Ankara Boru Açma

anadolu tesisat (Şirket Çalışanı)
Bu çalışana soru sor

Boru Açma Hizmetimiz

Tıkalı tuvalet borusu açma yada başka bir deyişle pimaş açma konusunu bu yazımız da hem meslektaşlarımız hem de sitemizi inceleyen ziyaretçilerimiz için ele alacağız. Öncelikli olarak pimaş nedir kısaca bunu açıklayalım. Pimaş banyo yada mutfak gibi tesisat sisteminin temiz ve pis sularını şehir borularına yani ana giderlere taşıyan borulardır. Kısaca evde ki tesisat sistemini en dışarıdaki borulara bağlayan ara bağlantılardır.  Bu borular arasındaki aksaklığa ve birikme durumlarına ise tıkanıklık adı verilmektedir. Tuvalet boruları tıkanıklıkları farklı sebeplerden meydana gelebilir. Boruların tıkanmasının sebeplerinin doğru tespiti de ancak doğru ekipman ve teçhizat ile mümkündür. Kameralı görüntüleme sistemine sahip olmayan firmaların bu gibi tıkanıklıklarda başarıları %50 dolaylarındadır. Açtığınızı sandığınız tuvalet 2-3 gün sonra yeniden tıkanabilir. Bu nedenle, kamera ve görüntülü sistemleri kullanmayan firmalar ile gider tıkanıklığında doğru ve kalıcı çözüme ulaşmak mümkün olmayacaktır. Ankara tıkalı tuvalet borusu açma çalışmalarında kameralı görüntüleme sisteminin çok büyük avantajları vardır. İlk olarak kamera ile görüntüleme yaparak boruyu tıkayan cisim yada sebebin kaynağı görüntülendiği için, tıkanıklığı açmak için uzun araştırmalara gerek kalmadan ana problemin ne olduğu kolayca tespit edilir. İkinci olarak ise; bazen tıkanmış gider borusu tesisat sisteminin ilerleyen bölümlerinde olabilir. Bu durumda tıkanan boruya ulaşmak yada boruyu açmak için tek çare olarak etrafı kırmak görünebilir. Oysa kameralı ve robotla tıkanıklık açma burada kırmadan yapılacak çalışmalar konusunda çok büyük avantaj sağlar. Kamera gider borusunun içerisinde ilerletilerek noktasal olarak borunun yada pimaşın nereden ve nasıl tıkandığı belirlenmiş olur. Böylece eviniz bir inşaata dönüşmeden ve tadilata gerek kalmadan tıkalı tuvalet açma işlemi de gerçekleştirilmiş olur. Bu nedenle; tıkalı tuvalet yada tıkalı tuvalet borusu açtırma işlemi için profesyonel bir firma ile çalışmak size her açıdan avantaj sağlayacaktır. İyi bir piyasa araştırması yaparak bu firmalardan biri ile çalışmak size çok büyük kolaylıklar sağlayacağı gibi ayrıca düşündüğünüzün aksine bu hizmeti klasik yönteme ödeyeceğiniz tutarların çok altına alabilirsiniz.

Neden Anadolu Tesisatı Seçmelisiniz?

Ankara`da profesyonel bir firma olarak acil tesisat arızaları gibi durumlar için sürekli sayısını arttırdığımız 12 aracımız ve onlarca teknik personelimiz var. Tesisat arızalarının çözümü konusunda gerekli eğitimleri almış ve sektörde deneyim kazanmış elemanlarımız sayesinde taşan tuvaletler, lağım taşkınlıkları gibi hemen müdahale edilmesi gereken ve insanları zor durumda bırakan arızaları kısa sürede çözüyoruz. Tuvaletin taştığı ilk anda, ne yapacağınızı şaşırabilir kendinize en yakın tesisatçıyı bulmaya çalışırsınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ise, hizmet aldığınızda sorununuzun çözülüp çözülmeyeceği olmalıdır. Tabi ilk aklınıza gelen Ankara`da acil tuvalet tıkanıklığı açan usta yada Ankara’daki tuvalet tıkanıklığını makineyle açan firmaları bulmak olacaktır. Fakat bu firmaların bir çoğu yetersiz servis elemanı ve servis ağı sebebi ile acil durumlarda müdahalede geç kalırlar. Tabi ki böyle bir durumda tıkanıklığın açılması için beklenen her dakika çok önemlidir. Çünkü taşan tuvalet sadece sizi görsel olarak rahatsız edeceği gibi hem sağlık açısından tehlikeli olacak hem de eşyalarınıza da maddi zararlar verecektir.
Cihaz ile tuvalet tıkanıklığını açan firmalar ile çalışarak bu problemi mümkün olan en kısa sürede halledebilirsiniz. Tıkanıklık açma hizmeti veren firmaların bir kısmı 7/24 hizmet vererek mümkün olan her an probleminizi çözmeye çalışırlar.

Tıkanan Giderleri Temizleyen Ankara’daki  Tesisat Firmaları

Özellikle yaz aylarında giderlerde oluşan tıkanmalar sebebiyle ilerleyen dönemlerde mutfak evye giderlerinde dayanılmaz kötü kokular oluşabiliyor. Bazen ev hanımları bunlara geçici çözümler bulmaya çalışıp kimyasal ürünler kullansalar da o ürünler çoğu zaman geçici çözümler olmaktan öteye geçemiyor. Aynı sıkıntı büyük mutfaklara sahip otel, restoran vb. mekanlar için de geçerli elbette. Giderlere sürekli dökülen yağlar, bulaşık artıkları tıkanmalar yaparak zaman içerisinde borularda koku yapmaktadır. Temizleyici maddeler, farklı çözümlerin denenmesine rağmen gitmeyen kötü kokular için muhakkak tesisatçı çağırmak gerekir. Tabi ki aynı sıkıntılar tuvalet ve banyolar içinde geçerli olabilir. Giderlerde oluşan tıkanıklıklar sebebi ile evin içine hava ile dolan kötü kokular ile mikroplar da taşınıyor. Hem sağlığımız hem de tuvaletin kullanılabilmesi için tıkanıklıkların ve kötü kokuların sebebini bularak onarımını yapmak gerekiyor. Profesyonel bir yardım almadığınız her an bu problemler bir kabusa dönüşebilir. Her yeri kırma dönemi artık cihazlarımız ile geride kaldığı için, bu tıkanıklıklardan korkmanıza da gerek yok. Anadolu Tesisat tarafından verilen tıkanıklık açma hizmetimizden, özel teknolojiye sahip cihazlarımız ve işini iyi yapan profesyonellerimiz  ile faydalanabilirsiniz. Firmamız bünyesinde bulunan cihazlar ile giderlerdeki tıkanıklıkla noktasal olarak tespit ediliyor. Tıkanıklığa sebep olan bölge asla kırılıp dökülmeden profesyonel ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Eğer tıkanıklık eviniz dışındaki rögarlardan kaynaklanıyor ve rögarlarınızı bulamıyorsanız dahi rögarlarınızı tespit edecek kameralı sistemlere de sahibiz. Günümüzde çoğu cihazlı tıkanıklık açan firma rögar açma konusunda hizmet vermeyebiliyor. Bu nedenle özellikle tuvalet tıkanıklıklarında mutlaka rögarı bulacak ve temizleyebilecek firmalar ile çalışmaya özen gösterin. Anadolu Tesisat olarak, tıkanıklıklar rögardan kaynaklanıyor ise, rögarlarınızın yerini unutsanız dahi tespit kamerası ile yerini bularak tıkanıklık sorununuzu çözüme kavuştururuz. Müşteri memnuniyetiniz için yaptığımız test işlemimiz kameramız ile yapılıyor. Görüntülü sistemde tıkanıklığın giderilip giderilmediğini ekibimiz görsel olarak size göstererek temizleme işlemi ile tıkanıklık açma hizmetini başarı ile tamamlıyor.

Anadolu tesisat firması teknolojiyi yakından takip ederek sürekli kendini yenileyen bir tesisat firmasıdır. Gerek pis su giderleri gerekse de temiz su tesisatında oluşabilecek her tıkanıklığı açabilecek teknik personel ve cihaz donanımına sahibiz. Ankara’da gider tıkanıklığını robotlu sistemle açan tesisatçı ihtiyaçlarınız için biz her zaman bir telefon kadar uzağındayız.

İçeriği faydalı buldunuz mu?
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (36 oy, ortalama puan: 4,36. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Soru ve görüşler (4)

Ankara Boru Açma hakkında yorumlar
 • 8 ay önce

  Apartman yönetıcısıyım. mutfak lavabolarından zaman zaman cok kotu koku sıkayetı var. Genel bır temızlik yapılabılıyor mu. Fıyatı da yazarsanız sevınırım.

  Yanıtla -
  1. İyi günler Hıfzı Bey. Mutfak lavabolarından koku gelmesinin sebebi hatta yağlanmadan dolayı daralmalar oluşmuştur ve zaman zaman geçici tıkanmalar yaşarsınız bunun sonucunda daireler koku geri vurabilir. Hatların içini komple temizleyebiliyoruz ve eski haline getirebiliyoruz. Fiyat verebilmemiz için hattın kaç metre olduğunu ne kadarlık bir alanı yıkayacağımız önemli bu yüzden yerinde keşif yapılıp ücret hakkında bilgi verilmesi gerekiyor. Şirketimizi arayıp daha detaylı bir bilgi alıp servis talebinde bulunabilirsiniz efendim.

   Yanıtla -
 • 10 ay önce

  Evdeki Musluk suyu önce tazikle geliyor daha sonra tazik düşüyor ne yapmak gerekir. bu arada kolon tesisatı yenilendi ve ondan sonra oldu olay…

  Yanıtla -
  1. İyi günler Akın Bey. Ana kolon tesisatı yeni yapıldıysa eğer tesisatınızla alakalı bir problem olmayabilir. Kaynaklar yapılırken sizin dairenize gelen noktada bir daralma olmuş olabilir. Ya da kolon tesisatı çekilirken sizin tesisatınıza pislik gidip tıkamış olabilir. Böyle bir durum söz konusu değilse içerideki daire tesisatında bir sıkıntı var demektir. Bu probleme uygulanacak yöntem basınç vermek olacaktır. Basıncı vererek içerideki pisliği dışarı atabiliriz. Ankara şubemizle görüşüp daha detaylı ve profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin

  Ara