Robotla Pimaş Açma

1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (16 oy, ortalama puan: 3,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Robotla Pimaş Açma

Temizliği kolay bir yapıda olan boruların içerisi tıkandığında aklınıza ilk gelen isim pimaş aç firmasıdır. Tuvalet yada lavabo alt yapıları oluşturulurken kullanılan malzemenin adı halk dilinde pimaş olarak kalmıştır. Genel olarak tıkalı pimaşları açmada kullanıldığımız makineler borunun yapısına kesinlikle zarar vermez. Sağlam bir şekilde yapılmış gider borularının içerisi her ne kadar kaygan yapıda olsa da ustaların yanlış montajı sonucunda çok çabuk tıkanabilir. Kamerayla yaptığımız araştırmalarda pimaş tıkanıklığı yoğun dirsek kullanımı sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bazen bu sebepler arasına eğimsiz gider boruları da neden olmaktadır. Gelişmiş cihazların farklı yapılarda döşenmiş pimaşları kırmaya gerek kalmadan açabildiğini sizde firmamızı arayarak görebilirsiniz.

Pimaş aç deyince eminim birçoğumuza tanıdık gelmiştir. Genellikle minibüslerde koltuk başlıklarında yazan pimaş açıcı ibaresi aslında bir çoğumuzun da anlamaya çalıştığı tam olarak anlamını bilmediği bir ibare. Hepimizin dolmuşların üstünde gördüğü pimaş açılır terimi başımıza geldiğinde ne kadar önemliymiş keşke numarasını alsaydım dersiniz.  Pis su borusu aslında teknik terim kullanıldığında PVC denilen atık su borusu tesisatında kullanılan borulara denir. Ancak halk arasında her zaman olduğu gibi sektörde ilk çıkan plastik tesisat boru markası pimaş olduğu için, PVC borunun adı pimaş olarak kaldı. Herkeste atık su gider borusuna pimaş dedi. Tıpkı gaz tüplerinin geneline aygaz denmesi gibi. Yani aslında tıkalı borularda pimaş açma derken anlatılmak istenen şey tıkanmış olan PVC atık su gider borularının açılmasıdır. Aslına bakılırsa reklam ve ne yapmak istediğini anlatmak isteyen bir tesisatçı için gayet kısa ve öz bir slogan. Firmamız bu tespiti çok öncelerden yaptığı için pimaş aç diyerek bu sloganı tüm topluma tanıtmıştır.

Özellikle son 10 yıl içerisinde yaptığımız araştırmaların neticesinde gider borularındaki tıkanmaların makinelerle kırılmadan açılması ve açıldıktan sonra boru içerisinin kamera sistemi ile görüntülenmesi çok rağbet gören ve insanların ihtiyacını karşılayan bir sektör haline geldi. Tesisat sektöründeki bu boşluk ciddiye alınacak kadar büyük bir boşluk. Nedeni ise bir giderin tıkanması ile birlikte kırma dökme işi ve bunun maliyetinin yüksek olması. Örneğin tuvalet tıkanması durumunda kırarak düzeltmeye kalkınca hem eviniz de tadilat işi çıkacak hem de maliyet olarak epeyce külfetli olacaktır. Halbuki aynı pimaş tıkanıklığını makine ve kamera yardımıyla yaparsak hem kırma dökme işi çıkmasını engelleyecek hem de maliyet çok düşecektir. Şimdi makine ve kamerayla pimaş açma dururken kim evini kırdırıp daha fazla para ödemek ister, tabi ki hiç kimse istemez.

Atık su gider tıkanıklığı olayını gözünüzde büyütmeyin. Gider açıcı makine ile tesisattaki tıkanmaları açma ve temizleme olanağımız olur. Ustalarımız boru içlerini yağ ve diğer kalıntılardan robot makine ile arındırırlar. Tıkalı pis su boru hatlarında alacağınız profesyonel yardım ile yaşamınızı daha kolay hale getirebilirsiniz. Tıkanıklık problemini kendi yöntemlerinizle açmak her zaman geçerli bir yöntem olmayabilir. Bu nedenle sizde tıkanıklık açma firması olarak bir telefonla bize ulaşabilirsiniz. Size her zaman modern ve üstün kaliteli hizmet vermeye hazırız.

Tıkalı gider borularında tuvaletin yada banyonun herhangi bir yerini kırmadan tıkanıklık açma hizmetini sağlıyoruz. Tuvaletin giderine atılan bez, tuvalet kağıdı gibi yabancı cisimleri makine ile dışarı çıkarıp suyun gitmesi sağlanır. Tıkanıklık açma robotu tuvaletin giderinden gönderiyoruz tıkalı olan bölgeye kadar ulaşması sağlanıyor. Tıkanmış bölgeye gelince makine zorlanmaya başlar, tam o sırada makinenin sarma ucu giderin tıkanmasına sebep olan maddeyi ya parçalar. Yada sarılıp giderden geri getirir. Bu işlem ortalama yarım saat ile iki saat arasında değişir. Ana gider borularında tıkanıklık açmak daire içine göre daha zordur. Ana gider borularda tıkanma genelde tesisatın yanlış çekilmesinden ortaya çıkar. Bu yüzden tesisatlarınızı inşaat zamanında çektirirken olabildiği kadar geniş çapta çektirin ki tıkanmasın. Atık su borusunun suyu çekildikten sonra tıkanıklık açma işlemi bitmiş sayılmaz. Sonrasında ne yapıyoruz işte firmamızın farkı orada belli oluyor, atık su borusuna kamera gönderiyoruz ve tıkanık tam anlamıyla çözülmüş mü kontrol ediyoruz. Ya açılmadıysa o zaman ne yapıyoruz? Yüzeye sinyal gönderen kamerayla sıkıntılı yerin resmini çekeriz. Kamera problemli yere geldiği zaman sinyal göndermesi için komut verilir. Yüzeyden bu sinyali bularak tıkalı bölüm nereye denk geldiği bulunur ve onarım için ne gerekiyorsa yapılır. Gider borusundan nokta atışı sağlayan tespit makinesini sadece büyük firmalar kullanmaktadırlar.

Tıkalı Gider Açma Teknolojileri

Tuvalet tıkanıklığı açma kendi yöntemlerinizle zorlu, yorucu, sağlıksız ve hatta çoğu zaman başarısız olabilir. Tıkanmış tuvalet açma konusunda size tüm teknolojik imkanları sunan nadir firmalardan biriyiz. İşinin ehli olan ustalarımız tuvalet atık su gideri borularında tıkanmaya sebebiyet veren maddeleri keşfedip tuvalet tıkanıklığı açma robotuyla olaya müdahale ederler. Kanalizasyon borularının rögar çukuruna dökülene kadar izlediği boru mesafesi kısa olması gereklidir. Bulaşıkları yıkarken su ile birlikte giden yağlar gider boruların tıkanmasına sebep olur. Gider borunuz tıkandığında lavabo tıkanıklığı açma servisinden yararlanabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda teknolojik gelişmeleri sürekli yakından takip eden bir firma olarak tıkalı giderleri tıkanıklık açma makinesi ile tıkalı klozet giderlerini açmaktayız. Tıkalı tuvalet gideri açma servisimiz kamera ile tıkanıklık olan gideri görüntüleyerek cihaz yardımıyla tıkanıklığı tespit ettiği noktaya makineyi salarak tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirirler.

Nasıl ki bir vücudunuzla ilgili bir problem yaşadığınızda doktorunuz sizden ultrason, film, röntgen gibi hastalığınızın teşhisini koymak için aşmalardan geçmenizi istiyorsa ustalarımızda aynı şekilde işinin doktoru olarak yani kamera ile görüntüleme yaparak tıkanmış klozet giderlerini açmaktadırlar.

Müşteri memnuniyetine öncelik veren firma olarak ustalarımız eve girdiği andan itibaren sizin probleminizi kendi sorunuymuş gibi algılayarak tıkalı olan gideri kameralı cihazlarla açarlar.

Firmamızın Gider Tıkanmaları ile Alakalı Vermiş Olduğu Hizmetler

 • Gider borusu içini görüntüleme
 • Tuvalet gideri açma
 • Lavabo tıkanıklığı açma
 • Bina atık su ana giderleri görüntüleme ve açma
 • Atık su borusu yıkama
 • Rogar yeri bulma
3 YORUM
 • Yarenliler inşaat

  23 Şubat 2016

  içine beton kaçmış beton boruları açabiliyor musunuz? Yeni inşaatı bitmiş bir inşaatımız var sürekli tıkanma şikayetiyle bizi arıyorlar. En son bir firmadan kamerayla pimaşın içine baktırdık çatalda beton gösterdiler makineyle açabilirmisiniz

  1. istanbul tesisat

   23 Şubat 2016

   Şuan firmamızın kullandığı araç gereç içerisinde betonu açan herhangi bir makine yok. Fakat dedektörlü kameralarla betonun tam olarak pimaşın neresinde olduğunu nokta atışı yaparak tespit edebiliriz. Biliyorsunuz radye temel üzerinde bir metre fazla yer kırmak zemin açısından hem tehlikeli hem de maliyeti yüksek oluyor. Her yeri kırmak yerine yukarıdan betonun tıkadığı pimaşın tam yerini bulup kırmak daha karlı olacaktır.

 • sevda

  12 Mart 2016

  banyonun pimaşı tıkandı evlere kaça geliyorsunuz? İki gündür bu halde acil cevap yazabilirmisiniz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir