yükselişe geçtiği zaman çok uzun süre çalışıyor şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar

 • Derya Sevim

  07 Kasım 2015

  2-3 gunde kombi basinci 1 in altina dusuyor sanirim kacak var.Bahsetmis oldugunuz yontemin maliyeti nedir?Tekirdag Çerkezkoy e servis veriyormusunuz.

 • KAMİL METİN

  06 Kasım 2015

  İyi günler yoğuşmalı kombi kullanıyorum vanayıbaçığ barı 2 getiriorum ama kontrol ettiğimde 2 günde 1 falan 1 in altına düşüyor kombi kapalı iken daha yavaş şekilde iniyor garantisi bitmiş olabilir kombi servisi mi çağıralım yoksa tesisat işlerinden mi destek alalım kombi veya tesisatla ilgili bir sorunsa çok yüksek bir servis ücreti çıkar mı teşekkürler

 • selami çelebi

  31 Ekim 2015

  Demirdöküm kombi var. kalorifer çalışmazken su seviyesi 1,5 tan aşağıya haftada 1 ken düşük gösteriyordu. şimdi havalar soğudu, kombiyi açmadan önce bakıyorum su seviyesi 1,5 tan düşük. su veriyorum. kombi çalışırken bir süre sonra bakıyorum su seviyesi kırmızıya inmiş. bu Eşanzörden olur mu. artı ben petekleri boruları baktım ve kombi altlına baktım damlama .yok. geçen yıl yani yaz servisini çağırdım. aynı olayı anlattım. geldiler. filtreleri temizlediler eşanjöre baktılar.bacaya falanda ellemediler. durum aynı 70 lirada servis ücreti aldılar. yani servislerde de bu işi anladığım kadarıyla pek anlayan yok gibi. adı demirdöküm bu servisin.

 • süleyman

  23 Ekim 2015

  Demirdöküm kombi çalısmadigi halde suyun bar seviyesi düsmektedir, hatta suyun seviyesi 1.5 iken su gıris-cikis vanalarını kapattım bir gün sonra gene su seviyesi dustu bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz , tesekkur

  1. Murat TAŞTAN

   26 Ekim 2015

   Muhtemelen kalorifer tesisatınızda kaçak vardır. Kaçak tamir ilacı uygulaması ile bu sorundan kırmadan dökmeden kurtulabilirsiniz.

 • Korhan HERGÜNER

  30 Eylül 2015

  Merhaba kombimde sürekli su basıncında düşme oluyor. Kombiye gelen su vanalarini kapattım ama yine de düşüyor. Kombi aktif olarak yada kapalı olduğu zamanda düşüyor. Acaba Kombi den mi yoksa tesisat mi ? Şimdi den teşekkür ederim.

  1. Murat TAŞTAN

   26 Ekim 2015

   Kalorifer tesisatınızda kaçak olma ihtimali çok yüksek. Firmamız bu tür arızaları kaçak tamir ilaçları sayesinde kırmadan çözebiliyor. İsterseniz servis danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 • Fatih

  04 Eylül 2015

  Kombi barı 0.9’a düştü ve kombinin altından su vanasını acıyorum ama su basmıyo neden olabilir acaba

  1. Murat TAŞTAN

   08 Eylül 2015

   Tesisatınız da kaçak olma ihtimali yüksektir. Ancak tabi ki buna emin olmak için testler yapmak gerekir. Kombi basıncını 1.5 bara getirip sürekli takip ederek 1 günde ne kadar eksilme olduğuna bakın ve aynı zamanda herhangi bir yerden damlama olup olmadığını kontrol edin. Damlama olmadığı halde su eksiliyor sa tesisatta kaçak vardır.

 • Taygun

  24 Temmuz 2015

  Tesisattaki kacagi kirim dokum yapmadan maddeyle kapattiginizda, kesin cozum elde ediliyormu acaba?

  1. Bay Haklı

   25 Aralık 2015

   Her yoruma cevap var ama taygun beye yok..kimyasal yöntem şüphelerini ve güvensizliğini arttırıyor.!!!

   1. Murat TAŞTAN

    26 Aralık 2015

    O zaman sizinkine cevap verelim. Bu yöntem firmamız tarafından hemen her gün uygulanan bir yöntem ve tabi ki çok az sayıda da olsa başarısız olan uygulamada olabiliyor. Şüpheniz yada güvensizliğiniz söz konusu değil çünkü bu işi zaten seçme şansınız olmadığından mecburiyetten yaptırıyorsunuz. Bizde kaçağın yerinin bulunup kırılarak o arızanın tamir edilmesini isteriz. Ancak böyle bir şansımız olmadığı için bu kimyasallar var.

 • hatice

  03 Temmuz 2015

  kombide su basıncını yukseltemiyoruz sebebi neden olabilr acacba?

  1. ibrahim

   04 Temmuz 2015

   Kombi servisini çağırıp kombiyi kontrol ettirdikten sonra kombi sağlam deniyorsa sebebi borudaki kaçaktır. Kalorifer tesisatınızda kaçak olduğu zaman kombi takviye edilen su boşa gider. Bu nedenle su basıncı oluşmadığı için kombi su ısıtamaz.

  2. Mehmet oğuz

   20 Kasım 2015

   Su basıncını kombinin altında bulunan vana sisteminden yükseltme yapabilirsiniz Hatice hanım

 • Mustafa efe

  13 Haziran 2015

  Kombimin kalorifer suyunu gösteren saati patlamış sürekli su akıtıp basınç düşüyor
  Ama sıcak suda vermiyor basınç göstergeci sadece kalorifer suyunun basıncını gösteriyorsa kombi neden sıcak su vermez?

  1. ibrahim

   19 Haziran 2015

   Bu soruyu bence kombi firmanıza sormanız gerekiyor. Normalde kalorifer suyu eksildiğinde sıcak suyun çalışmaması güvenlik sebebinden kaynaklanabilir.

 • yunus

  09 Nisan 2015

  mrb kolektörlerdeki vanaların hepsini kapattım buna rağmen su eksilme oldu,kombinin altındaki kolektörlere giden vanaları kapatım eksilme olmadı.sebebi ne olabilir cevap verdiginiz için teşekkür ederim

  1. ibrahim

   10 Nisan 2015

   Muhtemelen kombi ile kollektör arasındaki boru hattında kaçak vardır. Ancak uzman bir personel tarafından keşif yapılmadan tam olarak bir şey söylenemez. Bunun gibi kaçaklarda kaçak tamir sıvısı ile hiçbir yeri kırmadan onarım yapabiliyoruz. Servis yazdırıp bizden yardım alabilirsiniz.

 • Fatma Erdoğan

  05 Nisan 2015

  Kombideki se seviyesi sürekli düşüyordu. Demirdöküm servisini çağırdım. Konbideki su tankını değiştirdiler ama sonuç değişmedi. O zaman kaçak vardır dediler. Bunu kontrol ettirmem gerektiğini söylediler ama bu işi kime yaptıracağımı bilmiyorum. Beşiktaş- Gayrettepe’de oturuyorumç

  1. ibrahim

   06 Nisan 2015

   Firmamız bu tür kalorifer kaçaklarını tamir konusunda uzmandır. Anlattıklarınıza göre kalorifer tesisatında bir kaçak var. Günümüz teknolojisi ile hiç bir yeri kırmadan bu kaçağı tamir etmek mümkün. Kaçak tamir kimyasalını kalorfier tesisatınıza uygulayarak garantili bir şekilde sizi bu sorundan kurtarabiliriz.

 • yunus

  02 Nisan 2015

  kombi 10 günlük su az az azaltıyor 3-4 güne bir su ekliyorum kolektörlerden biri pas gibi bişey olmuş nedeni bu olabilrmi

  1. ibrahim

   03 Nisan 2015

   Kollektörün paslanan kısmında ıslanma varsa kombideki su bu sebepten azalabilir. Eğer herhangi bir noktada ıslanma ve damalama yoksa tesisatın döşeme altındaki herhangi bir kısmında sızıntı var demektir. Böyle durumlarda kaçak tamir ilacı ile yaptığımız uygulama sorununuzu kırmadan çözebilir. Bizi arayarak fiyat alabilirsiniz.

 • ibrahim g

  19 Mart 2015

  evimde oda termostadı kullanmaktadıyım. bi kaç gündür kombim 1 defa bile çalışşa bar 1 e yakın oluyor acaba oda termostadından mıdır yoksa problem mi vardır. birde kombi çalışmaz durumda iken düşme yok çalışmaya başlayınca düşüyor.cevap verirseniz sevinirim.

  1. ibrahim

   20 Mart 2015

   Arıza muhtemelen kombiden kaynaklanıyordur. Önce kombi servisini çağırmanız daha iyi olacaktır.

 • özkan acar

  13 Mart 2015

  demirdöküm kombim var, kombi su almaya başlayınca ekrandaki gösterge 35-55 derece arası gidip geliyor . Su alma işlemi tamamlandıktan sonra 35 derecede sabit kalıyor tekrar su almaya başlayınca 35-55 derece arası gidip geliyor. Bu durum normal mi yoksa bir arıza belirtisi midir, teşekkürler

  1. ibrahim

   14 Mart 2015

   Bu konu kombi ile alakalı olduğundan kombi markanıza göre bir yetkili servis ararsanız daha yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

 • ilknur

  17 Şubat 2015

  Sürekli
  su akitiyor durmuyo hiç

 • ilknur

  17 Şubat 2015

  Kombine sürekli şu alıyo ama Çeşme’den akar gbi duruyo açıkken de kapalıyken de alıyo ne yapmalı

  1. ibrahim

   17 Şubat 2015

   Kombi servislerinden bilgi alabilirsiniz.

  2. Yakup

   07 Şubat 2016

   Benim de başıma böyle bir problem geldi.Genleşme tankında 21 psi ye tekabül eden 1,5 bar gibi bir hava olması gerekliymiş.Peteklerdeki bakımsızlıktan dolayı oluşan pislik bar basıncını gösteren gösyergeyi tıkamış ve su bittiği halde sıcak su almaya devam etmişiz.Bu bir hata.suyu ısıtıyor diye biz aynı şekilde kullanmaya devam ettik.Ara sıra suatmaya başladı ve bu sorun gittikçe çoğaldı.artık kullanım zamanımız dışında da atıklar devam edince servisi çağırdık.bize 900TL gibi bir fiyat çıkardı.su seviyesi yetersiz olduğu zamanlardaki kullanım hatamız ana eşanjörü delmiş ve şebekeden su almaya başlamış sürekli.çıkardığı fiyat ana eşanjör=640 + genleşme tankı=260 Tl.başka bir servise gösterdim genleşme tankı sağlam ama ana eşanjör kesinlikle değişmesi gerekir oda toplam 450 TL olur dedi.Şimdi kombim eskisinden çok daha sağlıklı oldu.Burada yapmamız gereken kesinlikle şunlar arkadaşlar;
   1=öncelikle her yıl kışa girmeden kombi ve petek temizliği kesinlikle yaptıralım.
   2=kombi eğer hata veriyorsa kesinlikle servise göstermeliyiz.ve son olarak
   3=servisi çağırırken şikayetinizi net bir şekilde anlatıp önce fiyat alınız.bunu en az 4 servise sorun en uygun ve kaliteli işçilik hangisi ise onu tercih edin.
   Eğer garantisi yoksa tabi.İstanbulda olan tavsiye edebileceğim servis var ihtiyacı olan olursa kesinlikle tavsiye ederim

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ARA

Avrupa Yakası

0212 645 33 33
Tıkla Ara
ara-image

Anadolu Yakası

0216 383 36 33
Tıkla Ara
ara-image