Robotla Pimaş Açma

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Temizliği kolay bir yapıda olan boruların içi tıkandığında aklınıza ilk gelen isim, pimaş aç firmasıdır. Tuvalet ya da lavabo alt yapıları oluşturulurken kullanılan malzemenin adı, halk dilinde pimaş olarak kalmıştır. Genel olarak tıkalı pimaşları açmada kullanıldığımız makineler, borunun yapısına kesinlikle zarar vermez. Sağlam bir şekilde yapılmış gider borularının içi her ne kadar kaygan yapıda olsa da ustaların yanlış montajı sonucunda çok çabuk tıkanabilir. Kamerayla yaptığımız araştırmalarda, pimaş tıkanıklığı yoğun dirsek kullanımı sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bazen bu sebepler arasında eğimsiz gider borularının da neden olduğu görülmektedir. Gelişmiş cihazların farklı yapılarda döşenmiş pimaşları kırmaya gerek kalmadan açabildiğini siz de firmamızı arayarak görebilirsiniz.

Hemen Arayın! 0216 383 36 33 Hemen Arayın! 0212 645 33 33

Pimaş aç deyince eminim birçoğumuza tanıdık gelmiştir. Genellikle minibüslerde koltuk başlıklarında yazan pimaş açıcı ibaresi, aslında bir çoğumuzun da anlamaya çalıştığı ve tam olarak anlamını bilmediği bir ibare. Hepimizin dolmuşların üstünde gördüğü pimaş açılır yazısı, başımıza geldiğinde ne kadar önemliymiş, keşke numarasını alsaydım diyebileceğimiz bir ibaredir.  Pis su borusu, aslında teknik terim kullanıldığında PVC denilen atık su borusu tesisatında kullanılan borulara denir. Ancak halk arasında her zaman olduğu gibi sektörde ilk çıkan plastik tesisat boru markası pimaş olduğu için, PVC borunun adı pimaş olarak kalmıştır. Herkes de atık su gider borusuna pimaş dedi. Tıpkı gaz tüplerinin geneline aygaz denmesi gibi. Yani aslında tıkalı borularda pimaş açma derken, anlatılmak istenen şey tıkanmış olan PVC atık su gider borularının açılmasıdır. Aslına bakılırsa reklam ve ne yapmak istediğini anlatmak isteyen bir tesisatçı için gayet kısa ve öz bir slogan. Firmamız bu tespiti çok öncelerden yaptığı için pimaş aç diyerek bu sloganı tüm topluma tanıtmıştır.

Özellikle son 10 yıl içinde yaptığımız araştırmaların neticesinde, gider borularındaki tıkanmaların makinelerle kırılmadan açılması ve açıldıktan sonra boru içerisinin kamera sistemi ile görüntülenmesi çok rağbet gören ve insanların ihtiyacını karşılayan bir sektör haline geldi. Tesisat sektöründeki bu boşluk, ciddiye alınacak kadar büyük bir boşluk. Nedeni ise bir giderin tıkanması ile birlikte kırma dökme işi ve bunun maliyetinin yüksek olması. Örneğin tuvalet tıkanması durumunda, kırarak düzeltmeye kalkınca hem evinizde tadilat işi çıkacak, hem de maliyet olarak epeyce külfetli olacaktır. Halbuki aynı pimaş tıkanıklığını makine ve kamera yardımıyla açma yaparsak, hem kırma dökme işi çıkmasını engelleyecek, hem de maliyet çok düşecektir. Şimdi makine ve kamerayla pimaş açma dururken, kim evini kırdırıp daha fazla para ödemek ister, tabi ki hiç kimse istemez.

Atık su gider tıkanıklığı olayını gözünüzde büyütmeyin. Gider açıcı makine ile tesisattaki tıkanmaları açma ve temizleme olanağımız mevcuttur. Ustalarımız boru içlerini yağ ve diğer kalıntılardan robot makine ile arındırırlar. Tıkalı pis su boru hatlarında alacağınız profesyonel yardım ile yaşamınızı daha kolay hale getirebilirsiniz. Tıkanıklık problemini kendi yöntemlerinizle açmak, her zaman geçerli bir yöntem olmayabilir. Bu nedenle siz de tıkanıklık açma firması olan Anadolu Tesisat’a bir telefonla bize ulaşabilirsiniz. Size her zaman modern ve üstün kaliteli hizmet vermeye hazırız.

Tıkalı gider borularında tuvaletin ya da banyonun herhangi bir yerini kırmadan tıkanıklık açma hizmetini sağlıyoruz. Tuvaletin giderine atılan bez, tuvalet kağıdı gibi yabancı cisimleri, makine ile dışarı çıkarıp suyun gitmesi sağlanır. Tıkanıklık açma robotu tuvaletin giderinden gönderiyoruz ve tıkalı olan bölgeye kadar ulaşması sağlanıyor. Tıkanmış bölgeye gelince makine zorlanmaya başlar, tam o sırada makinenin sarma ucu giderin tıkanmasına sebep olan maddeyi ya parçalar ya da sarılıp giderden geri getirir. Bu işlem ortalama yarım saat ile iki saat arasında değişir. Ana gider borularında tıkanıklık açmak daire içine göre daha zordur. Ana gider borularda tıkanma, genelde tesisatın yanlış çekilmesinden ortaya çıkar. Bu yüzden tesisatlarınızı inşaat zamanında çektirirken olabildiği kadar geniş çapta çektirin ki tıkanmasın. Atık su borusunun suyu çekildikten sonra, tıkanıklık açma işlemi bitmiş sayılmaz. Sonrasında ne yapıyoruz? İşte firmamızın farkı burada belli oluyor. Atık su borusuna kamera gönderiyoruz ve tıkanık tam anlamıyla çözülmüş mü, kontrol ediyoruz. Ya açılmadıysa? Bu durumda ne yapıyoruz? Yüzeye sinyal gönderen kamerayla sıkıntılı yerin resmini çekiyoruz. Kamera problemli yere geldiği zaman sinyal göndermesi için komut verilir. Yüzeyden bu sinyali bularak, tıkalı bölüm nereye denk geldiği tespit edilir ve onarım için ne gerekiyorsa yapılır. Gider borusundan nokta atışı sağlayan tespit makinesini, sadece büyük firmalar kullanmaktadırlar.

Tıkalı Gider Açma Teknolojileri

Tuvalet tıkanıklığı açma kendi yöntemlerinizle zorlu, yorucu, sağlıksız ve hatta çoğu zaman başarısız olabilir. Tıkanmış tuvalet açma konusunda size tüm teknolojik imkanları sunan nadir firmalardan biriyiz. İşinin ehli olan ustalarımız, tuvalet atık su gideri borularında tıkanmaya sebebiyet veren maddeleri keşfedip, tuvalet tıkanıklığı açma robotuyla olaya müdahale ederler. Kanalizasyon borularının rögar çukuruna dökülene kadar izlediği boru mesafesi kısa olması gereklidir. Bulaşıkları yıkarken su ile birlikte giden yağlar, gider borularının tıkanmasına sebep olur. Gider borusu tıkandığında lavabo tıkanıklığı açma servisinden yararlanabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda teknolojik gelişmeleri sürekli ve yakından takip eden bir firma olarak, tıkalı giderleri tıkanıklık açma makinesiyle, tıkalı klozet giderlerini açmaktayız. Tıkalı tuvalet gideri açma servisimiz, kamera ile tıkanıklık olan gideri görüntüleyerek; cihaz yardımıyla tıkanıklığı tespit ettiği noktaya makineyi salarak, tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirirler.

Nasıl ki bir vücudunuzla ilgili bir problem yaşadığınızda doktorunuz sizden ultrason, film, röntgen gibi hastalığınızın teşhisini koymak için aşmalardan geçmenizi istiyorsa, ustalarımız da aynı şekilde işinin doktoru olarak, yani kamera ile görüntüleme yaparak tıkanmış klozet giderlerini açmaktadırlar.

Müşteri memnuniyetine öncelik veren firma olarak, ustalarımız eve girdiği andan itibaren sizin probleminizi kendi sorunuymuş gibi algılayarak, tıkalı olan gideri kameralı cihazlarla açarlar.

Pimaş Tıkanıklığı Neden Olur?

 • Tadilat sırasında gidere atılan harç gibi inşaat atıkları.
 • Tesisatın döşenmesi sırasında boruya yeterli eğimin verilmemesi.
 • Pimaş borusunda meydana gelen çökmeler.
 • Pimaş borularına kaçırılan, düşürülen ya da atılan yabancı cisimler.
 • Kalitesiz tuvalet kâğıtları giderde erimediğinden tıkanıklığa neden olur.
 • Mutfak lavabo giderine gönderilen yemek kalıntıları, atık yağlar.

Firmamızın Gider Tıkanmaları ile Alakalı Vermiş Olduğu Hizmetler

 • Gider borusu içini görüntüleme
 • Tuvalet gideri açma
 • Lavabo tıkanıklığı açma
 • Bina atık su ana giderleri görüntüleme ve açma
 • Atık su borusu yıkama
 • Rogar yeri bulma

Robotla Pimaş Açan Firmalar

Robot makinelerle pimaş açan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Tıkalı pimaş borusunu robotla açma hizmeti veren firmamız, açılmayan pimaş tıkanması için para almıyor! Pimaş açma fiyatları, tıkanan borunun yerine ve niteliğine göre farklılık göstermektedir. Firmamızı arayıp, pimaş açma servisi talep ettiğinizde size en yakın ekibimizi yönlendiriyoruz. Garantili ve kırmadan pimaş açan firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, yapılan tüm işlemlerde servis formuyla işi garanti altına almaktadır. Pimaş açan usta ekibimiz, evinize geldiği andan itibaren size en az masrafla sorununuzu çözmeyi hedeflemektedir. Pimaş açma servisi fiyatları ile ilgili bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (108 oy, ortalama puan: 4,58. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru ve görüşler (15)

Robotla Pimaş Açma hakkında yorumlar
 • 4 ay önce

  Lavabo giderinde tıkanıklık var yalnız hattımızda çek valf bar hattın diğer tarafı çalışıyor çek valf dayansın altında burası işyeri giriş kat kırmadan yapıla bilir mi fiyat ne kadar olur

  Yanıtla -
  1. merhabalar tıkalı gider açma işlemleri için lütfen web sitemizde bulunan iletişim telefonlarından bizimle irtibata geciniz

   Yanıtla -
 • 7 ay önce

  Selamlar tuvalet gideri açma fiyatı ne kadar acaba öğrenebilir miyim?

  Yanıtla -
 • 7 ay önce

  Mutfakta 5 metre arası tıkalı Fiyat ne olur ve kamera ile bakılıyor mu?

  Yanıtla -
  1. Konuyu biraz detaylı anlatırsanız çözüm üretebiliriz. Lütfen bize telefonla ulaşın.

   Yanıtla -
 • 9 ay önce

  interntten okudugum robotlo pimaş acma işlemini gecen basımıza gelen pimaş tıknaıklığı yüzünden bende dairemderobotla pimaş acma yaptırdım ve yapılan işçilkten menun kaldım

  Yanıtla -
 • 9 ay önce

  öncelikle iyi günler
  25 yıllık olan dairemin pimaşları uzun süredir tıkanıp acılmakta idi gecen gün tıkandıgında robotla pimaş acma yardımı gerektiğini anladım ve anadolu tesisattan robotla pimas acma işlemi için servis talebinde bulundum
  gün içinde bana işini iyi bilen titiz temiz ustalar gönderip tıkalı olan piması actılar robotla açıp beni sıkıntıdan kurtardılar tesekkür ederim

  Yanıtla -
 • 9 ay önce

  merhaba apartmanımızın mutfak pis su gider borularında tahminimize göre yağ atıklarının neden olduğu tıkanmalar var. Açılmasını istiyoruz

  Yanıtla -
  1. Tabiki efendim, tıkanıklık makineleri ile gider açılır ve içeride oluşan yağlanma çok ileri boyutta ise yüksek basınçlı yıkamada yapılabilir.

   Yanıtla -
 • 9 ay önce

  tıkalı pimaşları kaça açıyorsunuz?
  Pimaş tıkandığında kırmadan açabiliyor musunuz?
  Pimaş açma makinesi çok gürültü çıkarıyormu?
  Bu sorulara cevap alabilirsem sizi çağırmayı düşünüyorum ümraniye de bir site içerisinde oturuyorum akşam 7 den sonra gürültü yapmak yasak fakat ben işden 7 de geliyorum cevabınızı bekliyorum

  Yanıtla -
  1. Tıkanan pimaşlar kırmadan açılabiliyor. Bu iş için kullanılan makine çok gürültü çıkarmadığından akşamda çalışma olabilir. Firmamızı arayıp fiyat alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 10 ay önce

  Öncelikle evime gelen fatih ustaya çok teşekkür ediyorum titiz çalışmasından dolayı. Firmanızın ekipmanları ve elemanı her şeyiyle işe hakim bu çok belli. Problemimi çözdünüz ve bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum her şey için teşekkür ederim.

  Yanıtla -
 • 1 sene önce

  banyonun pimaşı tıkandı evlere kaça geliyorsunuz? İki gündür bu halde acil cevap yazabilirmisiniz

  Yanıtla -
 • 1 sene önce

  içine beton kaçmış beton boruları açabiliyor musunuz? Yeni inşaatı bitmiş bir inşaatımız var sürekli tıkanma şikayetiyle bizi arıyorlar. En son bir firmadan kamerayla pimaşın içine baktırdık çatalda beton gösterdiler makineyle açabilirmisiniz

  Yanıtla -
  1. Şuan firmamızın kullandığı araç gereç içerisinde betonu açan herhangi bir makine yok. Fakat dedektörlü kameralarla betonun tam olarak pimaşın neresinde olduğunu nokta atışı yaparak tespit edebiliriz. Biliyorsunuz radye temel üzerinde bir metre fazla yer kırmak zemin açısından hem tehlikeli hem de maliyeti yüksek oluyor. Her yeri kırmak yerine yukarıdan betonun tıkadığı pimaşın tam yerini bulup kırmak daha karlı olacaktır.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin

  Soru ve görüşler

  Ara