• su-sizintisini-kirmadan-bulma
 • kalorifer-petegi-temizleme
 • tikali-pimas-acma

Su Kaçağı Bulma

Görüntülü cihazlarla kırmadan su kaçağını tespit edip garantili bir şekilde tamirini gerçekleştiriyoruz.

Simple

Tıkalı Boru Açma

Kırmadan tıkanan borularınızı kameralı sistemlerle açıyoruz. Profesyonel boru tıkanıklığı açma hizmeti.

Simple

Petek Temizliği

Makine ve ilaç yardımı ile peteklerinizin içerisinde oluşan tortu temizlenir. İçerisine koruyucu sıvı ilave edilir.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan su kaçağı bulma işlemi her ustanın ve firmanın yapabileceği bir iş değildir. Su problemlerinize kesin çözüm bularak size rahat bir yaşam sunuyoruz. Su kaçağı denildiğinde aklımıza ilk olarak başımıza damlayan sular gelir. Bununla birlikte bizden alt kata damlayan sular , kötü görüntüler , pis rutubet kokuları bizi çıkmaza sokar ve ne yapacağımızı bilmez duruma geliriz.  İşte tam o sırada profesyonel bir tesisat ustası arayışına geçeriz. Ev iş yeri, alışveriş merkezleri ve tüm yaşam alanlarını kapsayan bu sorunu çözmek usta ellerin işidir. İstanbul tesisat kalitesiyle güven veren çalışma anlayışını birleştirerek, kırmadan su sızdıran yeri bulma konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.
Tesisatınızda oluşan su borusu sızıntıları, komşunuzdan gelen tavanınızı sarartan su kaçakları gibi ve sizde rahatsızlık oluşturan tüm su tesisatı sorunlarınızda firma güvencesiyle yanınızdayız. Eskiden kalma yöntemlerle yapılan su kaçağı tespiti oldukça zahmetli bir işlemdi. Evinizin yada işyerinizin tüm fayansları, duvarları, parkeleri kırılıp dökülerek tam bir kabus halini alırdı. Şuan bile mahalle tesisatçısı diye adlandırdığımız usta olduklarını iddia eden tesisatçılar yine bu saydığımız uzun zahmetler uğraşlar vererek vaktimizin büyük bölümünü katlederek kırma olayını gerçekleştirmektedirler. Biz firma olarak kırma ve dökme olayını tarihe gömdük.

Uzman ekiplerimiz cihazla su akan yeri bulup sizleri hem bilgilendirip hem de sorununuzu kökten halletmeyi hedefler. Su kaçakları genelde duvar içinde döşeli boruların kırılması patlaması ve çatlakların oluşmasıyla ortaya çıkar. Bu boru kırılmaları ve patlaklarını kameralı özel robot cihazlarla görüntülemek mümkündür. su kaçağı olan  bölge kırma olayına girmeden özel son teknoloji robot makinelerle tespit edilir. Tespit işleminden hemen sonra tamirat tadilat ve onarım işlemi de yine uzman ekiplerimiz tarafından itinayla yapılır.

demir-boruda-su-kacagi

Demir Boruda Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Günümüzde plastik boru ile yapılan su tesisatları bundan yaklaşık 20-30 yıl önce galveniz borularla yapılmaktaydı. Zamanla çürüme ve kireçlenme olan demir – gelveniz borular sızdırmaya başlarlar. Ancak plastik borudaki gibi kolay bulunamaz bu sızıntılar. Çünkü boru çürümüşse aynı anda bir çok noktadan su sesi gelir. Buda su kaçak tespitini imkansız hale getirir. Uzman ekiplerimiz sayesinde ne olursa olsun su sızan yer bulunur. Ancak her zaman tamirat yapılamayabilir. Örneğin resimdeki demir boru tamamen ufanmış ve tamir edilemeyecek kadar yıpranmış. Böyle bir durumda işin sağlıklı olması için tamir yapılmaz tesisat yenilenir. Eğer demir boruda su kaçağı bulunmuşsa ve boru çürümemişse tamiratı yapılabilir. Sizin için en iyisini düşünüp karar veriyoruz.

 1. Duvar içindeki su borusu neden patlar? 

Aklınıza takılan ve bize sorulan sorulardan biride, duvar içinde gömülü olan borular nasıl olurda kırılır yada patlar. Eski binalarda duvar içine demir borular döşenir, zaman aşımına uğrayan demir borular zamanla çürüme yaparak duvar içine su sızdırır.

Plastik boru kullanılmış bir tesisat borusunun kırılıp patlamasının da birkaç nedeni olabilir.
Bunlardan  biri su tesisatı döşeyen tesisat ustasının hatası, diğeri de su basıncının fazla gelmesiyle oluşan patlamalar. Sıcak su boru hatlarında genleşme sonucunda su sızıntıları oluşabilir. Kırmadan su kaçağı bulma konusunda İstanbul genelinde hizmetimiz mevcuttur.
Su kaçağı bulma konusunda kullanılan son teknolojik cihazların yanılma payı çok düşüktür.
Kırmadan su sızıntısı tespit işleminin size birçok avantajları vardır. Bunlardan biri ve en önemlisi kırma olayının olmaması, diğer avantajlardan biride tahmini fikir yürütmek yani su kaçağı olabilirde olmayabilir de deyip sizlerin hem vaktini hem parasını almamak.
Bu konuda olasılıkları bir kenara bırakarak kesin çözüm için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.
Su kaçağı tespiti büyük ustalık isteyen bir iştir. Çalışanlarımız su damlayan bölgeyi tespit ederek birçok alanın kırılmasını engellemiş olurlar. Tesisatınızda oluşan su kaçağını tespit işlemi esnasında, yurt dışından ihraç edilen özel cihazlar sayesinde kırma dökme olayı olmadan, evinizi işyerinizi kirletmeden ve değerli vaktinizi almadan hizmet sunuyoruz.

su-kacagi-bulma

Şunu unutmamak gerekiyor ki su olmadan yaşam mümkün değil. Aldığımız nefesin kıymetini nasıl biliyorsak, harcadığımız suyunda kıymetini bilmeliyiz. Boşa giden su israfa neden olmaktadır. Su kaçaklarında çok hassas olup erteleme yapmamalıyız. Her ertelediğimiz gün bizim için para kaybı demektir ve buda faturalarımıza yansır.
Faturalarınızın kabarık gelmesini istemiyorsanız, su kaçağı sorunu yaşadığınız ilk gün firmamızı arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Profesyonel ekiplerimiz özel kameralı cihazlarıyla aynı gün yardımınıza koşarak sizi bu dertten kısa sürede ve pratik işçilikleriyle kurtarırlar. Kırmadan yapılan işlemler sizin yüzünüzü güldüreceği gibi işinizden de alı koymayacaktır. Garantili çalışan ve işinin  arkasında duran bir firma olarak sizlere doğru hizmet sunmak bizim görevimizdir.

Su sızdırmasının nereden geldiğini nasıl bulurum

Nereden geldiğini bilmediğiniz su sızıntılarının kırmadan yerini buluyoruz. Elektronik cihazlarla su kaçıran yerin tespitini yapıp onarımıyla birlikte yapıyoruz. Geniş bir alana yayılan su sızdırmaları yaşam alanlarında büyük rahatsızlıklar vermektedir. Sizleri rahatsız eden görüntü kirliliğine de yol açan su damlamaları bazı dairelerin tavanlarında kararma ve küf şeklinde ortaya çıkmaktadır. Konutunuza taşınmadan önce tesisat borularınızın 10 bar basınca dayanıklılığını mutlaka ölçüm yaptırmanız gerekir. Problemli tesisat boruları akustik ses dinleme cihazı ile tespit edilerek bölgesel tamir yapılır. Su sayacından itibaren meydana gelen boru patlakları mülk sahibini ilgilendirmektedir. Aşağıya verebileceği her türlü su arızasından daire sorumludur. Bu yüzden alt komşunuza vereceğiniz her türlü zarar sizi ilgilendirir. Günümüzde toplu yaşam alanlarının hızla artması komşuluk ilişkilerini gündeme getirmiştir. Yan daireden sızan suyun komşunuzu rahatsız etmesi hoş bir durum değildir. Gün içerisinde “üst kattan bana su akıyor” ve  “alt kat komşuma su damlıyor” gibi yüzlerce şikayet almaktayız. Her dairenin sayaç girişinden sonra basınç düşürücü vana olsa bu sorunları yaşamamış olursunuz. İski şebeke hattından gelen yüksek basınçlı su daire tesisatınızın içerisine girdiğinde boru patlamalarına neden olur. Önlemini almak çok kolay basınç düşürücü vananın ayarını 4 ile 5 bar seviyesinde tutmak yeterli olacaktır.

pis-su-giderinde-kacak

Su sızıntısı problemlerini kameralı cihazlarla yerini tespit edip tamiri ile birlikte yapıyoruz. Uzman ekiplerimiz tarafından bulunarak, tadilatı iki yıl garantili bir şekilde yapılır. Bilinmeyen su sızıntıları alt kat komşunuzun tavanında damlaya sebep olur. Su kaçakları üst kat komşunuzun dairesinde herhangi bir şekilde belirte göstermeyebilir. Bunun nedeni su tesisat boruları sıvanın alt tabakasından geçmektedir. Sıvanın üst katında suyu büyük oranda engelleyen izalasyon malzemesi vardır. Böylece tesisat borunuzdaki kaçak zemine değil de alt katın tavanından damlaya başlar. Su sızıntısı arada bir keslip sonra tekrar akıtıyorsa atık su gider borularında sorun olabilir fakat bu kesin bir yargı değildir. Su kaçağı sürekli bir damlamaya sebep oluyorsa genel olarak temiz su kaçağı var demektir. Bulunmayan su sızıntısı kalmasın. Su sızdıran bölgeden başlanarak banyonuzun her tarafını kırmak maliyeti yüksek sonuçlar doğurabilmektedir. Doğru tespit kimi zaman fazla yer kırılmasına sebep olsada kesin sonuca ulaşmada doğru anahtar gibidir. Tesisat borusunda yüksek basınca dayanamayan kaynak bölgesi göz damlası veya iğne deliği büyüklüğünde su kaçırmasına sebep olsada şikayetlerin tümü bu problemlerden kaynaklanmamaktadır. Atık su gideri borusu veya pimaş dediğimiz kanalizasyon hatlarından su sızdırmasıda olabilir.

Su tesisat arıza tespit kamerası gider borularında görüntü almaya yarar. Alınan kamera görüntüleri ustalar tarafından analiz edilir. Eğer şebeke suyu tesisatında kaçak varsa tesisat basınç testine tabi tutulur. Basınç testi sağlam dairede dedektör ile kaçak aramaya gerek kalmaz. Suyun az adamlaması veya çok damlaması servis hizmeti açısından sadece süreyi kısaltmaya yarar. Sürekli damlayan bir sızıntı temiz su olma olasılığı yüksektir. Vanayı kapattığınızda su duruyorsa temiz su hattınızda kaçak olma olasılığı biraz daha artar. Fakat kesin bir sonuç çıkaramayız. Gider borularında kaçak aramak için usta tecrübesi çok önemlidir.

Su kaçak bulma işi eski yöntemlerle ve aletlerle bir hayli zor ve yıpratıcıdır. Birçok firmada bulunmayan bilgisayarlı su kaçak arama cihazıyla su sızıntısının yerini kırma dökme yapmadan tespit ediyoruz. Konusunda eğitim almış ekiplerimiz temiz su kaçağı, pis su gider kaçağı, üst komşunuzdan sizin dairenize akan su kaçakları olsun gelişmiş ekipmanları ile kısa sürede su sızıntısını tespit edip onarmaktadırlar.

Firmamız tesisat işi olarak alanında teknolojinin sunduğu tüm olanaklardan yararlanarak size gerekli alet, cihaz ve profesyonel ustalarıyla size her zaman modern ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Su sızıntı problemlerinde normal tesisatçılara başvurarak evinizi harabe haline dönüştürmeyin. Bir uzman yardımı alarak su kaçaklarınızı zahmetsizce kameralı su tespit cihazı yardımıyla tespit ettirip onarımını yaptırabilirsiniz.

Musluklar kapalı olduğu halde sayacınızın döndüğünü fark ettiyseniz su kaçak probleminiz var olabilir. Bunu da basit bir testle anlayabilirsiniz. Bütün musluklarınızın kapalı olduğundan emin olun sonra sayacınızı beş dakika arayla veya sürekli gözle takip ederek tesisatınızda herhangi bir sızdırma var olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sayacınızı ilk okuduğunuz değerle son okuduğunuz değer arasında fark görüyorsanız su tesisat borularınızda patlak var demektir. Probleminizin çözüme kavuşması için su kaçağı şikâyetinizi telefonla bize bildirerek su arıza tespit servisinden randevu alabilirsiniz.

Üst komşumdan daireme su sızdırması var diyorsanız probleminizi robot makinelerle su arıza tespiti yaparak en pratik yoldan tadilatını yapıyoruz. Hizmetimiz İstanbul`un bütün ilçelerine vardır. Temiz su tesisatında ve atık su borularınızda bilgisayarlı elektronik cihazlarla arıza tespit işlemini gerçekleştiriyoruz. Tüm ekipmanlara sahip firmamızda kameralı sistemler mevcut olup boru içerisinde endoskopi dediğimiz olayı gerçekleştirebiliyoruz.

Atık Su Gideri Su Kaçağı Tespiti

Uygun ortam sağlandığında bina içi atık su tesisatının sızıntı, kaçıntı testini uygulayacak ve kaçak yerlerinin tamirini tekniğine uygun yapabileceksiniz.
Bu faaliyet öncesinde yapmanız gereken öncelikli araştırmalar şunlardır:
Çevrenizdeki yapılmakta olan inşaatlarda yetkililerden izin alarak atık su tesisatının testini ustalarla birlikte yapınız.
Atık su tesisatı döşeyen kişilere genelde sızıntıların olduğu yerleri sorunuz.

 BİNA ATIK SU TESİSATDA SU KAÇAK TESTİ
Atık su tesisat boruları döşendikten sonra boru üzerleri kapatılmadan gözden kaçmış muhtemel olabilecek hatalara karşı test edilir. Böylece sistemin güvenirliği kontrol edilmiş olur. Sistem işletmeye açıldıktan sonra fark edilen hatalar binada istenmeyen hasarlara neden
olur.
Atık su tesisat borularının tümü bir defada yapılması en doğru yoldur. Fakat yaygın geniş döşenmiş atık su tesisat boruları bölümlere ayrılarak test edilebilir. Atık su esisat boruları kaçak testi su ve duman ile iki usulde yapılır.

Temiz Su Tesisatı Sızdırmazlık Testi ve Dikkat edilecek Hususlar

 • Plastik boru kaynaklarında kaynak sıcaklığı ve kaynak süresine dikkat edilmelidir. Aksi halde boru içinde istenmeyen kesit daralmaları oluşacaktır. Fark edilmeleri ise zaman alacaktır.
 • Boru montajları sonrasında tesisata kullanım basıncının 1,5 katı seviyesinde deneme tulumbası ile su basılıp 3 gün süre beklenerek sızdırmazlık testi yapılır. Tutanak haline getirilir.
 • Şebeke basıncının yüksek olduğu bölgelerde bina girişlerinde kesme vanası sonrasında basınç düşürücü regülatör konulur. Aksi halde bina iç tesisatında ve sayaçlarda kaçak ve patlaklar oluşabilir.
 • Sızdırmazlık testi, basınçlandırılmış ve renklendirilmiş su, hava veya yanıcı olmayan gazlar kullanılarak ekipmanların kaçak tespitinde kullanılan bir tahribatsız test yöntemidir. Test edilen ekipmanlar hava, gaz veya su ile doldurularak Sızdırmazlık testi yapılır. Sızdırmazlık testi vakum kutuları, basınçlandırılmış sıvılar ve ultrasonik metotlarla yapılabilir.

Pis Su Tesisatı su sızdırmazlık testi:

 • Pis su borularının projede belirtilen uygun eğimde, çapta ve et kalınlığında montajının yapılmasına dikkat edilmelidir.
 • PVC boru bağlantılarında conta kullanılması gerekmektedir.
 • Pis su tesisatlarında mümkün olduğunca 90° dirsek ve çatal uygulamalarından kaçınılması gerekmektedir. 45° dirsekler tercih edilmelidir.
 • Pis su borularının yatay hatlarda %1,5-2 eğimde döşenmesi belirtilmelidir.

100 metre kare bir dairede su sızıntısının yer tespiti bir ile beş saat arası süren bir zaman dan sonra size doğru noktayı gösteriyoruz. Taşıdığımız cihazları gösteriş olarak yanımızda taşımıyoruz. Sizlere noktasal hizmet veriyoruz. Atık su giderlerinde ve temiz su borularında onarım yapıyoruz. Onarılan bölge firmamız tarafından 1 yıl garantilidir.

Su sızıntısı şikayetinin kaynağını üst komşudan mı yoksa yan komşudan mı tespit etmek su kaçaklarının en zor olanıdır. Temiz su tesisatında kaçak bulmak bizim için çocuk oyuncağı fakat atık su borusunda kaçak varmı yokmu diyebilmek çok zordur. Her tesisatçı usta pimaşlardaki kaçakları bulamaz. Bizim firmamızda bile bulamadığımız su kaçakları olabiliyor. Atık su giderlerinde ustanın contasız boruyu birbirine irtibatlaması kaçağın tespiti zorlaştıracak en büyük faktördür. Kanalizasyon borusuna kamera sistemi ile görüntüleme yapıyoruz ama borunun içerisinde herhangi bir kırığa çatlak yere rastlamadığımızda müşteriye cevap vermek o kadar zor oluyor ki. Su kaçağının giderlerden olduğunu biliyoruz fakat kamera üzerinde ispatlamak mümkün olmayabiliyor. Bu noktada bize güvenmenizi ve tadilat yapıldıktan sonra suyun kesildiğini görmenizi istiyoruz.

Su tesisat kaçağını ve arıza tespitini kırma dökme olmadan su kaçak arama robotu ile tespit ediyoruz. Uatalarımız dikkatli ve titiz çalışmalarıyla su kaçağının yerini net olarak tesipit edip onarımını yaparlar. Eski zorlu ve yorucu yöntemleri bir kenara bırakın. Teknolojinin sunduğu tüm imkanlardan yararlanıp sizlere modern ve kaliteli hizmet sunuyoruz.

Gider borularında oluşan su sızıntı şikâyetlerini bilgisayarlı su kaçak tespit cihazıyla tespit edip onarımını yapıyoruz. Artık su kaçaklarını gözünüzde büyütmeyin. Su kaçaklarını bulan firma olarak sizin derdinizi kendi sorunumuz gibi algılayıp gerekli teknolojik cihaz ve aletlerle probleminizi çözüyoruz. Ustalarımız su borularındaki arızayı kırma dökme yapmadan tespit edip onarımını dikkatli ve titiz çalışarak yapmaktadırlar. Sizde bir uzman yardımı almak istiyorsanız bize ulaşın sizi kesin bir çözüm yoluna ulaştıralım.

Su tesisat kaçakları su borularında yüksek basınç sonucu oluşan patlaklara denir. Su borularında yaşanan bu problemler tesisat sisteminizin tamamını etkiler. Bazen usta hatalarından bazen de su tesisat alt yapı ek malzemelerinin fabrika hatası sonucu oluşur. Genelde gördüğümüz su kaçağı şikayetlerinde usta hatalarına rastlamaktayız. Üst kattan alt kata akan su sızıntı problemlerinin genelinde kaynak hatası görülmektedir. Çok nadir de olsa fabrika hatası boru ve tesisat ek malzemelerine rastlamaktayız. Su sızdırması şikayetiyle evinize gelen çalışanlarımız boru görüntüleme kameralarına sahiptirler.

Su sızdırması şikayetinizi çözüme kavuşturamadığınız zamanlarda mobil servis araçları bulunduğunuz bölgeye en yakın birime haber verilerek probleminize müdahale edilmektedir. Gerekli tüm donanımlar ve profesyonel ustalar ile su kaçağı probleminizi kökünden hallediyoruz. Evde su kaçağı sorununuz ne olursa olsun firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamız yeri belli olmayan su sızıntılarına müdahale etmektedir. Bu amaçla firmamızdan yardım alabileceğiniz konular aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

1- Alt katın banyo tavanındaki damlamalardan dolayı

2- Alt katın banyo veya mutfak tavanındaki sararma veya kararma belirtilerinden

3- Tuvaletinizden aşağıya akan su kaçaklarını

4- Banyo veya tuvaletinizin bitişiğindeki duvarlarda boya kabarması olduğunda

5- Seramik aralarında bulunan derz aralarının sararması ve böceklenme olduğunda

6- Üst kattan veya üst katın sebebini bilmediğiniz su tesisat sızdırmalarında

7- Evinizin su faturası yüksek geldiğinde

8- Su vanasını kapattığınızda sayaç hala dönüyorsa

9- Tuvaletin sifonunu çekince alt kata bir su sızdırması yaptığında

10- Kombinize sürekli su takviyesi yapmak zorunda kaldığınız durumlarda

Eski ve ömrünü yitirmek olan tesisat borularınız da su kaçağı meydana gelmeden değiştirmenizi öneririz. Galveniz boru tesisatlarında durumunuz müsait olduğu sürece su kaçağı tespit ekibini çağırmak yerini banyonuzun su tesisat borularını tamamen değiştirmenizi öneririz. Bunu yaparkende atık su gider borularınızı mutlaka yenileri ile değiştirin. Aksi takdirde yeni yaptırdığınız seramikler 1 ay sonra veya 1 yıl sonra kırılmak zorunda kalabilir. Birde seramiklerinin aynısından bulamadığınızda işin mali boyutları bu sefer biraz daha yükselmeye başlar. Muslukları yenilemek yerine alt yapı tesisatına yatırım yapmanızı öneririz. Yüzeyde duran herşey yenisiyle kolayca değiştirilebilir fakat fayansların altında kalan su borularını yenilemek istediğinizde tüm seramiklerinizi kırmak zorunda kalırsınız. Bizi diğer tesisatçılardan farklı kılan yanımız kırmadan su damlayan bölgeyi onarım yapmamızdır.

Zaman zaman yağmur yağdığında su tesisatından kaynaklanan duvarlarda su kaçakları olabilir. Dışarıda damla damla yağan yağmur başkalarına huzur verirken sizin keyfinizi kaçırmasın. Ustalarımız boru patlağından kaynakla bilen su kaçaklarını robot makine yardımıyla bulup bir daha tekrarlanmamak üzere ve garantili bir şekilde tamir ederler. Firmamız dur durak bilmeden üretmeye yeni çözümler üretmeye devam etmektedir. Sizin kafanızı kurcalayan gece uykunuzu bile etkileyen su sızmasını su kaçak arama makinesi ile bularak sizi eski huzurunuza kavuşturur. İşimizi gerçekten profesyonelce yapıp müşteri memnuiyetine yüksek ölçüde değer veren firma olarak su sızıntılarında kameralı yer tespiti yapıp bilinçli bir şekilde hareket etmekteyiz. Bu güne kadar ki bizden su kaçak bulma hakkında bilgi ve destek isteyen müşterilerimizin sorunlarını ince eleyip sık dokuyarak çözüme kavuşturduk. Sizde gerçekten işinin ehli olan ustalarla canınızı sıkan su sızdırmalarını bulup tamiratını yaptırmak istiyorsanız bize ulaşın.

Duvardaki nem problemleri en fazla aldığımız şikayetler arasında yer alıyor. Yatak odasının duvarı nemden boya kabarması yapmış olabilir. Bunun sebebi yatak odanızın banyonuzla yan yana olmasından kaynaklanır. Banyonun altında bulunan gider borularında su kaçırması olduğu için değişmesi gerekebilir. Ama önce sıcak su borusunu kontrol ettirin. Tavanda böyle pul şeklinde boya kabarcıkları ortaya çıkmış ise temiz su borularında patlak olabilir.

Leave a comment