Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (79 oy, ortalama puan: 4,57. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

Tuvaletin Tıkandığı ilk Anda Neler Yapılmalı:
Yaşanabilecek en büyük kabuslardan biri tıkanan tuvalet yada klozettir.Bu durum ile karşı karşıya kaldığınızda ilk yapılması gereken hiç paniğe kapılmadan su akışını durdurmak gerekir.Su akışını nasıl durduracağınızı o panikle bilemeyebilirsiniz.Bunu yapmanın iki yolu vardır:
Valf tek yönlü su besleme borusu ile depoya bağlıdır.Su tankının içindeki şamandıra kaldırmak diğer yoldur.Bunu yaparken çok dikkatli tankın kapağını çıkarın ve suyu kesmiş olun.Eğer tüm bunları nasıl yapacağınızı o panikle anlayamadınız ise en kestirme ve garanti olarak evin suyunu besleyen su vanasını derhal kapatın.Sonra sakince banyo ya gidip var olan su hep aynı seviyede mi yoksa çok yavaşta olsa azalıyor mu kontrol edin.Sonra uzun bir sopa yada benzer bir madde ile çok şiddet uygulamadan hafifçe gideri itin.Ve tekrar gözlemleyin.Eğer hala su seviyesi aynı ise yavaşça bu işlemi tekrar edin.Hala su seviyesi azalmıyorsa makalemizin devamını okuyarak ne yapmanız gerektiğine karar verin.
Yaz ayları sıcak havalarda mikrop üreme ve yayılma olasılığı daha yüksektir. Evlerinizde oluşabilecek klozet tıkanması buna davetiye çıkarır. Çünkü klozet tıkanıklığı oluştuğunda sıcak hava ile birlikte ortama yayılan mikrop anında üremeye başlar. Hasta, yaşlı ve çocuklar için tehdit oluşturan mikroplar ortama yayılmadan tıkanıklık açılmalıdır. Ortam bir an önce hijyenik hale getirilmezse istenmeyen hastalıklar üreyebilir.

Tıkalı klozet neyle açılır?

Açmanın bir kaç farklı yolu olsa da en iyi ve profesyonel yöntem tabi ki kanal açma makineleri ile olandır. Pis su klozetten geri geliyor ise sadece klozet tıkanmış demektir. Eğer yerdeki giderden veya duşun küvetin giderinden su geri çıkıyorsa daha ileri noktadan ana boruya bağlantı kısmından tıkandığı anlaşılır. Kendi çabamızla tıkanan klozeti açmaya çalışırsak susta ile deneme yapabiliriz. Klozetlerde daha çok atılan kağıtlardan dolayı tıkanmalar olur. Klozet es kısmından dönemeyen kağıtlar sıkışarak suyun geçişini engeller. Belki bu sorunu tıkanıklık açma teli ile halledebiliriz. Tuvalet pompaları da işe yarayabilir. Ancak tuvaletlere takılan kokular genelde çocukların oynaması ile deliğe düşer delikte sıkışınca üstüne atılan kağıt ve pislik tıkanmaya sebep olur. Bu tarz tıkanmalar tıkanıklık açma robotu olmadan açılamaz. Çalışanlarımızın deneyimi ile sizlere temiz ve hızlı çözüm üretebiliriz. Klozet seçiminin de tıkanma da etkisi vardır. Çünkü es kısmı dar olan klozetlerden kağıt ve atıklar geçemez geri tepmelere neden olurlar. Bu tür kalıcı malzemeleri alırken en değerli yeriniz olan evinize aldığınızı unutmayarak almalısınız. Çünkü oluşabilecek en ufak klozet tıkanmasına çözüm bulayım derken hem vaktinizden hem de keyfinizden olursunuz. Klozet tıkanmaları için kimyasal özellikli ürünler kullanmak yanlıştır. Kağıdın kimyasalla erimeyeceğini bilirsek veya sıkışan bir oyuncak , plastik parçasına kimyasalın etkisi olmayacağından boşa uğraşmış oluruz. İlacın üzerinize sıçraması ve cildinize temas etmesi halinde ciddi yanıklar oluşturabilir. İnternetten araştırırsak bu konuya bir çok örnek bulabilirsiniz. Bir tesisatçı olarak firmamız dahi çok zorunlu kalmadıkça bu tıkanıklık açma kimyasalını kullanmaz. Mutfak giderlerinde yağlanmadan dolayı oluşan tıkanmalarda yağları eriterek parçalasın diye kimyasallar ve yağ çözücüler kullanılabilir. Ancak kendiniz kullanacaksanız evler için bireysel kullanıma sunulmuş marketlerde satılan sıvı lavabo aç ürünleri kullanmalısınız.

2 YORUM
 • Mehmet Ateş

  28 Eylül 2016

  Merhabalar, Tuvaletimiz tıkandı. Yerimiz Burhaniye mahallesi Üsküdar’da… Perşembe günü bakmanız mümkün müdür?

  1. anadolu tesisat

   28 Eylül 2016

   Tabi ki bakabiliriz efendim telefonla bize ulaşırsanız daha net bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ARA

Avrupa Yakası

0212 645 33 33
Tıkla Ara
ara-image

Anadolu Yakası

0216 383 36 33
Tıkla Ara
ara-image